Skocz do zawartości

Wymiana tag 606 na Heco prime 702


DEMOLKA

Recommended Posts

Witam

Od jakiegoś czasu przeglądam forum ponieważ zastanawiam się na zmianą zestawu kolum.

Obecnie posiadam zestaw Taga Harmony TAV 606v3 5.0 które podłączone są do Pioneera VSX 528 i grają na ok 17m2 (blok).

W obecnym zestawie chyba najbardziej brakuje mi góry i trochę środka pasma,basu też by się przydało stąd też decyzja o zmianie kolumn.

Budżet oczywiście skromny:2500pln . Zestaw wykorzystany głównie do KD ale muzyki też słucham(chillout,rock,pop z eski itp) myślę że 65/35

Na pierwszy ogień wytypowałem właśnie Heco Prime 702 5.0 ale przeglądając sieć wpadły mi jeszcze Jamo S 809 5.0

Jak wypadają Tagi w porównaniu do Heco? Czy jakość grania Heco jest dużo lepsza?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner mam zamiar wymienić właśnie na onkyo ale na początek chciałem zmienić kolumny.

Czyli Tagi nie są takie najgorsze!?

Zastanawiam się jeszcze nad opcją dwóch kolumn frontowych i później dokupywać surroundy np Magnat Shadow 207 lub Quantum 675

Czy te już by coś wniosły do jakości dźwięku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dopatrzyłem że te MA nie są dostępne w wersji czarnej więc odpadają! Szkoda! (zupełnie nie pasują do biało, czarno, szarego pokoju). Zastanawiam się nad Shadow 207 ponieważ w rtv wyjdą trochę taniej od Quantum 675, są 3way z dodatkowym basem. Pytanie mam czy w zestawie są kolce? Czy front jest w połysku? Jak w realu prezentuje się biała wersja? bo znalazłem opinie że dużo lepiej się prezentuje czarna wersja a w białej jest trochę lipna okleina! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2018 o 16:43, DEMOLKA napisał:

Witam

Od jakiegoś czasu przeglądam forum ponieważ zastanawiam się na zmianą zestawu kolum.

Obecnie posiadam zestaw Taga Harmony TAV 606v3 5.0 które podłączone są do Pioneera VSX 528 i grają na ok 17m2 (blok).

W obecnym zestawie chyba najbardziej brakuje mi góry i trochę środka pasma,basu też by się przydało stąd też decyzja o zmianie kolumn.

Budżet oczywiście skromny:2500pln . Zestaw wykorzystany głównie do KD ale muzyki też słucham(chillout,rock,pop z eski itp) myślę że 65/35

Na pierwszy ogień wytypowałem właśnie Heco Prime 702 5.0 ale przeglądając sieć wpadły mi jeszcze Jamo S 809 5.0

Jak wypadają Tagi w porównaniu do Heco? Czy jakość grania Heco jest dużo lepsza?

 

Cześć! Od paru dni jestem posiadaczem Taga Harmony 606SE. Grają z Yamaha RX-V683 . Testuję je aktualnie . Ale zanim je wybrałem przeglądnąłem mnóstwo opinii na ich temat.

Trafiłem na bardzo ciekawy wątek , który może Ci pomóc bowiem dotyczy on bowiem "podrasowania" tego zestawu głośnikowego w zakresie wysokich tonów. Ponieważ ja również zauważyłam trochę matowe brzmienie góry w tych kolumnach nie jest wykluczone że podążę tropem opisanym w wklejonym poniżej wątku. Co do basu to nie unikniesz suba. W trakcie prób odkleiłem go na chwilę od zestawu i różnica jest ogromna nawet dla mojego niewytrenowanego ucha

Pozdrawiam, Adam   http://forum.pclab.pl/topic/930629-Kolumny-Taga-Harmony-TAV606-v3-dyskusja-opinie/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...