Skocz do zawartości

Chciałbym kupić dobry amplituner tv i zestaw głośników za ok 2000 zł


camillosss

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Chciałbym kupić jakiś fajny sprzęcik grający, który mógłbym też wykorzystać do kina domowego - zależy mi na dobrym dźwięku. Fajnie jak by miał wejscia USB i moze hdmi Chciabym się wymieścić w kwocie ok 2000 zł. Nie znam się zbytnio na sprzęcie grającym (szczegoly tym który jest na czasie).
Myślałem o czymś takim: http://www.hifiexpert.pl/amplitunery-kino-...neer-vsx-917v-s

Mam kilka pytań:

1. Co myslicie o tym amplitunerze?
2. Jaki zestaw głośników mógłbym do niego użyc?
3. Może moglibyscie mi polecic jakas alternatywe - amplitnuer AV i zestaw glosników?
4. Czy amplituner moze odtwarzac filmy?? Jesli tak, to czy istnieja takie do których mozna podlaczyc monitor?

Pozdraiwam i dziękuję z góry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. A czy moglbys mi poradzić jakies glosniki (albo może chociaz jakiej firmy najlepiej szukac)?
Czy mógby mi Pan powiedzieć (bo nie orientuje sie w tym bardzo, aczkolwiek nie zalezy mi jakos strasznie na odtwarzaniu filmikow) - czy amplituner pozwala odtwarzac filmy? Bo widzialem w opisach aplitunerow cos o wyjsciach video. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer 917 to kiepski model , gorszy od starszego i tańszego 916 !!! (polecam lekturę miesięcznika AUDIO) Ja i tak nie kupiłbym ani 917 ani nawet 916 bo mają szumiące wentylatory. Lepiej wybrać coś np. od Denon, Yamaha ... chyba nawet Onkyo są bezwentylatorowe ale tu nie mam pewności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo spodobał mi się ten amplituner (polecany przez kolege powyżej): Onkyo TX-SR605 http://www.ceneo.pl/740331 sprze hifi 2007 roku - to chyba o czyms swiadczy. No chyba ze możecie mi cos polecic za taka sama cene a a lepsze, lub tansze a takie same.
Bardzo prosil bym o jakas konfiguracje glosnikow do tego amplitunera - jakie glosniki moga byc, jaka maja miec parametry, lub moze konkretny zestaw (moze lepiej zestaw wtedy bede wiedzial do czego proownywac). Prsze o takie dwie konfiguracje - najtansza a juz mogaca dzialac z tym amplitunerem oraz taka juz lepsza.
Bardzo dziekuje icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem ich , ale ja bym takich wynalazków unikał jak ognia. Co tanie to drogie.
Naprawde za tą kwote cięzko kupic 5.0 z osobnym ampli
W tym co podałeś nie ma suba a nie sądzę by z tych kolumn wyciągnąc basik.
Kolumny wybierasz spore jaki masz metraż, słuchasz glośno...?

I jeśli mam byc szczery sądze że lepsze wrażenia w oglądaniu filmów uzyskasz kupując stereo i jakieś ciekawe kolumny do 2,5 spokojnie się zmieścisz- Albo kup sobie ampli + fronty a reszte dokup jak dozbierasz. No chyba ze tylko do filmów
PS Pablo słuchałem tego onyko z E60 icon_smile.gif bajka -tylko jakby regulatora brakowało ... icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. W tym momencie nie mam duzego metrarza - ale w przeciagu roku lub dwóch sie to zmieni. Chcialbym sobie powoli złożyć cos dobrego, a chyba od amplitunera trzeba zaczac. Dlatego tez myslalem ze kupię dobry tuner (Onkyo TX-SR605 http://www.ceneo.pl/740331) a pozniej bede skladal dobre glosniki- a na nie na tym to sie nie znam. Rozumiem ze najlepiej zaczac od dwoch frontow a pozniej dokupywac? Czy mógłbym prosić o jakas podpowiedz jakie glosniki (o jakich parametrach) moga grac z tym amplituerem (tzn jakie dobrze beda grac))?
Najbardziej zalezy mi na sluchaniu muzyki (najczesciej jest to klasyczny rock), takze chcialbym osiagnac bardziej naturalne dzwięki. Kino domowe do ogladania filmow schodzi na drugi plan, ale tez bedzie sluzyc do tego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano mi się podobało. Choc słuchałem tylko przez chwile i tylko 4 kawałków- ale podobało mi się
Co do tematu- sam widzisz są różne opinie "uszy" - jeden poleci Ci jbl'e inny je zjedzie podobnie bedzie z innymi firmami. Ja pod tym onyko słuchałem tylko E60. Ale Tobie nie musi sie podobc. Wiem że to żadna pomoc ale udaj się do sklepów i posłuchaj sam.
Tylko nie pytaj sprzedawcy co Ci poleca tylko posłuchaj ile wlezie w danej kwocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...