Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz czy nowy dac


Stachox

Recommended Posts

Witam, posiadam kolumny Monitor Audio Bronze 6 aktualnie podłączone do Marantz MCR511. Muzyki w 80% słucham z Spotify (głownie muzyka elektroniczna, rock, jazz). Chcę zainwestować w nową elektronikę ok 4000zł by poprawić jakość brzmienia z zachowaniem możliwości korzystania z Spotify/Tidal. Jako, że mam niewielkie doświadczenie w dziedzinie hi-fi zastanawiam się, czy lepszym rozwiązaniem będzie zakupienie jakiegoś strumieniowca z względnie dobrym dac np Cambridge Audio CXN i wykorzystać MCR511 jako wzmacniacz, czy może większą poprawę w prezentowanym dźwięku uzyskam kupując nowy wzmacniacz np. Nad c368 i podłączyć do niego po optyku chromecast audio? A może jakiś amplituner stereo coś jak Yamaha R-N803D?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój jest o powierzchni ok 18m2 ale w kształcie litery U tj z jednej strony wnęka kuchenna a z drugiej strony otwarty korytarz a pomiędzy nimi na tej krótkiej ścianie jest sprzęt audio i niestety większość niskich tonów ucieka do kuchni i korytarza. Kolumny stoją oddalone od siebie o ok 2m a miejsce odsłuchowe jest przed nimi ok 2.5m. Z kolumn jestem zadowolony choć nie testowałem ich za dużo. Wcześniej miałem Dali Zensor 3. Przy zakupie testowałem Zensory 7, Monitor Audio Bronze 6, Monitor Audio mr6, Klipsch R-28F oraz Tannoy Mercury 7.4. Z tych kolumn MA Bronze 6 przypadły mi do gustu całkiem niezłą sceną oraz niskim basem i szczegółową górą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za Wasze propozycje.

4 godziny temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie wymiana mcr.

A dobiera jeśli budżet pozwoli to bronze.

Pod te kolumny sprawdź magnata mr780 + Yamaha wxad10.

Szal. Idealnie się komponuje z twardymi monitorami. Ta hybryda to świetny model.

Zapraszam do wypożyczenia.

Piotrek

Ten Magnat wygląda świetnie i na pewno będzie się dobrze komponował w moim salonie a i funkcjonalność jaką posiada to duży plus. USB typu B pozwoli podłączyć mojego starego netbooka z zainstalowanym Daphile co doda mu funkcje sieciowe (dziś testowałem to rozwiązanie w połączeniu z fiio E10K i podłączone po analogu z MCR511 - działa bezproblemowo).  Do tego radio DAB dla mojej lubej, która lubi posłuchać Trójki, a słuchając wersji internetowej 96kb było dla mnie zawsze mega udręką. Jak sprzedam MCR511 i Dali Zensor 3 to pewnie zakupie jakiegoś strumieniowca z prawdziwego zdarzenia.

Pozostaje tylko przetestować tego Magnata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem na odsłuchu w salonie gdzie kupowałem kolumny i na warsztat poszedł CXA80, Roksan K3, Hegel H90, Marantz PM8006 oraz Naim NAIT XS 2 oraz do porównania mój Marantz mcr511. Wszytko testowane na MA Bronze 6. Utwory wykorzystane do odsłuchu to Diana Krall - Temptation, Mike Oldfield - Crystal Clear, Dire Straits - Money For Nothing oraz Infected Mushroom - Dancing with Kadafi. Wszystkie pliki w formacie FLAC 16/44, a źródło to był jakiś netplayer Onkyo za ok 1500zł (nic lepszego akurat nie było).
• CXA80 wypadł słabo, jak podrasowany mcr511. Dźwięk nie porywał, jakiś taki suchy się wydawał. Przesiadka na ten sprzęt nie była by warta tej ceny.
• Następny Roksan K3 i tu kopara opadła. Dźwięk mega równy we wszystkich pasmach do tego super scena zarówno na boki jak i w głąb, no i ta dynamika. Super dźwięk gitary elektrycznej, aż ciary po plecach poszły. Wszystkie instrumenty świetnie poukładane w przestrzeni, a wokal centralnie na środku jakby Diana stała przede mną. Chyba całkiem niezła synergia wyszła z tego połączenia.
• Kolejny Hegel H90, w którym upatrywałem lidera po przeczytaniu recenzji, a tu rozczarowanie. Coś jak ulepszony CXA80. Dźwięk nie był już tak suchy, miał więcej werwy, ale scena w porównaniu do Roksana słabsza, rozbudowana tylko na boki a w głąb było słychać spore ograniczenie, instrumenty pozlepiały się. 
• Następny był Marantz PM8006 i tu zaskoczenie bo granie podobne do Roksana, ale z delikatnie wycofaną średnicą i basem na pierwszym planie, przez co wokale były lekko odsunięte w głąb od lini kolumn. Przekaz żywy i energetyczny.
• Na koniec Naim. Podłączony tylko poglądowo na chwilę by zerknąć na półkę niedostępną na mój portfel. Granie podobne do Roksana z ciut lepszą górą. Wydaje mi się, że tu ujawniło się ograniczenie kolumn, ponieważ poprawa w stosunku do Roksana K3 była bardzo subtelna.

Dziś przyjechał do mnie na testy Magnat mr780 wypożyczony od S4Home tak więc weekend zapowiada się sympatycznie.

Edytowano przez Stachox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kilku dniach testowania i jedno co mogę stwierdzić to rzeczywiście szał ? Magnat w połączeniu z MA Bronze 6 i tidalem hifi powoduje, że nie chce się przestać słuchać. W końcu słychać różnicę pomiędzy mp3 320 a flac. Dźwięk jest bardziej naturalny, instrumenty nie brzmią już tak cyfrowo. Bas stał się mięciutki i przytulny, nie wchodząc w paradę średnicy. Wokale są ładnie wyeksponowane na pierwszym planie. Mam jedynie wrażenie, że wysokie tony są lekko przygaszone, ale minimalny ruch gałką od treble i uwalnia się piękna lekko słodka góra. Scena też prezentuje się bardzo przyjemnie, dźwięk bez problemów odrywa się od kolumn nawet przy cichym słuchaniu. Podsumowując miłość od pierwszych dźwięków. Jedyny problem mam, że Magnat zdradza mnie z moim tv toshiba, piloty nadają ten sam sygnał i robiąc głośniej muzykę włączam tv i przełączam kanały, a ściszając w tv  zmieniam source w magnacie. Jest to trochę irytujące. 

Edytowano przez Stachox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

A nie mówiłem ,:)

A co do pilota to ciekawe. Nie wiedziałem nawet :P te same kody w takim razie. 

Jako że jestem dość leniwy i nie chce mi się wstawać do wzmacniacza to wykombinowałem sobie, że laptopa podłączyłem do tv po hdmi oraz do wzmacniacza po usb, do tego klawiaturę bezprzewodową z touchpadem do niego, dzięki której nie ruszając się z kanapy mam pełnego tidala na tv z regulacją głośności (dedykowane klawisze na klawiaturze). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...