Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do salonu 20m (problematyczne ustawienie)


dobryuser

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

12 godzin temu, S4Home napisał:

Oj to z tym Onkyo to ci się nie udało. 

Przykro mi. :(

Ojej a dlaczego to? Miałem ochotę na amplituner który kolega mi proponował ale trochę to się przeciągało w czasie poza tym ten nr414 był w tak atrakcyjnej cenie że żal byłoby go nie wziąć. Brzmieniowo ciężko mi go ocenić mam znikome porównanie do innych produktów, natomiast jest bardzo funkcjonalny, naprawdę sporo możliwości daje gniazdo ethernet. Na chwilę obecna mam wszystko podpięte i wstępnie rozstawione jak książka pisze, jeszcze zostało trochę niuansów ale wstępnie jestem zadowolony. Ogarnę wszystko na tip top napiszę coś o moich (jakże subiektywnych) wrażeniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2018 o 22:58, MobyDick napisał:

A jaką masz częstotliwość podziału pomiędzy głośnikami  i subwooferem ?

Zdaje się że 100hz proponujesz przesunąć wyżej?

23 godziny temu, S4Home napisał:

No 414 to taki przeciętny model. Na pewno seria 6 gra o dwie klasy lepiej. 

Czy to był właśnie ten wadliwy model który nie miał kalibracji?? No chyba właśnie ten.

No to fakt nie ma auto kalibracji to chyba jego największa wada, gra.... ahh..... akceptowalnie. Wadliwy model powiadasz kolego? Na czym polegała jego wadliwość?

Na szczęście ten klocek ma potencjał na rynku wtórnym (a przynajmniej taką mam nadzieję) więc jak dojrzeję pchnę go i kupię coś z mniejsza ilością wodotrysków a lepszego brzmieniowo.

BTW

Do moich (jakże fajniutkich) wharfedale upatrzyłem sobie takie podstawki na front trochę czarnej farby załatwi sprawę, myślicie że dadzą radę czy lepiej pójść w klasyczna formę podstawek?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze 100 Hz to trochę za mało do głośniejszego grania. Sądzę że 120 Hz to absolutne minimum a najlepiej było by zrobić częstotliwość podziału na poziomie 140-180 Hz, bo przy około 100 Hz mamy  często duże moce a przy muzyce zwykle największe natężenia dźwięku przy których amplituda membran jest duża. Subwoofer dużo lepiej sobie z nimi poradzi, a satelitki będą czyściej grały gdy nie będą przeciążane. Przy niższych częstotliwościach podziału nawet przypadkiem możesz je dość łatwo uszkodzić.

Te stojaki Thomsona do małych kolumn jakie masz powinny być wystarczające. Gdybyś miał na podstawkach umieścić 4 kolumny to je lepiej użyć do tylnych kolumn a do przednich coś bardziej stabilnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...