Skocz do zawartości

Yamaha CD-NT670D - podłączenie bezprzewodowych słuchawek


Recommended Posts

Witajcie wytrawni forumowicze, zakochani w dźwięku.

Jestem świeżynka tutaj. Kocham muzykę i dźwięk od zawsze. Ale dopiero teraz po lekkim odchowaniu córek zaczynam powracać do moich młodzieńczych marzeń.

Rozpocząłem może nie od razu od górnej półki ale od kompromisu (??) - zakup Yamaha Piano Craft w modelu MCR-N670D. Przyznaję, że oprócz naprawdę przyzwoitej jakości dźwięku ma sporo "bajerów. No i wreszcie przechodzę do pytania (przepraszam za długi wstęp).

Chcę podłączyć bezprzewodowe słuchawki (Philips SHB3075) do sprzętu jako kolejny pokój (w ramach MusicCast). Niestety nie mogę. Próby podłączenia kończą się zastąpieniem dotychczasowego pokoju albo brakiem połączenia. Macie jakiś pomysł lub źródło do rozwiązania problemu?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź - niestety tak to jest jak emocje biorą górę, wtedy nie czyta się wszystkiego;

nie mniej słuchawki działają przez bluetooth sparowane z telefonem czy laptopami - tu ze spotify muzyka bez kłopotów dociera;

trochę nie daje mi to spokoju - w końcu telefon nie jest MusicCast a dał się sparować ze sprzętem... będe dalej poszukiwał, jak znajdę dam znać;

póki co dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze MobyDick, słuchawki ze smartfonem czy laptopem podłączyłeś za pomocą klasycznej transmisji Bluetooth. Jednak aby słuchawki samodzielnie tworzyły oddzielną strefę (oddzielny pokój), muszą posiadać obsługę MusicCast. Nie wydaje mi się, żeby udało Ci się to zrobić z wykorzystaniem samych słuchawek - urządzenia te muszą zarówno odbierać, jak i nadawać sygnał do innych urządzeń w sieci, w dodatku nie spotkałam się ze słuchawkami zgodnymi właśnie z tym systemem. Jedynym rozwiązaniem jest dokupienie odtwarzacza strumieniowego lub innego urządzenia zgodnego z MusicCast, który nada sygnał słuchawkom i postawienie go w oddzielnym pokoju jako kolejna strefa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Do Yamahy MCR N670D da się podłączyć dowolne słuchawki po BT. Ja zrobiłem to z użyciem aplikacji MusicCast pod Androida. Po włączeniu dowolnego źródła dźwięku (u mnie to było NetRadio), należy uruchomić transmisję BT w urządzeniu Yamaha (w prawym dolnym rogu aplikacji są takie suwaki - kliknąć w nie) i sparować słuchawki. Wtedy wszystko jest ok.

Ja na początku jakoś tak intuicyjnie klikałem w aplikacji w BT, ale nie tędy droga, bo to po prostu przełącza Yamahę w tryb odbioru sygnału BT, zamiast transmisji dźwięku. Pomogła lektura instrukcji :D

Powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...