Skocz do zawartości

audio do pokoju potrzebna pomoc


miłosz

Recommended Posts

witam wszystkich
nazywam się miłosz jest to mój debiutancki post na forum :)

potrzebuje pomocy w dobraniu zestawu audio do mojego pokoju
jako że moją wiedzę o tym jak powinno działać dobre audio dopiero zdobywam pisze do wasz bardziej doświadczonych

wiem co chce a to już chyba dobry początek
mianowicie 2 kolumny podłogowe wzmacniacz zintegrowany i subwoofer

 

pokój +- 15 metrów2 minusem może byc szafa z przesównymi szklanymi dzwiami (szkło raczej dobrze nie wpływa na akustyke)

sprzęt ma być nowy licze bardziej na rabat do całości 

kwota hmm powiedzmy 5000 zł lecz dodatkowy 1000 to nie aż tak wielki problem

sprzęt będzie na stałe w tym pokoju i nie zamierzam go już rozbudowywac więc stereo z wyjściem na suba wystarczy
sprzet będzie podłączony do komputera jako źródła dzwięku w komputerze zintegrowana karta dzwiękowa z wyjsciem 5.1 i optycznym (może i trzeba będzie zmienić na jakąś dobrą zewnętrzną?)
co będzie słuchane głównie hiphop , potem dance rock  

lubie głośno słychać muzyki i lubie mocny bass i tego oczekuje od mojego przyszłego audio

jestem z Grudziądza kujawsko-pomorskie na odsłuchy chce sie wybrać raczej bydgoszcz ewentualnie gdańsk
ale zanim odsłuchy musze zawęzić trochę dostępny sprzęt i wiedzieć co chce odsłuchać

pozdrawiam i proszę o pomoc 

http://funkyimg.com/i/2Dgde.png
http://funkyimg.com/i/2Dgdf.jpg
http://funkyimg.com/i/2Dgdg.jpg
http://funkyimg.com/i/2Dgdh.jpg
http://funkyimg.com/i/2Dgdi.jpg

pokój.png

20180311_191056_wynik.jpg

20180311_191124_wynik.jpg

20180311_191135_wynik.jpg

20180311_191144_wynik.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza konkretnymi modelami urządzeń i kolumn zwróć proszę uwagę na odpowiednie rozstawienie kolumn, ze zdjęć trudno jest mi znaleźć odpowiednie lokalizacje. Na pewno ustawienie kolumn zgodnie z Twoim rysunkiem kompletnie nie ma sensu. Są dwie opcje - albo postawisz kolumny przed biurkami po bokach - ale to kiepsko wygląda, ewentualnie na ścianie górnej (na podstawie Twojego szkicu). Wtedy chociaż przy odsłuchu z fotela jest możliwość dobrego odsłuchu. Najlepsza natomiast opcją moim zdaniem jest zbudowanie systemu na monitorach bliskiego pola, ustawionych na biurku i skierowanych w stronę słuchacza. Dobrą opcją takiego zestawu będzie np. wzmacniacz Cyrus One w połączeniu z kolumnami Kef Q350 lub Dynaudio Emit M20.

Przemyśl temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory aktywne bliskiego pola, ciekawe nie miałem jeszcze okazji słuchać ale ceny mnie trochę odstraszają bo potrzeba 2 i domyślam się ze sub i tak będzie mile widziany dla uzupełnienia niskich tonów a to już mój budżet przekroczy raczej 2 krotnie

 

monitory pasywne + wzmacniacz  powiedzmy że z kablami bym się zmieścił w 6000

czy jedno i drugie rozwiązanie potrzebuje jeszcze subwofera (jakoś ciężko mi uwierzyć że bez niego będzie dobry bass)

muszę jeszcze dużo pomyśleć 

bo z kolei zestaw z 5.1 do tak małego pokoju i głównie do słuchania muzyki to przecież strata i kasy i potencjału a i dodatkowy problem jak ustawić 5 głośników jak tu z dwoma głośnikami stereo jest już problem.

 

a dodam że moje dotychczasowe odsłuchy to denon AVR-1906 + zestaw 5.0 jamo s606 u rodziców trochę brakowało bassu

głośnik przenośny sony gtk xb90 ta sama przypadłość

a reszta to raczej sprzęt którego nie jestem w stanie bliżej określić 

tak wiem za dużo tego nie ma :)

 

 

Edytowano przez miłosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup wzmak. Dwa monitory które zagrają blisko ciebie źle, + sub który będzie dudnil albo zagłuszał wszystko.

W studiach nagrań stosują monitory aktywne bliskiego lub średniego pola. Bo mają taki układ jak ty. Konsole przy której siedzą. 

Nie chcesz to nie. Ale te kefy rozwala ci system jak je tam podłączysz. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kef które proponujesz to widzę sprzęt z górnej półki 

"Posiadają dwa przetworniki DAC na kanał, przedwzmacniacz z wbudowanym streamerem, oraz wzmacniacze dual mono o mocy 200W dla głośnika nisko-średniotonowego oraz 30W dla głośnika wysokotonowego" 

czyli jak dobrze rozumiem to niektóre większe systemy audio musiałyby mieć nierzadko 3 oddzielne urządzenia aby mieć to samo?

tylko tak z drugiej strony patrząc 5000 zł za szt x2 to kupa kasy ja na głośniki do komputera :) (choć wysłałem sobie dzisiaj los na loterii)

już patrzyłem nawet gdzie można ich odsłuchać i najbliżej mnie to chyba dopiero w gdańsku mieli je w ofercie a to jakieś 160 km

nie powiem jak by mnie powaliło na kolana to może i bym dozbierał...

ale za 10k można już do salonu coś fajnego wybrać i przenieść się tam z słuchaniem a komputer potraktować 

 

wracając jeszcze do ww pokoju kef to już chyba dość  wysoka półka, czy jest coś jeszcze wyżej czy to już nie ma sensu do domowego użytku

i co mogłoby być półkę niżej ?

 

ps dziękuje za dotychczasową pomoc, tak jak pisałem jestem bardziej nie opierzony niż myślałem, zawsze chciałem mieć dobre audio ale jeszcze wiele przede mną 

 

pozdrawiam miłosz

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale musisz zrozumieć jedną rzecz, która próbuje ci przekazać od początku.

Możesz wydać 15000 na klasyczny zestaw ale co z tego skoro on jest przystosowany do innego użytkowania. Monitory aktywne mają takie właśnie zastosowanie. 

To trochę jakbyś kupił świetny sportowy samochód o niskim zawieszeniu i wjechał nim do lasu. 

Rozumiesz?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnice rozumiem, do mojego pokoju tylko monitory bo jeśli to ma dobrze grać to nic innego się nie nadaje

moje rozważania bardziej szły w stronę porzucenia dobrego audio w moim pokoju a nagłośnienie salonu który ma 35 m2 (standard tv zawieszony na ścianie pod nim komoda na przeciwko kanapa) w którym już zestaw złożony z podłogowych kolumn miał by większy sens, 

a jeśli mówimy o kwocie jak za dwa kef ls50 

lub 2x dynaudio excite x14a 

to chyba byłoby kilka zestawów stereo w podobnych cenach wartych uwagi

ciężko mi powiedzieć co bym wolał bo nie słuchałem ani jednego ( monitorów bliskiego pola przeznaczonych na pokój na obrazkach ), ani drugiego (dobrego zestawu stereo nagłaśniającego 35m2 salon) 

postaram się na dniach zrobić paintowy obrazek mojego salonu z wymiarami i kilka zdjęć, poproszę was wtedy jeszcze o ocenę sytuacji,  kilka pomysłów, rozwiązań

następnym krokiem będzie wtedy odsłuch i podjęcie decyzji który pokój chce nagłośnić 

a następnie czym chce go nagłośnić 

pozdrawiam miłosz

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie po tygodniu namysłu.

sprawa dużo się nie zmieniła może ewentualnie jeszcze rozważyć takie ustawienie zestaw 1 ale jeśli to nadal nie ma sensu to zestaw 2 (który zresztą proponujecie od początku :)

http://funkyimg.com/i/2DNf1.png

ale audio na pewno do tego pokoju 

z dodatkowych pomysłów jeśli ma być to wszystko i tak do komputera podłączone to chciałbym również wzmacniacz słuchawkowy (bo jak gram to i tak tylko na słuchawkach) lecz aktywne monitory chyba tego nie mają? wiec zapewne oddzielne urządzenie?

co do odsłuchów to raczej na pewno wybiorę się do siedziby q21 (trochę za łódź to w sumie nie jest aż tak daleko)

i tu pytanie jak to wygląda tzn na ile czasu przed trzeba się umówić co zabrać itp

 

pozdrawiam miłosz

 

 

 

 

 

5aa6d1b3d2177_pokj.thumb.png.45150fc5320523695821279b2e662a9f.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej idzie na monitory aktywne. Dostaniesz takie z wyjściem na słuchawki. 

Weź zobacz profesjonalne salony które zajmują się sprzedażą takich urządzeń. Wypożyczenie do domu. Oczywiście chłopaki z q21 mają kupę sprzętu i na pewno dobrze ci doradza. Tylko wiesz to inne pomieszczenie i inny rodzaj sprzętu.

Yamahy, Adam audio, maudio, dynaudio ale inne modele. Moim zdaniem powinieneś sprawdzić cos z rynku profesjonalnego w warunkach domowych. 

Ale to twój hajs. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam ponownie po przerwie

podziele się z wami wrażeniami bo mam dwa odsłuchy za sobą jako że w mojej okolicy jest tylko jeden sklep zajmujący się aktywnymi studyjnymi monitorami, na stanie były tylko dwa rodzaje lecz po wpłaceniu ich równowartości z wypożyczeniem do domu nie było większych problemów

 

pierwsze to były yamaha hs7 podłączyłem do zintegrowanej karty na płycie komputera małym jackiem a monitory dużym jackiem

pierwsze wrażenie było bardzo dobre jeśli chodzi o czystość brzmienia powiem że byłem zadowolony lecz basu trochę brakowało odsłuchałem kilka flac z różnych gatunków muzycznych i powiem że brzmiało to o wiele lepiej niż głośniki komputerowe logiteh z506 a przy głośności ustawionej na 75 % różnice były jeszcze większe

 

drugie jakie przyszło mi posłuchać to jbl lsr 308 tak samo podłączyłem do zintegrowanej karty na płycie komputera małym jackiem a monitory dużym jackiem

grały dobrze, bass był już nieco mocniejszy, lecz czystość brzmienia w yamaha hs7 była trochę lepsza. 

 

w planach mam teraz posłuchać jeszcze m-audio m3-8 na papierze wyglądają interesująco, lecz mój okoliczny sklep nie ma ich na stanie a chciałbym sprawdzić 3 drożną konstrukcje...

z racji tego że mam ograniczony dostęp do odsłuchów nie wiem co z tym dalej zrobić, nie chciałbym kupować w ciemno ale mieliście racje aktywne monitory dobrze się sprawują w moim pokoju.

pozdrawiam

 

Edytowano przez miłosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Dlaczego uważasz że lepiej będą grały monitory aktywne ustawione bardzo wąsko i ciasno na biurku ?

Moja wizja jest taka, że mimo wszystko to monitory pasywne+standy i wzmacniacz zagrały by lepiej.

Byle by je odsunąć możliwie daleko od ściany tylnej oraz bocznych 40-60cm już by dało pozytywne skutki.

Wzmacniacz można umieścić na bocznej ścianie np. na malutkiej niskiej komodzie.

Wg mnie to zagra lepiej niż wciśnięte monitory na biurku.

Autor ma duży budżet więc ja nie widzę problemu aby tor słuchawkowy miał koło PC pod ręką, jakieś combo DAC+AMP.

Oczywiście ten fotel bym przesunął maksymalnie do ściany aby nie zasłaniał tak kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arko55 napisał:

Skąd przekonanie że monitory bliskiego pola zagraja akurat lepiej? 

Z doświadczenia. Z brania pod uwagę harajterystyki pokoju i projektowanego pod właśnie taki cel monitora aktywnego. 

To tak jakbyś forsował jazdę ścigaczem na offroadzie. To że jest szybszy od Crossa nie znaczy że między drzewami też lepiej się sprawdzi. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

sprawa już załatwiona mój wybór padł na 3 drożne m audio m3-8 

tak jak ostatnio podłączone do kompa minijack a do kolumn duży jack

jeśli chodzi o dźwięk według mnie jest dobrze, a nawet bardzo dobrze.

kolumny mają wbudowany equalizer do korekty poszczególnych głośników czego nie miały ani yamahy hs7 ani jbl lsr 308 co daje dość dużą możliwość dopasowania ich do własnych preferencji 

basu nie brakuje a muzyka z flac jest czysta i przyjemna, a jeśli chodzi o słabsze źródła youtube itp nie jest źle, choć różnica jest spora

z minusów mogę tylko powiedzieć że są dość duże ale to w sumie kwestia przyzwyczajenia

no i jak nic nie gra to jest słyszalny dość głośny szum lecz podejrzewam że to wina źródła dźwięku (zintegrowana dźwiękówka na płycie )

muszę pomyśleć o jakimś interfejsie audio , dac lub lepszej dzwiękówce aby zlikwidować/ zminimalizować ten problem a że z budżetu jeszcze trochę zostało to muszę się doszkolić i coś wybrać

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

 

 

 

 

20180421_112107.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...