Skocz do zawartości

subwoofer klipsch


kufel1962

Recommended Posts

  • 4 months later...
13 godzin temu, Kubakk napisał:

A ja z ciekawości dopytam jak duża różnica jest w klipschach 25 vs 30cm w pomieszczeniu do 20m^2 ?

Oraz w czym lepszy jest w/w velodyne ?

Velodyne ma swoja kalibracje. Sub jest w stanie zniwelowac w jakims stopniu efekt buczenia, niedoboru basu w miejscu odsluchowym. 

Problemem jest to ze bas najgozej okielznac w nie zaadaptowanym pomieszczeniu. Ludzie czesto i gesto maja problem z buczeniem.   Podstawowy blad polega na tym ze majac salon wstawiamy subwofer w miejsce ktore pasuje nam wizualnie lub tez nie mamy innego wyboru i musi stac tam gdzie stoi. 

Dlatego pewnym ratunkiem jest zastosowanie kalibracji suba (velodyne ma ja w zestawie), oczywiscie mozna dokupic osobne DSP i skalibrowac takiego Klipscha, oczywiscie amplituner tez posiada system kalibracji dla suba.

innym wyjsciem jest kupienie 2 subwoferow - wypelnienie basem jest pelniejsze i moim zdaniem bledy pomieszczenia sa w jakims stopniu "naprawiane" - ostatnio NIE zgodzil sie z tym stwierdzeniem kolega robiacy profesjonalne kalibracje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Repugnant napisał:

a teraz serio jak twoim zdaniem wypadlo by porownanie 2x112sw z 2xsw-310

jeden kosztuje 3500 a drugi 2500. Jeden ma konstrukcje zamknięta z membraną pasywną a drugi bass reflex. Serio pytasz?

14 godzin temu, Kubakk napisał:

A ja z ciekawości dopytam jak duża różnica jest w klipschach 25 vs 30cm w pomieszczeniu do 20m^2 ?

Oraz w czym lepszy jest w/w velodyne ?

Subwoofer wiekszy zawszse zagra głębiej, ze swobodą.

Natomiast Velodyne w dźwięku. To firma która obok RELa robi tylko subwoofery. Dźwięk, jest dokładny, w punkt, do tego barwa dźwięku jest jednak inna. Sprawdzisz zobaczysz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...