Skocz do zawartości

Podstawka granitowa i poprawa dzwięku.


camb

Recommended Posts

Witajcie,
Mam pytanie czy np. taka podstawka granitowa http://allegro.pl/granitowa-podstawka-pod-glosnik-kolumne-32x25x5cm-i7021984072.html położona na komodzie pod głośniki Indiana Line 260 poprawi jakość dźwięku?. Ogólnie to musiałbym trochę podnieść głośniki bo komoda jest za niska.
Chyba, że można polecić jakieś niedrogie standy pod te głośniki.

Z góry dzięki za rady;)

Edytowano przez camb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witaj,

nie wiem jak to sie sprawdzi na komodzie.

Ale wedlug rad Wpszoniak-a z tego forum (jezeli dobrze pamietam), zamowilem i postawilem sobie podstawki z granitu (black indian) 7 cm grubosci. Waza okolo 15 kg kazda. Pod kolumny podlogowe.

Efekt mi sie spodobal. Bas stal sie dokladniejszy, mniej plynacy (co kto lubi...), bardziej objetosciowy. Ogolnie scena zrobila sie bardziej wyrazista. Ale, moze to jednak mispercepcja - bo za krotko slucham z podstawkami, ale wysokie tony gdzies odeszly troche do tylu - to bym do minusow zaliczyl.

 

Pozdrawiam

K

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaKa, dobrze pamiętasz. Doradziłem stosowanie grubych płyt co najmniej 7cm bo rezonans własny takiej płyty będzie mniej ingerujący w to co uzyskujemy z systemu. Wystarczy stuknąć w tę czy inną płytę by się przekonać, która z nich jest bardziej głucha. Wg mojego odczuwania im mniej płyta dźwięczy tym lepiej. Trzeba też pamiętać, że każdy element rezonansowy (nawet drewniany) podbarwi brzmienie systemu, a im ich wpływ jest mniejszy tym lepiej.

Pozdrawiam Was, WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...