Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 7000 zł


Rafał Saliński

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję mojego pierwszego zestawu stereo składającego się z wzmacniacza, cd i kolumn podłogowych lub amplitunera, cd i kolumn.

Poniżej informacje zgodnie z zasadami pierwszego posta.

1 Stereo

2 Kwota 7 000 zł

3 Nowy jak i używany

4 Zaczynam od zera - nie mam nic. Zastanawiałem się na Cambridge Audio, Nad.

5 Salon 33 m2 plus otwarta kuchnia 12 m2 - inne ustawienia kolumn nie wchodzi w grę. Aktualnie styl minimalistyczny dlatego boję się akustyki ale jest plan na duży obraz na ścianę na przeciwko kolumn oraz zasłony na okno tarasowe.

6 Sprzęt w zależności od wersji. a) Wzmak plus CD i za jakiś czas tuner FM

                                              b) Amplituner plus CD bez rozbudowy

7 Możliwość podłączenia TV, USB, Tidal, Spotify itp. Jak będą jakieś wejścia cyfrowe to będzie jeszcze lepiej. 

8 Poznań

9 Słucham muzyki Rock, Pop, czasami coś elektronicznego oraz radia FM.

Jak coś nie jest jasne to proszę o pytanie to doprecyzuje.

Pozdrawiam

 

Salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz uniwersalny, dobry system z pełną funkcjonalnością sieciową, spójrz na amplitunery sieciowe Yamaha. Masz do wyboru model R-N602 lub znacznie lepszy R-N803D. "803" jest zbudowana na bazie bardzo dobrego wzmacniacza A-S701, dodatkowo posiada system kalibracji akustyki pomieszczenia, który w Twoim salonie może być potrzebny. Do tego dobierzesz dedykowany odtwarzacz CD-S300. Brzmieniowo lepszą opcją będzie system NAD C326 z odtwarzaczem CD516 oraz zewnętrzny odtwarzacz sieciowy np. Yamaha WXAD-10.

Bezpiecznym, uniwersalnym wyborem będzie Heco Aurora 700, które z każdą z powyższych konfiguracji zagrają dobrze, natomiast jako alternatywy warto posłuchać Monitor Audio Silver 6, Dali Zensor 7 czy Focal Chorus 716. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wybór jest spory. I w zasadzie wszędzie trafisz na te same modele

Monitor audio, heco, Dali, itp itd. 

Z kolei elektronika będzie się przewijać Nad, Yamaha, pewnie marantz.

 

Czemu? Bo to budżet w który celuje wiele osób. Nic nowego nie napiszemy. Nic. 

Tylko odsłuch. Byłeś? Wybierasz się?

Ewentualnie testy domowe do których zachęcam.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja powiem tak, z doświadczenia: nie posłuchasz co Ci podpasuje, możesz żałować. U mnie grają marantze z tannoyami. Jest super. Nawet żona zachwycona. W twoim budżecie na pewno wybierzesz coś, co będzie Tobie pasowało. Jeżeli mógłbym podpowiedzieć, to bierz kolumny, wzmaka i dobieraj do niego pozostałą resztę (CD, tuner). W Poznaniu lub okolicach będziesz miał gdzie posłuchać, a jak nie to zostaje wypożyczenie sprzętu i odsłuch w domu. Uderzaj do #S4Home lub #Q21. Chłopaki na pewno coś dla Ciebie wybiorą. Pamiętaj-odsłuch najważnieszy!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo podobny układ pomieszczenia do mnie. 

Jak masz zamiar palić w tym kominku to jeszcze dołóż do dłuższych kabli, bo na czas palenia będziesz musiał odstawiać kolumnę nr 1. Przy samym kominku temperatura jest zbyt wysoka dla kolumn. Ja odstawiam kolumnę w miejsce okna jakieś 1,5m od kominka, a telewizor odsuwam na uchwycie ściennym maksymalnie daleko.

Co do propozycji to w sumie na forum jest kilka takich tematów w tym budżecie. amplitunery Yamaha + kolumny Heco, Yamaha + Dali, Onkyo + Heco. Takie mniej więcej pojawiają się zestawienia. Użytkownik tora tora jest w trakcie testów rn803d z kolumnami heco, kef i elac - warto zobaczyć co z tego wyjdzie. Dużo ludzi poleca zestawienie rn803d+heco aurora 700 lub aurora 1000. Z drugiej strony może lepiej dobry tradycyjny wzmak + odtwarzacz cd z funkcjami sieciowymi.

Wszystko zależy od tego jakiego dźwięku oczekujesz, bo jak na przykład 90% ludzi będzie Ci tu polecało yamahę rn803d, to mi akurat ten amplituner dźwiękowo nie podpasował. Musisz sobie pojeździć i posłuchać, albo wypożyczyć do domu od s4home. 

 

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HECO Aurora 700 i Yamaha R-n803d. Wczoraj Yamaha przyszła na testy od S4HOME dziś już wiem że zostaje;) ps. W moim pomieszczeniu bardzo pomaga ypao :)

Jeśli szukasz na prawdę dobrego i mocnego systemu to że szczerego serca mogę Ci to polecić. Weź na odsłuch a zobaczysz że zostaną. 

Ja jestem zachwycony.

Ps. Pojawiła się u mnie firanka i dywan. Jest cudnie, czekam już tylko na fotel zamiast tej pufki ;) opiszę swe wrażenia w innym temacie.

Wcześniej miałem rn 602 i też było bardzo dobrze. RN 803 jest mocniejsza i to słychać. Polecam

20180317_093544.jpg

20180317_093951.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też głosuję za "803" w tym budżecie.  Ja kupiłem ją finalnie bez odsłuchów i nie uważam, że to było rozwiązanie dobre i bezpieczne, ale - po pierwsze 'tak wyszło" a po drugie to kombinowałem w ten sposób, że zawsze mogę skorygować brzmienie kolumnami, które też zamierzałem wymienić (obecnie grają opticony 6)  a za zakupem przemawiały rozbudowane funkcje sieciowe - generalnie pod względem funkcjonalności wyglądało to tak jakby ktoś mnie spytał "Czego potrzebujesz? Powiedz a zrobimy". Posłuchał mnie, zrobił i dołożył coś od siebie (YPAO). Uwierz mi to nie jest ściema marketingowa- a byłem w głębi duszy nieco sceptyczny co do tego.  Po zakupie 803 zostanie ci wystarczająco dużo środków na swobodną decyzję  w kwestii kolumn i ewentualne odsłuchy (dużo łatwiej to technicznie ogarnąć) .  Przy ostrym hajcowaniu w kominku rzeczywiście może być problem z kolumną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie informacje.
Co do kominka to temperatura obudowy osiąga max 60st. C - czy to może być problem. Kominek mam już ale jest on ustawiony po skosie i ciepło z szyby nie będzie oddziaływać bezpośrednio na głośnik.
Coraz więxej głosów za 803. W tygodniu umówię się na odsłuchy. Dam znać jak to poszło.
A co sądzicie o wzmaku Cambridge audio Azur 851A. Znajomy kolegi ma na sprzedaż go za 3500 zł z 2015 roku. Papiery kartony wszystko jest. Warto się nad tym zastanowić czy raczej drogo? Z CD wyjdę poza budżet ale może żonę da się namówić.
Jakieś opinię?

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpal na maksa i stań w tym miejscu co ma być kolumna. Jak Ty wytrzymasz to i kolumna powinna. Temperatura otoczenia kolumn nie powinna przekraczać znacznie temperatury pokojowej. W wielu instrukcjach pisze, żeby nie stawiać kolumn obok źródeł ciepła. Często podawana jest również max temperatura otoczenia. 

Problem w tym, ze do odsłuchów kolumna powinna być odsunięta od ściany na przynajmniej te 0,4-0,5 metra. Ty jak wysuniesz kolumnę to wystawisz ją prosto na szybę i będzie grill. 

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po dwóch odsłuchach. Była to Yamaha 803 i NAD 356 BEE z głośnikami B&W 823 oraz zestaw Marantz PM6006 z Zensorami 7 i Cantonami SP 706.
Jak na odczucia nowicjusza to w pierwszym odsłuchu NAD miał lepszy dół. W pozostałych aspektach nie odczułem różnicy.
Co do różnią pomiędzy Canton a Dali to zensory grały trochę cieplej.
Czy moje wrażenia są poprawne?
Co do wyboru zestawu dla siebie to niestety nie podjąłem decyzji.
Po głowie chodzi mi Atoll in 100, ponieważ zbiera same pochlebne opinie dla muzyki Pop,rock itp.
Do zestawu chciałbym głośniki które by się zgrały z Atollem.
Jak znacie jakieś głośniki to poproszę o model lub link bo rozważam zakup używek.
Budżet na głośniki 3000 zł, podłogówki do pomieszczenia około 35 M2.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i wybór padł na Atoll in 100se. Teraz do niego szukam kolumn i na testy do domu wziąłem Dali Zensor 7. Jak dla mnie gra to bardzo dobrze. Bałem się o akustykę w domu a chyba nie jest źle.

Już jestem zdecydowany na zensory z dwóch powodów, pierwszy to jak dla mnie dźwięk jest super, w całym paśmie gra bardzo czysto a drugi powód to ultimatum żony - musza być brązowe .

Poproszę o oferty na orzechowe Zensory 7 od forumowych kolegów. Mam ofertę z pobliskiego salonu ale jak otrzymam coś lepszego to skorzystam.

W jaki sposób otrzymam oferty, mam pisać na priv?

 

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny wzmacniacz, gratuluję wyboru. Ostatnio kolega szukający zestawu przyniósł do mnie taki wzmak swojego ojca i podłączaliśmy go pod Kefy, bardzo dobrze to połączenie gra. Próbowałeś testować in100SE z innymi zestawami kolumn czy tylko z Dali? Ten Atoll nie gra dla Ciebie zbyt "aktywnie" z Zensorami? Tak tylko pytam, bo słyszałem opinie, że takie połączenie po dłuższym okresie potrafi być zbyt męczące i angażujące. W zakupach sprzętu akurat pośpiech nie jest dobrym doradcą :)

Jeśli warunkiem koniecznym są orzechowe kolumny to Twój Atoll podobno bardzo fajnie gra z Audio Academy Hyperion IV, Pylon Diamond 25 albo Tannoy XT 6F. Popytaj chłopaków z branży, pewnie wycenią Ci w ciut wyższych albo w zbliżonych progach do tego co dostałeś w salonie za Zensory. Być może zostaniesz ostatecznie z Dali ale potestuj kilka opcji żeby za rok nie zastanawiać się czy jednak czegoś nie dało się tu zrobić lepiej. Napisz na priv do @S4Home i @Q21 bo chyba oni tu najprężniej działają i dają najlepsze ceny a na pewno będziesz zadowolony jak wielu użytkowników tego forum (np. ja - od siebie polecam S4Home, z innymi forumowymi firmami nie miałem bezpośredniego kontaktu :)).

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie . Może tak być że za jakiś czas zacznie mi coś przeszkadzać.
Zapytam kolegów o cenę tych dwóch zestawów. Myślałem nad nimi bo je polecają ale są poza zasięgiem cenowym. Wysyłam priva i zobaczymy. Jak cena będzie osiągalna do napewno się zdecyduję. Pozdrawiam

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll in100 super wzmak. Ale nie łączył bym go już z ciepłymi zensorami. Chyba że takie granie jest ci bliskie. Fakt do rocka ok. Tu dobrze łączy się z cantonem, magnatem quantum ,klipschem , indiana linę itp. 

I absolutnie się zgadzam z kolega wyżej. Odsłuchy tylko w domu. Akustyka ma większy wpływ niż wzmacniacz na dźwięk. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację czy jest zalecany jakiś zakres pracy wzmacniacza. Mam Atoll in 100 i sapphire 25 i podczas słuchanie nie wkraczam w zakres powyżej 3 w 10 stopniowej skali na potencjometrze. Najczęściej jest to 1,5.
Czy w takim zakresie pracy wzmacniacza nic nie tracę, tak jest prawidłowo?

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Proszę o informację na temat przewodów glosnikowych. Mam pozostałość po miliomomierzu, czyli przewody prądowe fi 6mm2 i długości 3 m. Czy takie przewody nadają się do zestawu wzmak - głośniki.
Rezystancja na odcinku 3 metrów 0,12 Ohm.
Dodam że wzmak to Atoll in 100 a głośniki to pylon sapphire 25.

W załączeniu zdjęcia przewodu.3d1b316b72e98469f3a224ab1a007037.jpg8e3d40e749a474f8efb4bfccc2190d73.jpg8961b45d481a4a125e80520d42f131cb.jpg

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...