Skocz do zawartości

Kino domowe - rozbudowa wymiana


graba

Recommended Posts

Witam wszystkich,

to jest mój pierwszy post na forum. Planuję (co prawda w perspektywie do końca roku) stopniową wymianę aktualnego zestawu KD. Obecnie posiadam:

amplituner Yamaha RX-V620RDS, kolumny Eltax Universe 5.0, Sub - JBL Loft Sp 150.

Jak widzicie - nic specjalnego.

Wymianę chciałbym zacząć od kolumn. Ampli swego czasu był niezły więc z tym mogę poczekać.

Pomieszczenie to ok 22 m2 w bloku z wielkiej płyty (mniej więcej kwadrat). Zamieszczam fotki, żeby pokazać o co mi chodzi.

Miałem pomysł, żeby kupić zestaw a'la Harman Kardon HKTS 65 albo Tannoy HTS 101xp ewentualnie jakiś Onkyo HT978THX - tak aby przednie kolumny zawiesić pomiędzy półkami (fot. poniżej)IMG_2893.thumb.JPG.ed9fcbcd487791c28e2309e310be812d.JPG

w jednym z miejsc w którym stoją obecnie przednie kolumny zamierzałem umieścić sub'a.

Niestety różne są opinie o powyższych zestawach. Czy coś jeszcze możecie polecić co mogłoby się zmieścić w te przestrzenie (i chodzi mi raczej o klasyczny wygląd - Kef E305 zwyczajnie mi się nie podobają).

Jeśli jednak nic takiego się nie znajdzie to co sądzicie o:

Tannoy Mercury 7.4, Melodika BL40II, może jakieś Heco?

90% to filmy, 5% muzyka (i to włączana raczej jako tło a nie żeby się delektować), 5% PS3.

Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś informacje to chętnie odpowiem na pytania.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Edytowano przez graba
Nie potrzebne zdjęcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej zagrają Ci klasyczne kolumny niż małe plastikowe systemiki głośników 5.1. Tym bardziej że nawet wizualnie moim zdaniem można ciekawie wpasować kolumny do Twojego salonu. Ze zdjęcia wynika, że masz meble w kolorze białym połysk, pomyśl o postawieniu kolumn o takim samym wybarwienia. Bardzo dobrą opcję jeśli budżet pozwoli byłby zestaw Heco Aleva GT 602, spójrz na Q Acoustics QA3050. Z opcji trochę tańszych z naciskiem na kino domowe dobrze sprawdzi się na pewno Heco Aurora 700 oraz bardziej dynamiczne, jasne, twardsze Magnat Quantum 725. Do każdego z powyższych zestawów dobierzemy pozostałe kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie był bym taki pewien. Po pierwsze ustawienie jest takie sobie. 

Po drugie to 90 procent granie kinowe. Gdzie, w czym zagra lepiej?

Moim zdaniem jeśli faktycznie stawiasz wszystko na kino to małe kolumny, spory sub i prawidłowe rozmieszczenie zagrają lepiej. Chyba że jednak ta muzyka z czasem wyjdzie więcej. Wtedy też zachęcam do kolumn podłogowych. 

Możemy ci wypożyczyć któryś z zestawów i sobie zobaczysz w domu. Co ty na to?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Aleva GT 602 na zdjęciach wyglądają pięknie. A jak się mają do Heco Music Style albo do zaproponowanych Aurora 700 (te mi się podobają bo mają wykończenie biały+drewno co pasuje mi do salonu)?

Maciek72 - czy możesz odnieść te Tannoy'e do jakiś innych kolumn? Czy uważasz, że dobrze pokryją mój salon (ok 22 m2)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas nie jest problemem. Sub póki co zostanie. A co myślicie o zakupie na początek frontów plus centralny (żeby to jakoś wyglądało), a dopiero za jakiś czas satelit? Czy mój ampli wystarczy żeby je napędzić (Yamaha RX-V620RDS)? Myślałem o zmianie ampli na onkyo - czytałem że są ok do kina domowego. Czy te kolumny dobrze współgrają z onkyo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niema sensu kupować lepszych kolumn jeśli nie chcesz ich ustawić tak aby mogły lepiej zagrać. Jeśli chcesz poprawy dźwięku to zacznij od tego co masz. Głośnik centralny przesuń do przodu aby jego front licował z frontem szafki na której leży. Szafki przy których stoją obie kolumny frontowe najlepiej gdyby udało się umieścić w innym miejscu. Przynajmniej w narożach pokoju. Jeszcze lepiej jeśli będą w innym miejscu niż są. Kolumny muszą być dalej od naroży i od ścian. Bez tego, kupowanie czegokolwiek lepszego to bzdura. Umieszczanie kolumn we wnękach to zawsze kiepski pomysł. Jeśli już chcesz koniecznie zawiesić jakieś kolumny standowe to musiały by zostać podwieszone pod skrajne szafki wiszące bez luzu i to poziomo z głośnikami wysokotonowymi od strony środka, również tak aby ich fronty licowały z frontem szafki.

Subwoofer możesz umieścić w samum narożu pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...