Skocz do zawartości

Słuchawki BT na rower, do rozmów


Recommended Posts

Cześć!

Szukam słuchawek bezprzewodowych, z których planuję korzystać głównie jeżdżąc na rowerze. W trakcie jazdy lubię posłuchać sobie muzyki (dlatego zależy mi na względnie dobrej jakości dźwięku - choć nie jestem wymagający) i rozmawiać przez telefon - tu bardzo ważna dla mnie kwestia, czyli mikrofon. Szukam słuchawek, dzięki którym podczas jazdy na rowerze, mocniejszego wiatru, jadąc w T-shircie i kurtce rozmówca będzie mnie dobrze słyszał. 

Rozważałem trzy opcje: JBL T110BT, Samsung Level U Pro oraz Jabra HALO Fusion. Które z tych są godne polecenia? A może macie inne propozycje? Niestety w internecie znajdę głównie opinie dot. jakości dźwięku, bardzo rzadko ktoś ocenia mikrofon i jakość rozmów. 

Telefon: iPhone 7
Cena: do 200 zł

Z góry dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony (również jako fanki jazdy na rowerze) odradzam słuchawki o budowie podobnej do wspomnianej Jabry lub Samsunga - jeśli jeździsz w kurtce z kołnierzem, w szaliku, mogą się zaczepiać i przeszkadzać, mi najbardziej dokuczają przez ograniczanie ruchów głową, nie mogę się dobrze rozejrzeć, a wpływa to znacząco na bezpieczeństwo.

Jeśli chodzi o mikrofon i rozmowy, JBL powinien sprawdzić się dobrze. Ze swojego doświadczenia mogę polecić MEE Audio X6, daje przy rozmowach (sprawdzałam w połączeniu z iPhone 6s+), rozmówcy nie narzekali. Producent stosuje fajną konstrukcję, która jest bardzo chwalona przez osoby uprawiające różnego rodzaju sporty - chodzi o pałąk zauszny, który bardzo dobrze stabilizuję słuchawkę i zapobiega jej wypadaniu. Przewód łączący pchełki nie utrudnia ruchów głową nawet w szaliku i kurtce. 

Jeśli nie przekonuje Cię taka konstrukcja, możesz też zerknąć na model X5, w którym sposób mocowania słuchawki został rozwiązany zupełnie inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile prowadzenie rozmowy w słuchawkach typu Samsung Level U Pro oraz Jabra HALO Fusion nie jest możliwe jeśli pałąk umieścimy pod ubraniem, to ograniczenie ruchów wydaje się tu dość wydumane, bo taka konstrukcja nie stawała pod tym względem problemów większych niż słuchawki dokanałowe przewodowe. Generalnie tego typu podkowę należy umieścić na zewnątrz bo na niej są przyciski  do obsługi i mikrofon. Zaletą jest tu to że można tu umieścić trochę większy akumulator i dzięki temu uzyskać dłuższy czas pracy. Inne rozwiązania mają swoje wady.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...