Skocz do zawartości

Testy paneli akustycznych


Gość

Recommended Posts

ags.jpg.9dfbd2fcc68d2ec86bc051559270fead.jpg.aa1922e3159384830481e5159d632be9.jpg

Szczerze, to ustawienie tych dyfuzorów na zdjęciu powyżej wygląda na bezsensowne. Fale z wysokotonowca nie trafią na nie na pewno. Ze średniotonowca być może, ale tylko niższe częstotliwości, a na fale z niskotonowców prawdopodobnie już nie zadziała. Ale może na słuch wyszło, że tak właśnie jest najlepiej.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@Kraft, a wiesz, skoro sobie tak szczerze gadamy (niech to tez będzie nauka dla wkraczających na grząski grunt audiofilski) to przyznam Ci się, że ja tez nie wszystko rozumiem, z tego co słyszę... Ot choćby stopy pod moją listwą zasilającą- para jest z drewna merbau, a druga para z dębu. I żeby było jeszcze dziwniej nie może być zamieniona miejscami bo "zagra" inaczej niż tego sobie życzy producent (nawet małą "cegiełkę" dołożyłem w tym dobieraniu i materiału i umiejscawianiu ich)... Słyszałem, ale pojąć nie potrafiłem dlaczego skala zmian jest na tyle duża, że aż słyszalna. Dlaczego ustawienie paneli Schroedera 1D jakie było przeze mnie opisywane w cyklu artykułów (od http://wpszoniak.pl/portfolio/testy-paneli-akustycznych-3/  do części szóstej) miało tak kolosalne znaczenie? Przecież niejeden kupujący po prostu układa jak mu wygodnie i tyle... I się cieszy z fajnego dźwięku. A ja musiałem pogmatwać i się okazało co się okazało... Też mnie to zdziwiło i  nie do końca potrafię sobie to zjawisko wytłumaczyć, a nawet nie próbuję bo po co mi to? Nie jestem producentem ani listwy zasilającej ani paneli, więc nie potrzebuję wiedzy dogłębnej w tym zakresie. Zresztą nie można się znać na wszystkim.... Prawda?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... W tym modelu Bowersa częstotliwości od ok. 2500 Hz pod kątem 30 stopni od osi są już osłabione o ok. 5 dB. Ze zdjęcia wynika, że na dyfuzor trafiają fale z wysokotonowca "lecące" pod kątem 60 stopni. Przy tym kącie strata będzie już wynosiła jakieś 10-12 dB (dla 2000 Hz). Czy warto to rozpraszać?   

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...