Skocz do zawartości

Wybór głośników PC oraz ustawienia


AEDIONE

Recommended Posts

Witam

Nie wiedziałem czy temat dodać do kategorii PC-Audio czy Akustyka,bo mam pytania pasujące do tych tematów - dodałem tutaj. Jeśli wybrałem źle to przepraszam ;).

W niedalekiej przyszłości zamierzam kupić głośniki do PC. Kwota jaką mogę przeznaczyć to 700-800zł na 2.0 lub 1100-1200zł na 2.1. Sprzęt wolałbym aby był nowy ale wysłucham każdej opinii i porady. Sprzęt przeznaczony do muzyki - jakość w filmach czy grach nie ma znaczenia. Słucham głównie muzyki elektronicznej (trap, EDM, future house) oraz wykonawców takich jak Hans Zimmer czy Thomas Bergersen. Najważniejsze dla mnie są tony niskie oraz wysokie. Częstotliwości z zakresu 100Hz-2kHz zawsze trochę obniżam w korektorze na PC. Powierzchnia pokoju to ok. 14,29 m2 - dodaję załącznik ze schematem pokoju. Brak w nim dywanów, luster czy obrazów. Ściany nie są wyłożone tapetami czy innymi dodatkami. Półki są betonowe. Na zielono zaznaczyłem powierzchnię, gdzie może stać komputer wraz z głośnikami.

Sam myślałem na kupnem Edifier R2600 i dokupieniu jakiegoś subwoofer'a ale nie wiem czy jest sens, ponieważ nie miałem możliwości wysłuchania powyższych głośników. Czy moc powyższych głośników/zestawu jest wystarczająca do takiego pomieszczenia? Czy powinienem kupić gotowy zestaw 2.1 czy samemu dokupić subwoofer? Aktualnie podłączone pod komputer są głośniki Philips FWP-3200D - stoją na szafce obok więc dźwięk słyszę z lewej strony obok PC. Dla mnie jakość dźwięku przy przestawieniu korektora jest poprawna ale od głośności 25/40 wzwyż basy grają na takim samym poziomie a głośności ulegają jedynie częstotliwości wyższe. Przy 35-40/40 dźwięk zaczyna się już "zlewać" i jest to dosyć nieprzyjemne. Słuchawki to HyperX Cloud - jedyne czego mi w nich brakuje to mocniejszych basów. Dodatkowej karty dźwiękowej nie posiadam - mogę wydać dodatkowo do 300zł jeśli będzie to opłacalne przy takim sprzęcie jaki chcę kupić lub Wy mi doradzicie.

Wiem, że w tej cenie nie zrobię z pokoju opery ale wysłucham porad i propozycji w zakresie moich możliwości pieniężnych i powierzchniowych. Proszę o pomoc w wyborze sprzętu oraz jego ustawieniu w pokoju - nie jest to sala kinowa ale z Waszą pomocą zapewne wybiorę poprawne ustawienie.

Pozdrawiam

schemat.bmp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...