Skocz do zawartości
SaruSc

Zestaw 5.1 za ok 10000

Recommended Posts

Witam

Chciałbym kupić sobie zestaw kina domowego i po przeczytaniu wielu tematów mam już mętlik w głowie więc proszę was o pomoc. 

A więc jeżeli chodzi o wielkość pokoju to tylko 10m2 ale w ciągu roku będę zmieniał mieszkanie więc sprzęt chcę już kupić pod większy pokój. Nagłośnienie będzie używane do muzyki w ok 40%, filmy ok 30% i PS4 ok 30%. Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki to prawie wszystkie gatunki, ale w większości to klasyka polskiego i zagranicznego rocka, pop, dance itp., metalu i jego pochodnych w ogóle nie słucham, no i trochę muzyki klubowej. Nie chcę apsolutnie żadnego używanego sprzętu, interesuje mnie tylko nowy. Cena to ok 10000 zł i narazie rozważam:

Yamaha MusicCast RX-A870 AVENTAGE

a do tego któryś z tych zestawów 

Heco Aurora 1000 + 300 + C30

Klipsch Reference R-26F + R-15M + R-25C

Dali ZENSOR 7 + 1 + VOCAL 

Yamaha NS-777 + NS-C444 + NS-333

no i sub 

Yamaha NS-SW300

Otrzywiscie to nie musi być ten sprzet, liczę na wasze propozycje.

Narazie nie byłem na odsłuchu bo chce się wybrać jak już będę miał 2-3 kandydatów i wasze porady. 

Edytowano przez SaruSc

Cześć,

zacznę od elektroniki - na pewno Yamaha RX-A870 to bardzo dobry wybór. To amplituner o żywym, dynamicznym, szczegółowym charakterze z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma. Jako alternatywa proszę spojrzeć na Denon AVR-X3400H oraz Onkyo TX-RZ820. Denon jest łagodniejszy, spokojniejszy, bardziej ciepły. Onkyo natomiast to szybkość, dynamika, dokładność. To moim zdaniem najlepsza opcja do kina domowego.

Kolumny - każda z Twoich propozycji będzie zbyt duża do salonu 10m2, jeśli jednak w najbliższym czasie będzie się przeprowadzał, to zakładam że system będzie pracował w salonie 20-30m2. Na pewno bezpiecznym i bardzo uniwersalnym systemem będzie Heco Aurora. Spójrz jednak na model Aurora 700, które spokojnie sprawdzą się nawet w 30m2 pomieszczeniu. Chyba że system będzie pracował w salonie ponad 30m2, wtedy "1000" będą optymalne. Pamiętaj jednak, że to bardzo potężne kolumny. W przypadku Klipsch gorąco namawiałbym na serię wyższą Reference Premiere. W Twoim przypadku na przód dałbym model RP-260F. Klipsch to bardzo ofensywny, jasny, dynamiczny dźwięk. W tym przypadku uważałbym bardzo na połączenie z elektroniką Yamaha, może być za ostro i za jasno. Dali Zensor 7 Set to bardzo bezpieczna opcja, spójne, pełne granie, uniwersalny system. Odradzam pod względem brzmieniowym kolumny Yamaha NS-777. Z mojej strony do listy dopisałbym jeszcze Monitor Audio bronze 6 w pakiecie 5.0 oraz Focal Chorus 716 Set.

Subwoofer - zdecydowanie wybierałbym coś z oferty Klipsch. Wybór jednak zależy od wielkości salonu. Jeśli będzie to bliżej 20m2, spójrz na model R-12SW lub lepszy z wyższej serii R-110SW. Jeśli salon będzie większy, niezbędne będą mocniejsze modele.

Też właśnie czytałem że Yamaha NS-777 nie są zbyt dobre. Z tego co poczytałem to Monitor Audio Bronzer 6 też mnie zainteresowały. Trzeba będzie pojechać na odsłuch i posłuchać, narazie najbardziej jestem zainteresowany Dali i Bronzer. 

A to tych kolumn to czy RX-A870 nie będzie za mocny, może wystarczyła by wersja 670, jest w ogóle między nimi jakaś różnica w jakości czy tylko w mocy?

Czy w subwooferze ta fukcja B.A.S.S. robi jaka jakąś różnicę bo w NS-SW300 jest a w Klipsch-ach nie ma 

Edytowano przez SaruSc
Literówka

Cześć. A gdzie ty przez ten rok wstawisz te aurora 1000? Ale tak realnie. To wielkie paczki które zajmą całe 10 metrów 😎

Ale ok wybieramy na zaś więc na zaś. Kupowanie avantage z linii 6 i 8 to wywalanie kasy w błoto. To bardzo słabe modele nie różniące się dźwiękiem od Yamahy 683 a znacznie od niej droższe. 

Moim zdaniem albo zostań przy 683 albo idź w to co warto kupić drożej. Onkyo rz820 lub marantz 5012. Z kolei co do kolumn to ns777 niech zostaną u kogoś w salonie. Nie u ciebie. Oprócz ładnego wyglądu, to tyle z plusów. 

Heco tak, klipsch tak, bronze tak. Podjedz posłuchaj albo wypożyczamy od nas do domu.

Piotrek

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się