Skocz do zawartości

Porada w zakupie KD i rozbudowie


cin_mar

Recommended Posts

Witajcie koledzy

 

Potrzebuję porady w zakupie zestawu do pomieszczenia 15m2 (3x5m). Przeprowadzam się chwilowo na nowe tymczasowe miejsce i chcę złożyć coś sensownego.

Obecnie posiadam stereo Canton GLE470 oraz zestaw JBL Cinema 610, i chcę to teraz jakoś wypośrodkować tak by można fajnie posłuchać muzyki i oglądnać też i film z niezłymi efektami. 

Chcę wydać około 1500-1800zł na głośniki i amplituner i teraz zastanawiam się czy lepiej kupić jakiś w miarę godny zestaw plastikowy np Harman Kardon HKTS 30/60 czy też troszkę przyszłościowo kupić jakieś monitorki na front do stereo i rozbudować to później do 5.1.

Jeśli takie wyjście to myślałem nad Magnatami Quadral 673 (980zł), Dali Zensor 3 (1400zł), Canton GLE420(1050zł), Monitor Audio Bronze 2(1550zł)

Niestety nie do końca jest miejsce w pomieszczeniu aby zacząć budowę od podłogówek stąd muszą to być głośniki podstawkowe.

 

Aby zobrazować preferencje to generalnie słucham wszystkiego. Tj. rock, electro, pop, rnb, reggae czasem koncerty typu Bocelli także generalnie zależało by mi na ładnych wysokich i średnich tonach, ale z fajnym i ciepłym basem kiedy trzeba. Generalnie dźwięk z moich Cantonów 470 mi odpowiada a w kinie te JBL'e są również ok.

 

Ma to grać z jakimś amplitunerem do 400-500zł typu Denon 1908-1610 czy onkyo 507/607 zależy co się trafi. Głównie słucham ze spotify, czy mp3 256bit zgranym na dysku sieciowym. 

Z góry dziękuję za wszelkie porady

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie może to być miesiąc może to być rok, na razie nie wiadomo tym bardziej że to ma być dodatkowy zestaw. Bo tak jak pisałem na innym mieszkaniu użytkuje Cantony oraz JBL Cinema. Jest to mieszkanie wynajmowane chwilowo, a docelowo jak będę się przeprowadzać to domniemam, że będę sprzedawać wszystkie zestawy jakie mam i wtedy kupować coś konkretnego. Tak więc reasumując na chwilę obecną chcę złożyć jak najlepszy zestaw do ok 1800zł, z lekkim marginesem.

 

Wolałbym kolumny podstawkowe które będą na froncie i kiedyś ewentualnie przejdą na tyły lub zostaną wymienione.

 

Co powiecie odnośnie tych propozycji z góry?

Czy będzie wielka różnica między np. Zensorami a Magnatami 637 tak bym to odczuł w takim pomieszczeniu i opłacało się dołożyć 450zł?

 

Oraz co myślice także o ampitunerze Onkyo TX-SR508? Nie potrzebuję funkcji sieciowych itd. zależy mi na jak najlepszym dźwięku, mogę go kupić w bdb stanie za 380zł. Co myślicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...