Skocz do zawartości
MariuszS

Różnica między Infinity Kappa 8.2 i 8.1

Recommended Posts

Dzięki. Czytałem, że 8 lub/i 8.1 mają budowę zamkniętą, gdy 8.2 mają bass reflex z tunelem, tj. budowę otwartą. 

Nie , tylko 8 to OZ . Ale to całkiem inna kolumna niż 8.1 czy 8.2 

Wróć , widać w sieci 8.1 z tunelem z tyłu jak i z przodu . Na Infinity Classic nie ma podziału na 8.1 czy 8.2 . Może coś w zwrotnicy podłubali i zrobili wersję .2 :) 

http://www.infinity-classics.de/models/Kappa-x.1i-x.2i-series1993/index-Kappa-x.1i-x.2i.htm

Edytowano przez mkk

1 minutę temu, mkk napisał:

Nie , tylko 8 to OZ . Ale to całkiem inna kolumna niż 8.1 czy 8.2

Dzięki. Kupiłem 8.2, czyli w sumie nie kupując 8.1 straciłem tylko na tym, że swoje muszę odstawić od ściany minimum pół metra?

To że kolumna ma b-r z przodu nie znaczy, że można ją ustawić bezpośrednio przy ścianie (podobnie jak nie powinno się stawiać przy samej ścianie obudów zamkniętych czy z pasywną membraną).

pozdrawiam

Ja bym powiedział inaczej. To czy tunel br jest z przodu, z tyłu lub obudowa jest zamknięta, niema związku z odległością od ściany jaka jest optymalna dla danej kolumny. Zależy to od wielu czynników.

Edytowano przez MobyDick

Ustawię tak: tył od ściany 1 m, bok prawy od ściany 1,6 m, bok lewy od ściany ok. 4 m (nie ma innego wyjścia), kolumny od siebie ok. 2,5 m, odległość do mnie 2,5 m. Po drodze dźwięku ława - przeszkoda (niestety), odległość ściany od ściany na linii dźwięku 4,5 m.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się