Skocz do zawartości

Antyszumowe zaślepki RCA i XLR... Warto je użyć?


Gość

Recommended Posts

16 godzin temu, TheNaturath napisał:

Niooo. Z godziny na godzinę dobrodziejstwo tych zaślepek uwidacznia się coraz bardziej. Scena szersza, głębsza, z lepszą precyzją. Jak wstawiłem bezpieczniki Hi Fi Tuning Supreme (i przez jakieś 200h przeżywałem katusze, wygrzewając je), myślałem że już w najwyzszej górze nic więcej usłyszeć na moim sprzęcie się nie da. Myliłem się:) Z tymi Oyaide jest jeszcze więcej powietrza i mikroplanktonu. Odwrotność Valaba zamulacza potwornego. Wstrzeliły się u mnie idealnie. Jestem kontent. Piwko? No jasne, że tak!

Proponuję wymienić jeszcze okablowanie między gniazdem zasilania a transformatorem oraz między trafem a włącznikiem zasilania. Koniecznie na czyste złoto - będzie jeszcze więcej powietrza, precyzji etc :) plus wymień gniazdo/styki bezpiecznika plus wymień obudowę wzmacniacza na blachę grubszą razy 3 będzie jeszcze, jeszcze lepiej i tak w nieskończoność...paranoja...to się leczy

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, elektron6 napisał:

Proponuję wymienić jeszcze okablowanie między gniazdem zasilania a transformatorem oraz między trafem a włącznikiem zasilania. Koniecznie na czyste złoto - będzie jeszcze więcej powietrza, precyzji etc :) plus wymień gniazdo/styki bezpiecznika plus wymień obudowę wzmacniacza na blachę grubszą razy 3 będzie jeszcze, jeszcze lepiej i tak w nieskończoność...paranoja...

Jak zamawiałem wzmacniacz , też były opcje na różne "bajery" typu lepsze gniazda ,ale odpuściłem gdyż koszt był nieadekwatny - lepiej ów kasę dorzucić na lepszej klasy dac , cd - wg mnie da to % większy przyrost niż ów "bajery" ;)  ale wiadomo , jak ktoś ma już wszystko "lepsze" i nie ma jak inaczej polepszać systemu to się bawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TheNaturath napisał:

Niooo. Z godziny na godzinę dobrodziejstwo tych zaślepek uwidacznia się coraz bardziej. Scena szersza, głębsza, z lepszą precyzją. Jak wstawiłem bezpieczniki Hi Fi Tuning Supreme (i przez jakieś 200h przeżywałem katusze, wygrzewając je), myślałem że już w najwyzszej górze nic więcej usłyszeć na moim sprzęcie się nie da. Myliłem się:) Z tymi Oyaide jest jeszcze więcej powietrza i mikroplanktonu. Odwrotność Valaba zamulacza potwornego. Wstrzeliły się u mnie idealnie. Jestem kontent. Piwko? No jasne, że tak!

Proponuję wymienić jeszcze okablowanie między gniazdem zasilania a transformatorem oraz między trafem a włącznikiem zasilania. Koniecznie na czyste złoto - będzie jeszcze więcej powietrza, precyzji etc :)

Po opisach wnioskuję, iż ludzie kupują super sprzęt audio za grubą kasę a i nadal to nie gra....wystarczy wstawić bezpiecznik i już jest aż tak bardzo bardzo  lepiej ( oj jaka się pojawiła przestrzeń, jak zmalały szumy , jaka dynamika...) no to co pierwotnie było do duxx? czy po prostu jest to zwykły przerost formy nad treścią. Z tego powodu radze wymienić jeszcze okablowanie i trafo najlepiej z uzwojeniami z srebra - to dopiero będzie skok jakościowy - tylko żeby ktoś zawału nie dostał od nadmiaru tej przestrzeni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elektron6 przecież jest również inny wątek o zaślepkach prowadzony przez Ateistów, w którym możesz dać upust swoim sceptycznym poglądom.

W tym wątku wypowiadają się osoby którym zaślepki co najmniej nie przeszkadzają. Oczywiście nikt nikomu nie broni pisać i tu, bardzo fajnie że jest ruch w temacie, ale Twoje dwa wpisy to przecież duble.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TheNaturath napisał:

Niooo. Z godziny na godzinę dobrodziejstwo tych zaślepek uwidacznia się coraz bardziej. Scena szersza, głębsza, z lepszą precyzją. Jak wstawiłem bezpieczniki Hi Fi Tuning Supreme (i przez jakieś 200h przeżywałem katusze, wygrzewając je), myślałem że już w najwyzszej górze nic więcej usłyszeć na moim sprzęcie się nie da. Myliłem się:) Z tymi Oyaide jest jeszcze więcej powietrza i mikroplanktonu. Odwrotność Valaba zamulacza potwornego. Wstrzeliły się u mnie idealnie. Jestem kontent. Piwko? No jasne, że tak!

Gdyby to było prawdą to już dawno ktoś "wielki" by opatentował np. bezpiecznik jako element który wpływa na redukcję zakłóceń w urządzaniach audio i z tego powodu by zarobił grube miliony. Bezpiecznik wynaleziony już dawno dawno temu i jasno określono i zbadano  jakie jest jego zastosowanie i wpływ w urządzaniach elektronicznych. Jest to element toru zasilania i nie jest to element redukujący szumy, zakłócenia czy też kształtujący barwę dźwięku. A probo milionów - nikt z wielkich tego świata nie przepuścił by takiego patentu, zatem nie wierzę w to i tyle,...bzdury i zabobony.

4 minuty temu, Pboczek napisał:

@elektron6 przecież jest również inny wątek o zaślepkach prowadzony przez Ateistów, w którym możesz dać upust swoim sceptycznym poglądom.

W tym wątku wypowiadają się osoby którym zaślepki co najmniej nie przeszkadzają. Oczywiście nikt nikomu nie broni pisać i tu, bardzo fajnie że jest ruch w temacie, ale Twoje dwa wpisy to przecież duble.

Tak wypowiadałem się i w tym temacie - pamiętam te sygnały 75Ghz o amplitudzie kilku uV versus sygnały o poziomach kilku volt i częstotliwości akustycznej ... przy takich poziomach sygnałów to ludzie by słyszeli mikro szum z odległości 1 km a tak nie jest...

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pboczek napisał:

Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż elektronik zostanie Audiofilem.

 

Czyli  jeśli nie szanujemy praw fizyki to dalej są to zabobony. To tak samo jak możesz mi wmówić, iż człowiek ma dwa serca. Ty w to wierzysz a ja nie. End story.

Już to widzę kolega Pboczek wynalazł nowy element redukujący szumy i zakłócenia - bezpiecznik. Opatentował temat, zarobił grube miliony i dostał jeszcze nagrodę Nobla:)

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, audiowit napisał:

TheNaturath, jaki masz tor?

Ayon CD-2s

Leben CS 600

Chario Academy Sonnet

Isotek Sigmas GII

kable Acrolink, Oyaide, Furutech

59 minut temu, elektron6 napisał:

Proponuję wymienić jeszcze okablowanie między gniazdem zasilania a transformatorem oraz między trafem a włącznikiem zasilania. Koniecznie na czyste złoto - będzie jeszcze więcej powietrza, precyzji etc :) plus wymień gniazdo/styki bezpiecznika plus wymień obudowę wzmacniacza na blachę grubszą razy 3 będzie jeszcze, jeszcze lepiej i tak w nieskończoność...paranoja...to się leczy

Większość czynności, o których piszesz już dawno temu popełniłem:))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kraft napisał:

To ważne spostrzeżenie.. Czy nie zastanawia Cię, dlaczego tak jest? 

To proste bo elektronik to może i konstruować, naprawiać pralki, piece elektryczne, turbiny ,obrabiarki CNC... ale jak to ma się do konfrontacji z elektroakustykiem?

28 minut temu, TheNaturath napisał:

Ayon CD-2s

Leben CS 600

Chario Academy Sonnet

Isotek Sigmas GII

kable Acrolink, Oyaide, Furutech

Większość czynności, o których piszesz już dawno temu popełniłem:))

I pewnie chcesz mi napisać, iż nie chcesz opatentować swojego "projektu" i zarobić na tym grubych milinów?

Nawiązując  do Laben CS 600 to widzę, iż producent nie za ekranował trafa sieciowego ...oj nie ładnie takie patenty już znano w latach 50 - tych. Proponuję dołożyć ekran z blachy (najlepiej złotej) to będzie jeszcze, jeszcze więcej powietrza, barwy, detaliczności...i oczywiście proszę wysłać feedback do producenta może w ramach rekompensaty prześle jakieś kable gratis ;) I dodatkowo w obudowie masz sporo otworów wentylacyjnych przez które dostają się zakłócenia RFI/EMI a na lampach przedwzmacniacza brak ekranów - oj i znowu błąd konstrukcyjny i znowu pole do większej i większej detaliczności...

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, elektron6 napisał:

Gdyby to było prawdą to już dawno ktoś "wielki" by opatentował np. bezpiecznik jako element który wpływa na redukcję zakłóceń w urządzaniach audio i z tego powodu by zarobił grube miliony. Bezpiecznik wynaleziony już dawno dawno temu i jasno określono i zbadano  jakie jest jego zastosowanie i wpływ w urządzaniach elektronicznych. Jest to element toru zasilania i nie jest to element redukujący szumy, zakłócenia czy też kształtujący barwę dźwięku. A probo milionów - nikt z wielkich tego świata nie przepuścił by takiego patentu, zatem nie wierzę w to i tyle,...bzdury i zabobony. 

Tak wypowiadałem się i w tym temacie - pamiętam te sygnały 75Ghz o amplitudzie kilku uV versus sygnały o poziomach kilku volt i częstotliwości akustycznej ... przy takich poziomach sygnałów to ludzie by słyszeli mikro szum z odległości 1 km a tak nie jest...

 Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile dobrego wnosi do systemu wymiana bezpieczników. Jak lubisz matowy, brudny, rozedrgany dźwiek - twoja sprawa, miętoś się dalej ze szklakami. Tylko nie wmawiaj nikomu, że tak jest lepiej, bo ty nawet nie sprawdzałeś i znasz absolutną prawdę. Oj piaskownica...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, elektron6 napisał:

To proste bo elektronik to może i konstruować, naprawiać pralki, piece elektryczne, turbiny ,obrabiarki CNC... ale jak to ma się do konfrontacji z elektroakustykiem?

Większość sprzętu audio konstruują elektronicy (przynajmniej powinno tak być). Elektroakustycy zajmują się jedynie mikrofonami i głośnikami. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Większość sprzętu audio konstruują elektronicy (przynajmniej powinno tak być). Elektroakustycy zajmują się jedynie mikrofonami i głośnikami. 

melomanie Kraft , co wg Ciebie daje większy wpływ na brzmienie zaślepka RCA , bezpiecznik czy mastering nagrania ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, TheNaturath napisał:

 Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile dobrego wnosi do systemu wymiana bezpieczników. Jak lubisz matowy, brudny, rozedrgany dźwiek - twoja sprawa, miętoś się dalej ze szklakami. Tylko nie wmawiaj nikomu, że tak jest lepiej, bo ty nawet nie sprawdzałeś i znasz absolutną prawdę. Oj piaskownica...

TheNaturath - nie takie rzeczy robiłem...spokojnie..akurat mam do czynienia z urządzeniami gdzie walczy się o dziesiąte części db a dziedzina szumów i zakłóceń to mój chleb powszedni, także trochę respektu...Audiofile co nie wiedzą nawet co to jest dB, herc, szum - spece ala znachor...

Opatentuj ten swój złoty bezpiecznik 

4 minuty temu, Kraft napisał:

Większość sprzętu audio konstruują elektronicy (przynajmniej powinno tak być). Elektroakustycy zajmują się jedynie mikrofonami i głośnikami. 

I tutaj kłania się Twój brak praktycznego doświadczenia w dziedzinie produkcji urządzeń audio (od fazy projektowania po strojenie,...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, elektron6 napisał:

TheNaturath - nie takie rzeczy robiłem...spokojnie..akurat mam do czynienia z urządzeniami gdzie walczy się o dziesiąte części db a dziedzina szumów i zakłóceń to mój chleb powszedni, także trochę respektu...Audiofile co nie wiedzą nawet co to jest dB, herc, szum - spece ala znachor...

Opatentuj ten swój złoty bezpiecznik 

Nie takie rzeczy robileś i .... negujesz wpływ bezpiecznika na dźwięk.... Chyba jednak dużo jeszcze przed tobą do zrobienia. Zacznij od zrobienia akustyki i odstaw te kolumny od sciany, bo doprowadzisz kogoś do zawału. Naprawa sprzętu audio, a sprawa audiofilska? To niekoniecznie musi się zazębiać i w większości przypadków tak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kubakk napisał:

melomanie Kraft , co wg Ciebie daje większy wpływ na brzmienie zaślepka RCA , bezpiecznik czy mastering nagrania ? :D

Pytanie jest podchwytliwie sformułowane. Powinno brzmieć "Co wg Ciebie ma wpływ na brzmienie: zaślepka RCA, bezpiecznik czy mastering nagrania?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowicjusz w świecie kabli zasilających przerobiłem je łącznie z wpływem (pozytywnym) wtyków rodowanych i gold.

Początkowo byłem sceptykiem w tej kwestii.

Potem kupiłem bezpieczniki AMR, Furutech (powymieniałem we wszystkich klocka) ale niestety ich wpływu na brzmienie nie dostrzegłem.

Może kierunkowość ma znaczenie, choć nie sądzę.

Myślę, że zatyczki sobie daruję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pboczek napisał:

@TheNaturath skoro Oyaide robią taką robotę, to wobec wrażeń @wpszoniak, jestem ciekawy Twoich opinii co do Cardasa i innych korków. 

 

 

Spokojnie. Czekam na przesyłki. Każdy system inny - stąd nasze zdania mogą się różnić.

 

12 minut temu, Marek Jankowski napisał:

Potem kupiłem bezpieczniki AMR, Furutech (powymieniałem we wszystkich klocka) ale niestety ich wpływu na brzmienie nie dostrzegłem.

Może kierunkowość ma znaczenie, choć nie sądzę.

Myślę, że zatyczki sobie daruję.

AMR nie znam, Furutech, nie do każdego systemu - podbija wyższą średnicę, może być problem z sybilantami. Problem traci na znaczeniu wraz z czasem użytkowania, ale nie do końca. Poza tym to fajny bezpiecznik. Ciepły, gęsty. To Padis w wersji cryo. Kierunkowość ma duże znaczenie. W jedną stronę jest ok, w drugą nie jest ok - dźwięk traci na dynamice, perkusja jest niedobita, scena jest oddalona. Hmm. Co jest? Powinieneś wyłapywać takie rzeczy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pboczek napisał:

@Marek Jankowski a czy usunąłeś już bezpieczniki z systemu? Pytam bo czasami dostrzegam różnicę, nie po dołożeniu czegoś do zestawu, lecz po odjęciu.

Bezpiecznik pełni rolę zabezpieczenia wszystkiego co za nim więc nie ośmielę się go usunąć.

Miałem sytuację, kiedy po zakupie listwy Furutecha na nowo wszystko podłączałem. Zrobiłem trochę na odwrót temu jak powinno się włączać sprzęt czyli wzmacniacz włączyłem na końcu i było po bezpiecznikach. Dobrze, że nie było Verictum bo bym był stratny. I nie bierzcie tego jako kpiny.

Zastanawia mnie jednak, że montowany jest włącznik

1273101884_wcznikRB.jpg.99145e1c7ebababbe33f5a225a12a9cf.jpg

który ma jak sądzę bardzo niekorzystny wpływ na przepływ prądu. Ktoś, kto rozbierał wie, jak wyglądają styki po kilku latach. A czasami coś w rodzaju mazi się tworzy.

Bezpiecznik złocony a wyłącznik za złoty piątka.

TheNaturath, jest weekend więc na spokojnie potestuję.

Dodam, że wiele zawdzięczam Koledze Wojtkowi P, który naprowadził mnie na właściwe tory ale w kwestii zaślepek... Hmm. Trudno mi uwierzyć.

Odmienne zdania mamy też w przypadku stosowania lepszych (drogich) kondensatorów w zwrotnicach. No ale dyskusja i polemika musi trwać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...