Skocz do zawartości
piotr.piskorski Piter

Yamaha CD-NT670D - podłączenie bezprzewodowych słuchawek

Recommended Posts

Witajcie wytrawni forumowicze, zakochani w dźwięku.

Jestem świeżynka tutaj. Kocham muzykę i dźwięk od zawsze. Ale dopiero teraz po lekkim odchowaniu córek zaczynam powracać do moich młodzieńczych marzeń.

Rozpocząłem może nie od razu od górnej półki ale od kompromisu (??) - zakup Yamaha Piano Craft w modelu MCR-N670D. Przyznaję, że oprócz naprawdę przyzwoitej jakości dźwięku ma sporo "bajerów. No i wreszcie przechodzę do pytania (przepraszam za długi wstęp).

Chcę podłączyć bezprzewodowe słuchawki (Philips SHB3075) do sprzętu jako kolejny pokój (w ramach MusicCast). Niestety nie mogę. Próby podłączenia kończą się zastąpieniem dotychczasowego pokoju albo brakiem połączenia. Macie jakiś pomysł lub źródło do rozwiązania problemu?

Piotr

Nie możesz podłączyć w ten sposób słuchawek, ponieważ nie obsługują one MusicCast. W ramach tej technologii kolejny pokój mogą tworzyć jedynie urządzenia, które są sygnowane jako zgodne z wymaganiami tej technologii.

dziękuję za odpowiedź - niestety tak to jest jak emocje biorą górę, wtedy nie czyta się wszystkiego;

nie mniej słuchawki działają przez bluetooth sparowane z telefonem czy laptopami - tu ze spotify muzyka bez kłopotów dociera;

trochę nie daje mi to spokoju - w końcu telefon nie jest MusicCast a dał się sparować ze sprzętem... będe dalej poszukiwał, jak znajdę dam znać;

póki co dzięki :)

Do sparowania jakichkolwiek słuchawek bt z dowolnym sprzętem nie jest potrzebna obsługa MusicCast. Zapewne do tego aby sprzęt mógł funkcjonować jako kolejna strefa jest to potrzebne. Może da się w inny sposób podłączyć te słuchawki do MCR-N670D .

Tak jak pisze MobyDick, słuchawki ze smartfonem czy laptopem podłączyłeś za pomocą klasycznej transmisji Bluetooth. Jednak aby słuchawki samodzielnie tworzyły oddzielną strefę (oddzielny pokój), muszą posiadać obsługę MusicCast. Nie wydaje mi się, żeby udało Ci się to zrobić z wykorzystaniem samych słuchawek - urządzenia te muszą zarówno odbierać, jak i nadawać sygnał do innych urządzeń w sieci, w dodatku nie spotkałam się ze słuchawkami zgodnymi właśnie z tym systemem. Jedynym rozwiązaniem jest dokupienie odtwarzacza strumieniowego lub innego urządzenia zgodnego z MusicCast, który nada sygnał słuchawkom i postawienie go w oddzielnym pokoju jako kolejna strefa.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się