Skocz do zawartości

Skompletowanie zestawu


Klakier

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników forum icon_smile.gif

Od razu przejdę do sedna sprawy. Otóż mam zamiar zmienić swój sprzęt audio w domu. Myślałem o dwóch kolumnach podłogowych i jakimś amplitunerze, ewentualnie tunerze i wzmacniaczu (co lepiej?). Trochę czytałem forum i zdecydowałem się na zakup kolumn Koda AV-702 F. Użytkownik Perkoz_1 pisał o nich bardzo pozytywnie. Czy to dobry wybór? Prosiłbym jeszcze o pomoc w dobraniu jakiegoś amplitunera. Chciałbym, żeby mógł on pokazać w pełni możliwości tych kolumn (nie chodzi tylko o moc, ale także walory odsłuchowe). Jak widać sprzęt jest raczej budżetowy i wiem, że nie mogę spodziewać sie cudów... No, ale myśle, że to mi wystarczy, no i nie mam za wiele kasy na ten cel icon_razz.gif

Z amplitunerów ten mnie zainteresował: http://www.allegro.pl/item374161092_sony_s...z_ceny_min.html
Nadał by się? icon_biggrin.gif

Dodam jeszcze, że słucham róznej muzyki, pokój w którym ma grać sprzęt ma około 20 m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klakier
Jeśli chodzi o KODY 702 to dobry wybór - kolumny w rozsądnej cenie i za te pieniądze jeden z lepszych modeli. Często są polecane - nie tylko na tym Forum.
Ile możesz przeznaczyć na zakup wzmacniacza z tunerem lub amplitunera?
Co do SONY 365 z Twojego linku - model niezły, łatwo znajdziesz pilota do niego. Tylko cena pewnie będzie wysoka, sądząc po osobie sprzedawcy...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chciałbym, żeby było możliwie jak najtaniej, ale żeby można było wykorzystać możliwości tych głośników. Jeszcze mam pytanie: jakie źródło odczytu cd polecacie? Bo mam DVD i mam też odtwarzacz CD od wieży Sony LBT-D105 i nie wiem czy to by się nadało czy trzeba by zainwestować w coś innego (fajnie by było jakby odczytywało mp3 bo czasami sie przydaje:D).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło pod MP3 – zdecydowanie najtaniej wyjdzie odtwarzacz DVD. Nowe firmowe odtwarzacze na gwarancji zaczynają się od 150zł.
Natomiast na odtwarzacz CD z MP3 trzeba przeznaczyć minimum 400zł za używany – np. karuzela na 5 CD model DENON DCM-280 (model 380 czy 500 będzie sporo droższy). Nie pamiętam, jakie modele CD na 1 płytę czytają MP3, musisz popatrzeć np. na Allegro.

Co do playera CD – przy ograniczonych środkach wygodnie jest kupić model tej samej firmy co wzmacniacz czy amplituner (jeżeli wzmak będzie z pilotem). A jeżeli nie masz pilota – to jakieś świeższe modele SONY (np. XE330/370 lub wyższe 530/570) można trafić w okolicach 200zł już z pilotem. A w przypadku CD pilot się przydaje icon_cool.gif

A na razie kup coś pod te KODY i podłącz DVD oraz Soniaka wieży i zobacz, jak to razem gra!

I tu możemy wrócić do pytania: amplituner czy wzmacniacz+tuner?
Taniej i wygodniej będzie kupić amplituner (mniej miejsca zajmuje, zazwyczaj jest z pilotem). Sekcja radiowa będzie ciut gorsza niż w tunerze, ale oszczędzasz na kablach i na miejscu. Natomiast odddzielne klocki mają swoje przewagi, bo wzmacniacz będzie mocniejszy i z lepszym dźwiękiem.
Pozdrawiam
PS. Wiem, że chcesz wydać jak najmniej, ale podaj jakieś kwoty... Bo sporo zależy od tego, ile możesz wydać (za 200zł trudno kupić firmowy wzmak+tuner).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeżeli chodzi o amplituner to czy jak bym brał sam amplituner np: o mocy 2 razy 90 watt to czy by wystarczył żeby zasilić te Kody? Na amplituner lub na tuner + wzmacniacz mogę przeznaczyć 350 zł. Co do tych głośników Kody to może polecicie mi jakieś inne w tym przedziale cenowym? Bo na allegro jest tylko jedna aukcja z tymi Kodami, a może udało by mi się kupić jakieś inne fajne kolumny w podobnej cenie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na Allegro Rubicon RP 26 F. Kolega niedawno je kupił za 840 para i są to tanie ale porządne głośniki. Szczerze powiem, że jakość wykonania jest dużo lepsza od moich Koda AV 702 a i komponenty użyte do ich budowy są też bardziej wysublimowane technicznie. Może te lepiej ci się spodobają. Co prawda dźwiękowo ich nie słuchałem a tylko oglądałem w salonie i nie wiem jak się mają w stosunku do Koda ale słyszałem i czytałem dosyć pochlebne o nich opinie. Na pewno mają mniej basów od Kody.
A o zasilenie Koda AV 702 sie nie martw. Są tak mało wymagające ( skuteczność 89dB) , że wszędzie piszą , że do ich napędzenia wystarczy maleńki piecyk 20 W i jest to prawdą. Mój NAD C315BEE 40W/8Ohm robi z nimi co chce i z potencjometrem na 10:00 już niestety boli icon_biggrin.gif Powyżej 10:00 byłby już sadomasochizm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale to znaczy, że one są... ciche? Chodzi mi o to żeby można też było posłuchać głośno muzyki...



Nie wiem czego dotyczy to pytanie. Ale jeżeli obawiasz się o "cichość" Koda AV 702 to wyjaśniam: w moim pokoju o powierzchni 38 metrów kwadratowych na potencjometrze w NAD C315BEE ustawionym na godz. 10:00, czyli tylko lekko podgłośnionym jest tak bardzo głośno, że podkręcanie jeszcze potencjometru może spowodować spore ubytki w słuchu. No chyba, że jesteś młody i mocarny i masz zdrowy organizm. Kody ciebie też wytrzymają i zadowolą ilością dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie icon_smile.gif Jaki byś polecił amplituner do 350 zł pod te Kody?

Chciałbym żeby można go było podłączyć pod telewizor LCD.

To może zapytam inaczej... Który z tych: Sony STR-AV270 czy SONY STR-D365, a może lepiej dołożyć do Onkyo A-8630?
Bardzo proszę o pomoc w dobraniu tego amplitunera... Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klakier
STR D365 jest mocniejszy i nowszy, będzie lepszym wyjściem od AV-270 (zresztą od AV-370 również), poza tym ma już RDS co czasami się przydaje.
Natomiast jak się wyrobisz na ONKYO, to jeszcze lepiej icon_cool.gif

Co do podłączenia pod telewizor LCD:
potrzebujesz dwukierunkowego kabla (przejściówki) EURO - 6xRCA (cinch), euro masz od strony TV, a 2 cinche (lewy i prawy kanał) podłączasz do amplitunera (pod wejście - np. AUX). I masz wtedy sygnał z TV wzmocniony przez amplituner i "wypuszczony" na kolumny. Teoretycznie wystarczyłby kabel EURO-3xRCA, ale 6x RCA jest bardziej uniwersalne. icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...