Skocz do zawartości

Sprzęt do 7000 zł.Amplituner i dwie kolumny.Wybór


sarkastik148

Recommended Posts

Witam! Zamierzam zakupić sprzęt audio tj.amplituner i dwie kolumny głośnikowe, budżet ok. 7.000 zł. Amplituner z wifi itd. Słucham muzyki głównie z cd. Zamierzam także podłączyć telewizor Sony do tego zestawu (Sony 65XE 9005). Ulubiona muzyka to rock i ciężkie brzmienia :). Do tego muzyka z internetu z serwisów Spotify, Tidal itd. Pokój -salon 45 m w domku jednorodzinnym. Potrzebuję porady co wybrać. Myślałem o amplitunerze m-ki Denon AVR-X2400H i do tego kolumny Heco Aurora 700 lub JBL Studio 290. Znajomy też poleca amplituner  m-ki Sony DN STR 860, podobno pięknie gra i  ma dobre recenzje w internecie i dobrze by się komponował z tv :). Proszę o radę odnośnie brzmienia takich zestawów, ewnt. o inne wskazówki odnośnie amplitunera ( m-ki Onkyo czy może Yamaha?) i innych kolumn głośnikowych.Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś amplituner KD , chcesz rozwijać kino domowe ?

Jak nie to pod tv z wejściami hdmi masz np. onkyo 8270 , do tego jakiś przyjemny zestaw kolumn np. dynavoice df-6/8 , heco aurora 1000 , focal chorus 726 , pamiętaj ,że salony robią rabaty więc celowanie w zestaw za 8000 nie byłoby błędem ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wolę zakupić amplituner do kina domowego, gdyż może w przyszłości rozbuduję zestaw kolumn.Teraz jednak planuje zakup dwóch kolumn głośnikowych.

Yamaha R-N 803D cena ok.3.600 zł, czyli zostaje 3.500zł na kolumny a to trochę mało, w tej cenie to chyba tylko Heco aurora 700 bo  aurory 1000  dużo więcej kosztują :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich preferencji dobrą opcją będzie elektronika Yamaha, jej charakter brzmienia trochę podbija skraje pasma, ale chyba właśnie tego szukamy. Dobrą opcją będzie wspomniane Heco Aurora 1000, warto także spojrzeć na Monitor Audio Monitor 300.

Jeśli zamierzasz rozbudować w przyszłości system do konfiguracji wielokanałowej, pomyśl o amplitunerze kina domowego. Pamiętaj jednak, że w podobnym budżecie kupisz znacznie lepiej grający amplituner stereofoniczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sarkastik148 napisał:

Witam! Wolę zakupić amplituner do kina domowego, gdyż może w przyszłości rozbuduję zestaw kolumn.

Proponowałbym zrobić odwrotnie , tj. najpierw kupić wzmacniacz stereo i dwie kolumny wyjdzie taniej i znacznie lepiej jakościowo, jeżeli chodzi o dźwięk ( muzyka), a w przyszłości dokupić tańszy amp. KD ( byle by miał Pre Out) i resztę kolumn. Zapewniasz sobie od razu komfort słuchania stereo a kino poczeka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym raz kupić porządny amplituner, niż potem kupować kolejne już do kina domowego. Jakie zatem polecicie amplitunery kina domowego z dobrym dźwiękiem do słuchania stereo (z myślą o późniejszym rozbudowaniu systemu ) i jakie zakupić do niego kolumny?  Czy sprzęt audio 7.1 Denona i Sony nie generuje dobrego dźwięku stereo? A w razie zakupu samego zestawu stereo nie będzie lepszą opcją Yamaha r-n 602 za 2.500 zł. i do tego np.heco aurora 1000?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, sarkastik148 napisał:

Jakie zatem polecicie amplitunery kina domowego z dobrym dźwiękiem do słuchania stereo (z myślą o późniejszym rozbudowaniu systemu ) i jakie zakupić do niego kolumny?  Czy sprzęt audio 7.1 Denona i Sony nie generuje dobrego dźwięku stereo?

Powiem tak, jestem szczęśliwym posiadaczem Yamahy RX-A3030, która kosztowała mnie prawie 9k. i dźwięk w stereo jest do dupy tj. gorszy niż z mojego NAD-a 3100 , obecna cena rynkowa Nada to coś koło 800,-. Zrobisz jak zechcesz , ja obecnie gdybym miał budować system już w życiu, nie popełnił bym tego błędu, by zacząć od amp. KD. Dobre stereo ( wzmacniacz , kolumny) masz na lata ,a KD zmienia się co sezon, a to głośniki na suficie ,to znowu nowa apka i tak można dodawać elementy nie związane z jakością dźwięku bez końca, a jak końcówki mocy były słabiutkie tak są :)

Najprościej , idź do salonu audio , weź płytę którą znasz i poproś o puszczenie przez amp.KD a następnie przez wzmacniacz stereo.

Ocenisz sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sarkastik148 napisał:

Wolałbym raz kupić porządny amplituner, niż potem kupować kolejne już do kina domowego. Jakie zatem polecicie amplitunery kina domowego z dobrym dźwiękiem do słuchania stereo (z myślą o późniejszym rozbudowaniu systemu ) i jakie zakupić do niego kolumny?  Czy sprzęt audio 7.1 Denona i Sony nie generuje dobrego dźwięku stereo? A w razie zakupu samego zestawu stereo nie będzie lepszą opcją Yamaha r-n 602 za 2.500 zł. i do tego np.heco aurora 1000?

Masz sporą powierzchnię salonu... tak jak piszą koledzy - jeżeli w tej chwili ma służyć do stereo - to zdecydowałbym się na wzmacniacz. Co do kina domowego - to faktycznie musiałbym posłuchać amplitunera z wyższej półki. Osobiście mam Onkyo 828 - do momentu zakupu wzmacniacz - uważałem jego tor stereo za wystarczający. Teraz już nie :)....

Jeżeli koniecznie amplituner i stereo rozważyłbym zakup Onkyo serii RZ800...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak. Może rozbudujesz a może nie. No i takie gdybanie. Jeśli rozbudujesz to wybieramy kino. A jeśli nie to stereo. I o tym jest u wątek.

Polecam yamahe rn803 + heco aurora 1000 lub magnat quantum 757. Rewelacyjne kolumny. 

Wszystko do wypożyczenia u nas na odsłuch domowe.

Chcesz kino to pod Aurory, Onkyo 820 a pod denona x2400 klipsch RP 260/280.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym wolał tańszy ampli KD , bo te droższe i tak nie podskoczą wzmakowi stereo tak więc po co przepłacać ? ;)

Bierz onkyo tx-nr676/686 , i do tego posłuchaj to co wcześniej pisałem.

Też miałem podobny dylemat (chociaż miałem pozostałe elementy systemu 5.1) , wybrałem ampli KD i gra zacnie. Jak kolega nie posłucha dobrego wzmaka stereo wcześniej to jakość generowana ampli KD go zadowoli ,szczególnie z dobrymi kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...