Skocz do zawartości

Prośba o radę - szukam odtwarzacza cd do wzmaka NAD 356bee


Jarek W

Recommended Posts

Witam serdecznie, potrzebuję porady odnośnie doboru odtwarzacza cd do mojego zestawu wzmak NAD 356bee, kolumny Pylon Audio Diamond Monitor. Muza głównie metal i hard rock, nie lubię ostrej góry, preferuję lekkie ocieplenie dźwięku w średnicy, bas szybki ale też rozciągnięty i tłustawy, kiedy potrzeba, zależy mi na dobrej separacji instrumentów. Pytanie czy to możliwe przy moim sprzęcie :). Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z dedykowanych odtwarzaczy NAD będzie dobrą opcją, jako alternatywa na pewno warto rozważyć Pioneer PD-50AE. Są różne opinie o tym odtwarzaczu ze względu na brzmienie, moim jednak zdaniem w swoim budżecie to odtwarzacz bardzo dobry. To szybkie, dokładne granie z dobrym wypełnieniem. W Twoim systemie jest to opcja optymalna. 

Nie wspomniałeś o cenie odtwarzacza, ale jeśli budżet na to pozwoli, idealnie pasuje do Twojego opisu Cyrus CD t. Jest to jednak odtwarzacz w obudowie midi, podobnie jak Rega Apollo-R.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2018 o 15:52, Jarek W napisał:

nie lubię ostrej góry, preferuję lekkie ocieplenie dźwięku w średnicy, bas szybki ale też rozciągnięty i tłustawy, kiedy potrzeba, zależy mi na dobrej separacji instrumentów ...

Hej . Nie wiem na ile chcesz zmienić dżwięk w swoim systemie, ale musisz zdawać sobie sprawę, że jeżeli tych wszystkich powyższych cech brakuje Ci w systemie to samym Cd tego nie zmienisz. Owszem, podniesiesz pewne aspekty dźwiękowe, ale nie spowoduje to nie wiadomo jak diametralnej zmiany. Chcę abyś o tym wiedział.

Można powiedzieć , że największy wpływ na dźwięk mają w takiej kolejności: akustyka i kolumny - wzmacniacz - źródło - okablowanie.

Oczywiście źródło jest bardzo ważne, ale trzeba wiedzieć jak to się mniej więcej przedstawia...

Odpuść NAD'a C546BEE w takim razie. Dociąży on dźwięk, ale bas będzie bardziej bułowaty, w czytelności sceny, rozdzielczości to on na pewno nie pomoże. Do tego licha konstrukcja.

Bardziej Pioneer Pd 50 jak już, to dosyć neutralne, szybsze granie, całkiem fajna rozdzielczość i detale, bas dosyć szybki, mocny. Tylko nie wiem czy znowu za jasno by nie było dla Ciebie. Barwy to też on jakieś super nie ma, ale jest funkcjonalny i ma Dac'a na pokładzie którego można wykorzystać.

Najlepszym z nich byłby moim zdaniem Vincent CD-400, ale to już cena wyższa. Bardzo fajny , barwny cd-ek, ale nie zamulony, detaliczny, rozdzielczy. Ale to już  mezalians łączac go ze wzmakiem NAD 356.

 

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mordor, za odpowiedź. Generalnie z akustyką pomieszczenia jest krucho. Za miesiąc robię mały remont, dołożę jakieś mebelki, więc będzie mniej pustych ścian. Myślę o jakimś rozwiązaniu akustycznym ( dyfuzor, basstrapy). 

Wracając do sprzętu to miałem na odsłuchu Atoll in100se. Świetny wzmak ale gdy odpalałem płytkę z np. Ozzym czy Maiden, było trochę za dużo góry i brakowało mi ciepełka w średnicy. Stąd decyzja kupna 356bee. Po prostu słabiej zrealizowane cd zagrały lepiej. A niestety metal na cd z lat 80-tych jest kiepsko nagrany...

Czy z używanych cd coś byś polecił ? Jutro kumpel kupuje ode mnie mój stary zestaw Nad i zostanę bez cd.

Na szczęście jest gramofon :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon do metalu najlepszy ;)

Ja Ci powiem tak, jeśli chodzi o Cd to tutaj z używkami byłbym ostrożny ponieważ laser niestety nie jest wieczny. Trzeba też bardzo uważać ponieważ nieraz można kupić "bubla" który ma podkręcony laser i po 2 -3 tygodniach Ci padnie. Oczywiście tak nie musi być, ale chcę również zaznaczyć, że dużo obecnie dostępnych laserów do Cd , szczególnie tych starszych to zwykłe zamienniki, a nie oryginały, które grają po prostu krócej.

W tym przypadku ja osobiście bym celował raczej w nowe urządzenia, bądź używki ale jeszcze na gwarancji (tylko, że cena będzie wyżej od 1 tysiąca).

Nie zrozum mnie źle - sam jestem fanem używek i 70% mojego sprzętu to używki , ale z cd bym był ostrożny.

Z nowych cd nadal oddaje głos na tego Pioneer'a Pd 50, moim zdaniem byłby najlepszy, przy nim byś usłyszał dość dużą poprawę w stosunku do swojego CD. W tej cenie (do 2,5k) słuchałem Nady , Marantzy, Onkyo, Yamaha, Denon i muszę stwierdzić , że dopiero ten Pioneer mnie bardzo pozytywnie zaskoczył pod względem dźwięku i on mógłby Ci podejść, ale super byłoby gdyby udało Ci się go wypożyczyć aby sprawdzić u siebie w systemie (po prostu mam obawy czy by nie był troche za jasny - ale mogę się mylić) . Taki np. Marantz cd 6005 jest troszkę cieplejszy , ale tam rozdzielczość, detal jest moim zdaniem gorsza niż w tym Pionku, NAD to mół, Yamaha będzie za jasna zdecydowanie, Onkyo - brak słów, a Denon to ma w ofercie takiego Dcd 720 ae, który podobnie jak Marantz jest dosyć cielpłym Cd, ale w stosunku do tego Pionka to klasa niżej.

Z używek można byłoby coś poszukać, ale tak jak pisałem za 1000 zł to kupisz dobre ale stare truchła, więc cena by musiała być wyższa aby coś sensownego i młodszego znaleźć, ale miej na uwadzę tak czy tak sprawę z laserem.

Inne wyjście to dokupienie jakiegoś dobrego DAC'a do Twojego blu raya, jeśli chciałbyś go używać za źródło.

Dużo masz płyt Cd? Gdyż jeżeli nie za wiele , a więcej plików to może jakiegoś dobrego strumieniowca z dobrym USB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mam więcej cd niż plików. W sumie mógłbym wybrać opcję z dac. Choć mój blu jako transport jest taki sobie, obsługa lekko wkur...

Teraz jestem na etapie analogu i raczej będę kupował winyle, więc pliki mogą być ok. Pytanie jaki dac ? No i co z transportem ?

Wracając na chwilę do używanych cd, myślałem głównie o rotelach i arcamie, np. Rotel 02, Arcam 23 itp.

Słuchałeś może ww ?

I przede wszystkim dzięki za odzew :)

A tego Pionka wypożyczę do chaty i odsłucham, zobaczymy jak się sprawdzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych Cd co podałeś nie słyszałem niestety więc nie podpowiem.

Jeśli chodzi o Dac'a to jeżeli byś nie używał swojego blu-raya jako transportu, to trochę faktycznie bez sensu, bo oprócz Dac'a by trzeba było jeszcze nad transportem pomyśleć, chyba , że jakis laptop wchodzi w grę.

Ze streamerów w przystępnej cenie w używkach fajny jest Marantz Na 7004 :

http://allegro.pl/marantz-na-7004-super-stan-i7231133195.html#thumb/2

Co prawda to urządzenie sieciowe itp, więc dodatkowa funkcjonalność, ale może służyć jako odtwarzacz plików jak i przetwornik C/a więc dwa w jednym.  Ja używałem go przez pewien czas jako player plików flac, czasem mp3 320 kbps z usb i muszę powiedzieć, że dawał radę. Ma bardzo fajny Dac wbudowany. Z funkcji sieciowych zbytnio nie korzystałem więc sienie wypowiem. Ale dźwięk z tego klocka naprawdę bardzo ciekawy i w metalu, rocku się sprawdzał, bo było powietrze, dość dobra separacja , bez ostrości z dość dobrym dociążeniem.

Poczytaj sobie:

https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacze-plikow-audio/1647-marantz-na-7004

Z odtwarzaczy Cd, który nie ma 100 lat to bardzo fajny cd-ek, który dawał mi sporo radości i całkiem wpasowuje się w brzmienie którego szukasz to np. Roksan Kandy K2:

http://allegro.pl/roksan-kandy-k2-cd-pierwszy-wlasciciel-i7237382607.html

W miarę możliwości jak najbardziej wskazane jest dokonywanie odsłuchów u siebie w systemie, gdyż każdy brzmienie odbiera inaczej, do tego cały tor, akustyka mają wpływ na końcowy rezultat i czasem mogą wychodzić odmienne zdania na temat urządzeń.

Swoją drogą muzyka metalowa to bardzo piękna muzyka, jednak jedna z najgorszych zaraz koło klasyki do prawidłowego odtworzenia. Nie jeden stracił dużo nerwów na składaniu zestawu pod ten gatunek , a i tak ideału nie było, ale trzeba próbować ;) Tak jak wspomniałeś muzyka ta posiada wiele złych realizacji dlatego też należy pamiętać o tym aby system nie był nigdy za jasny i ostry bo niektóre pyty po prostu zamęczą.

Dlatego też jeśli chodzi o źródło to gramofon ekstremalnie wskazany w takim przypadku, gdyż "kompresja" muzyki na płytach Cd czasem nie zna granic i przeważnie dźwięk jest ostrzejszy, jaśniejszy w stosunku do winyla nie wspominając już o dużej degradacji dynamiki w ostatnich czasach , która jest tak ważna w takiej muzyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podpowiedzi Mordor12. Będę na spokojnie szukał cd lub dac, coś mi jednak mówi że nastała dla mnie era winylu ? 

Co prawda zacząłem od typowej budżetówki Pro-ject Debut Carbon z wkładką 2M RED i phono Pro-ject box S, to i tak jest bardzo fajnie. Porównywałem The Number of the Beast z cd (japan) z winylem i zdecydowanie bardziej podbało mi się z analogu.

Po za tym ta magia czarnej płyty ? po prostu bajka.

No ale cd też jest mi potrzebny bo winyle drogie jak cholera, więc szukam dalej.

Jeszcze raz dziękuję za porady i pozdrawiam serdecznie, odezwę się wkrótce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego Cd Nad'a co miałeś to sprzedałeś?

On ma wyjście coaxialne więc mógłbyś do niego przecież podłączyć jakiegoś Dac'a a wtedy odtwarzacz wykorzystać jako transport.

Ten Arcam IrDac 2 co polecił @S4Home jest świetny. Bardzo dobry brzmieniowo jak i funkcjonalnie. Mógłby Ci podejść.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...