Skocz do zawartości

Zmiania systemu 2.0: Yamaha R-N803D + Q-acoustics 2050?


tomczewsky

Recommended Posts

Cześć,

Do tej pory posiadałem zestaw 2.0: Yamaha RX-797 + Q-acoustics 2050 - jakościowo dla mnie dość wystarczająco, ale chętnie bym podniósł jakość dźwięku. Budżet ok 6 tys.

Na razie sprzedałem amplituner, zacząłem czytać i oczywiście im więcej czytam, tym mniej wiem. Nastawiłem się na Yamaha R-N803D bo chętnie wybiorę coś sieciowego z uwagi na Spotify + opinie z sieci. Tyle, że na kolumny mało zostaje lub jest wersja, że zostawię na razie Q-acoustics 2050, a zmienię za jakiś czas. Lub może inne wyjście? Ale nie musi być to ta Yamaha, nie upieram się przy marce, a streaming można wykonać też inaczej (przystawki czy Raspberry). Czy możecie coś doradzić? Wiem, że musi się to zakończyć odsłuchem, ale chcę na tę chwilę chciałbym poznać zdanie ekspertów. Jakby nie patrzeć, w sumie sam nie wiem czego chcę :/

Sprzęt wykorzystuję 90% muzyka streaming, 10% filmy. Słucham różnej muzyki, głównie chillout, ambient, trochę Coldplay, Sting, REM etc. Lubię wyraźne granie, lubię wypełniający, miekki i wyważony bas, ale nie, że dudni na pół pokoju. Miejsce słuchania taki salon otwarty, a kolumny koło TV.

Z góry dzięki za porady.

 

 

Edytowano przez tomczewsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na pewno wąskim gardłem jakościowym Twojego systemu był amplituner i dobrze że się go pozbyłeś. Kolumny są niezłe, chociaż kompletnie nie są w stanie dobrze nagłośnić Twojego salonu, tutaj raczej sugerowałbym konstrukcję podłogową. 

Wracając do konkretów - zakup Yamaha R-N803D to bardzo dobra opcja. Pod względem funkcjonalnym jest praktycznie wszystko, urządzenia działa sprawnie i bezawaryjnie, stabilnie. Amplituner został zbudowany na bazie przyzwoitego wzmacniacza Yamaha A-S701, tak więc także pod względem brzmienia jest OK. Dodatkowo amplituner posiada system kalibracji akustyki pomieszczenia, który potrafi dopasować pewne parametry do akustyki salonu. Ale oczywiście można lepiej. Dobrym przykładem jest wzmacniacz NAD C368, który oczywiście jest urządzeniem dźwiękowo lepszym od R-N803D, ma także możliwość rozbudowany o kartę rozszerzeń BluOS. Patrząc jednak na Twoje preferencje muzyczne, na pewno lepszą opcją będzie wzmacniacz Atoll IN100SE, hybryda lampowa Vincent SV-500 lub brytyjski Cyrus One. Kwestia odsłuchów. 

Kolumny - jeśli podoba Ci się brzmienie Twojego zestawu, może warto spojrzeć na Q Acoustics QA 3050, chyba że wchodzą w rachubę kolumny w kolorze białym, to mamy w super cenie model Concept 40. Dobrą opcją może okazać się Heco Aurora 700 lub moim zdaniem najciekawsze System Audio Saxo 40.

Jeśli chcesz zbudować naprawdę dobry system, który posłuży Ci przez lata, proponuję na początek skupić się na zakupie dobrego wzmacniacza a następnie poszukać najbardziej odpowiednich kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Q21 napisał:

na pewno wąskim gardłem jakościowym Twojego systemu był amplituner i dobrze że się go pozbyłeś. Kolumny są niezłe, chociaż kompletnie nie są w stanie dobrze nagłośnić Twojego salonu, tutaj raczej sugerowałbym konstrukcję podłogową. 

Dzięki za odpowiedź. Cieszę się, że to napisałeś ale jedno sprostowanie. Ja mam podłogowe: https://www.qacoustics.co.uk/q-acoustics-2050i-floorstanding-speakers-pair.html

Nie dodałem "i" do poprzedniego postu, ale na kolumnach mam oznaczenie 2050, a nie 2050i. W każdym razie - podłogowe.

24 minuty temu, Q21 napisał:

Jeśli chcesz zbudować naprawdę dobry system, który posłuży Ci przez lata, proponuję na początek skupić się na zakupie dobrego wzmacniacza a następnie poszukać najbardziej odpowiednich kolumn. 

Chyba tym tropem pójdę - dzięki za listę polecanego sprzętu. Ale chętnie poczekam jeszcze na inne opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko Wy Panowie piszecie o "nagłośneniu salonu" o co zupełnie się nie martwię, bo to już spełniał poprzedni amplituner RX-797. Tam nie było z tym problemów.

Ja chcę lepszego dźwięku, pełniejszego,  to jest dla mnie  jakościowy level wyżej po prostu :) Czy wg Waszej wiedzy technicznej połączenie 803d+QA2050 spełni tę funkcję?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...