Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do salonu 20m (problematyczne ustawienie)


dobryuser

Recommended Posts

Jako że to mój pierwszy post tutaj wypadał by się przywitać - Cześć!

Potrzebuję małej podpowiedzi w poniższej kwestii.
Chciałbym nabyć jakiś zestaw 5.1 do mojego salonu.... Nie stereo zależy mi na 5.1 bo filmy, bo gry i dopiero gdzieś dalej muzyka.
budżet około 1000pln może +10% rzecz jasna z tak zasobnym portfelem celuję w używki, źródło dźwięku pc ze zintegrowaną kartą 5.1 (niebawem wymiana na coś lepszego).
Salon 20m2 z tym że strefa do słuchania jak widać na modelu około 2 m szerokości 2,5 - 3m od tv plus jeszcze jakieś 90cm miejsca za kanapą.

Z moich skromnych doświadczeń z jakże badziewnym zestawem logitech z506 wiem że potrzebuję czegoś z dts i wyjściem cyfrowym/optycznym lub hdmi.
I tu pytanie w tych pieniądzach celować w jakiś zestaw komputerowych 5.1 jak np logitech z906 lubZ-5500?
Czy pokusić się o zestaw amplituner plus głośniki? Jeżeli głośniki to podłogówki (jamo eltax) czy przy tym pomieszczeniu raczej coś mniejszego do powieszenia na ścianie widziałem sporo takich zestawów harmana czy np yamahe ns-c20
I ostatnia kwestia, co sądzicie o umiejscowieniu tylnej pary: na podstawkach zaraz za kanapą czy na ścianie?
Mile widziane wszystkie sugestie linki do sprzętu itd
Pozdrawiam
M.

AutoSave_AutoSave_pokój i korytarz2.jpg

Edytowano przez dobryuser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Oczywiście w założonym budżecie wchodzi w rachubę tylko sprzęt używany. Poszukaj jakiegoś amplitunera i zestawu kolumn 5.0, odpuść sobie zestawy komputerowe.

Na pewno dobrą opcją byłoby postawienie kolumn efektowych na standach o wysokości kanapy, w praktyce jednak będzie to rozwiązanie bardzo niefunkcjonalne, kolumny będą stały w przejściu i wcześniej lub później ktoś przechodząc je strąci. Moim zdaniem jedynym wyjściem jest powieszenie kolumn na tylnej ścianie, skierowanych w stronę słuchacza. Najlepiej, jeśli kolumny będą mniej więcej tworzyły prostokąt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki robi się już trochę jaśniej

Podejrzewam że jeśli podłogówki do z br skierowanym do frontu. Upatrzyłem sobie na popularnym portalu aukcyjnym np tonsil twingo jest szansa że jakoś to zabrzmi? Czy może lepiej pójść w jakieś maleństwa harman/onkyo/yamaha? W sumie łatwiej było by to napędzić miej miejsca zajmują teoretycznie mimo mniejszych rozmiarów można spodziewać się lepszej jakości wykonania i dźwięku.

No właśnie można?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany zestaw z amplitunerem wyjdzie Ci troszkę więcej. 

Tak żebyś był zadowolony to myślę ,że ciężko będzie coś znaleźć sensownego. Szybciej około1500zł za zestaw 5.0 z amplitunerem.

Jeśli kupisz bardzo stary zestaw do 1000zł to wrażenia możesz mieć podobne jakie oferują nowe głośniki komputerowe 5.1 w podobnej cenie.

Ale jednak i tak lepiej wybrać coś z amplitunerem.

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok  to może bardziej konkretnie. gdybyście wybierali na moim miejscu?

Głośniki:

Onkyo SKS-HT528 500zł

Yamaha NS-P20 600zł

JAMO SW 410E + JAMO A-310 OMEGA 1 500zl

tonsil twingo 450zł (5.0)

tonsil duet 490zł (5.0)

Amplituner, to już temat rzeka ale internety do 600 zł oferują:

NAD T-743

Yamaha rx-v567

ONKYO TX-NR509

To oczywiście strzały. gdzieś w internetach przeczytałem niezbyt pochlebne opinie o amplitunerach harmana zdaje się że chodziło serie avr, podobno dość awaryjne są.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie panowie ja rozumiem że Wy macie już wygórowane wymagania co do sprzętu. Ja szczerze mówiąc słuch mam już nie pierwszej jakości więc jakiś detali i smaczków nie usłyszę, chodzi mi o względnie porządne odtwarzanie tego co założył producent filmu czy gry. Hmm... czyli chcecie powiedzieć że żeby to miało sens trzeba około 1500? Tak się zastanawiam czy nie kombinować i nie pójść jakieś w komputerowe 5.1.

A może ktoś z was miał by ochotę poprzeglądać "popularny portal aukcyjny złożyć coś (czysto teoretycznie) na granicy przyzwoitości (w sensie brzmienia)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro mi kolego, ale takie są realia. Nie da się kupić samochodu za 200 PLNów i oczekiwać, że będzie się zawsze pierwszym ze świateł, najszybszym w zakrętach, a do tego będzie się tylko "lać i jeździć" w pełnym komforcie. I nikt tu nie nadmienia żadnych wygórowanych propozycji, gdyż w założonym budżecie ciężko nawet o sprzęt tzw. budżetowy. 

Zastanów się tak na spokojnie - ampli, do tego 5 kolumn + subwoofer, czyli łącznie 7 elementów, przy przeznaczeniu 1k. Ile Ci wychodzi za każdy z elementów? Jaką jakość mogą nieść sprzęty w tych pieniądzach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie po to tu napisałem żeby ktoś ewentualnie ostudził moje zapędy :(. Z jednej strony ograniczony budżet z drugiej lokacja ze względu na bliskość ścian też nie należy do łatwych... hm czyli pozostaje zadowolić się przyzwoitym komputerowym zestawem albo dozbierać.

ok, dzięki za pomoc, może jednak ktoś się pokusi o takie subiektywne dobranie amplitunera i głośników z dostępnych obecnie używek na alledrogo takiego absolutnego minimum oczywiście poza budżetem.

Dzięki jeszcze raz, pozdrawiam

M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli nie masz wygórowanych wymagań,to zastanów się np. taki gotowiec https://m.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/samsung-ht-j4550.bhtml?gclid=Cj0KCQjw7Z3VBRC-ARIsAEQifZSBM4I73saVnAOemq-LhwK2yKUvmkY61mqE5OxweiyUjh0BoUYPaFMaApJ_EALw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CN_X48yh6dkCFRmbmwodNhIDgA ,w tej kwocie w takich zestawach masz w czym wybierać,do kina i gier wystarczy i masz komplet z subwooferem.

Sam osobiście wolałbym też się wstrzymać, uzbierać trochę jeszcze kasy, ewentualnie część na raty i kupić jakiś zestaw z amplitunerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy małym budżecie również można kupić coś fajnego. Źródłem ma być komputer dlatego nie potrzeba urządzenia do przetwarzania obrazu. Pomyślałem o kiedyś produkowanym zestawie Philips LX700/22S . Tu ktoś sprzedaje sam amplituner z tego zestawu za 89 zł. Za reszte budżetu można kupić kolumny. Subwoofer może być pasywny do niego. Kolumny bym szukał do niego raczej niewielkie z naciskiem na lepsze z przodu.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Sęk w tym że to najdroższa z propozycji, a gdyby wszystkie były w jednej cenie, to bym tego zestawu chyba nie wybrał. A głośniki w tym zestawie chyba najgorsze ze wszystkich. Dlatego myślę ze jeśli masz do wydania 1 tys to zaczął bym od kupienia osobno amplitunera i trochę lepszych frontów, do tego może z centralnym lub później, tyły jakieś tanie a subwoofer potem.  No chyba żeby się trafił jakiś zestaw głośników w miarę sensowny ale z założeniem że będzie do wymiany w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jako zestaw całość jest lepsza. Jednak chyba nie o to chodziło. Ja bym do sprawy podszedł inaczej. Na początek kupiłbym amplituner Onkyo lub Yamahe, takiego typu ja takie które były w zestawach wyżej i do tego parę monitorów takich jak np. te B&W . Z czasem można rozbudować zestaw o jakieś tanie kolumny na tył, centralny i subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...