Skocz do zawartości

Co zamiast Jamo s606 do Onkyo 656


witek80

Recommended Posts

Witajcie,

jestem posiadaczem Amplitunera Onkyo TX-NR656 z zestawem kolumn Jamo s606 + Jamo sub260, do odsłuchu płyt cd posiadam Onkyo c7030.

Zestawu używam 50/50 kino/muzyka. Aktualnie może więcej muzyka.

Pomieszczenie osłuchowe to ok 21m2.

Wiem że amplituner nie nadaje się zbytnio do muzyki w stereo ale wybór tego urządzenia był kompromisem.

Posiadam też projektor i na nim oglądam filmy. Wiec wybór kd miał większy priorytet.

Wracając do muzyki w stereo. Nie podoba mi się brzmienie s606. Dźwięk jest rozmyty , mało wyrazisty, bas dudni, dźwięk nie ma sprężystości i sceny.

Nie jestem jakimś mega znawcą ale moja stara mini wieża Panasonic grała kilka razy lepiej.

Czy jest w ogóle jakikolwiek sens zmiany frontów na jakieś bardziej muzykalne?

Czy na tym amplitunerze usłyszę różnicę?

Czytałem dużo pochlebnych opinii o kolumnach Melodika BL40 MKII ale waham się. Nie posiadają głośników wooferowych. Nie wiem co o tym myśleć.

Co o tym sądzicie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie (pamiętaj ,że salony dają rabaty 10-20% spokojnie) obadaj sobie :

- w/w melodiki bl40 mk2

- indiana line tesi 561

- pylon sapphire 23

- dynavoice df-5 (tworzą bardzo fajną scenę , wstęga robi robotę)

- magnat quantum 677

wybór zależny czy chcesz lepszej jakości kosztem basu , czy chcesz jednak mieć nadal lekkie "dudnienie" ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś. Miałem te kolumny i po sześciu latach użytkowania też je wymieniłem,bo w muzyce nie podobały mi się jak grają.Fakt że najpierw zakupiłem amplituner stereo i trochę było lepiej niż na ampli kd,ale po wymianie kolumn na Polk Audio signature S55 teraz słyszę że te Jamo były kiepskie,nawet filmy jak obecnie oglądam,choć to tylko stereo to jest inna jakość.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jasne że tak. Ma to sens. Jamo 606 to tłuczone zestawu na forum. Tylko. Nie spotkałem się z nikim kto po realnym odsłuchu je kupił. Słabe modele pod każdym aspektem. Tylko wyglądały ok stąd ich lubienie. I też kupowanie w ciemno.

Wymiana na melodika bl40mkII, magnat quantum 725, tak na prawdę co kolwiek w tym budżecie spowoduje zmiany na plus. I to konkretne. 

Zapraszam cię na odsłuch. Albo mogę ci jakieś kolumny wypożyczyć do domu sam sprawdzisz. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...