Skocz do zawartości

Antyszumowe zaślepki RCA i XLR... Warto je użyć?


Gość

Recommended Posts

Przed chwilą, audiowit napisał:

U mnie było kilku forumowiczow i nie tylko. Nie wstydzę się swojego systemu, mowię o jego niedomaganiach.

Nie przewiozę 150-180 kg sprzętu. Gdyby byl w kartonach to nawet do busa by nie wszedł. No może....jakos by się upchnelo. 2 razy na odsluchy wiozlem kolumny. 35kg kazda i lakier wysoki polysk...

ja mam lekko tylny panel przytarty na jakiś 3mm naroża , zapomniałem iż 2/3 masy jest na 1/3 długości od tyłu i się przegibnąłem niosąc, tak więc znam ten ból ... "ciężki" temat :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kubakk napisał:

Natomiast filmik z tym null testem , to tam sam typek pokazywał i co było słychać jak ruszanie kablem w inne miejsce ma wpływ także to daje do myślenia o "syfie" w otoczeniu

Nie jestem pewny ale to chyba było przy tym wzmocnieniu +40 czy 60 dB - trzeba by obejrzeć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak pisze jak stosunek przerywany?w międzyczasie pasztet, wędzenie, pierogi, sernik - Święta

Szkoda że to problem dla Was, okazuje się ze taka utopia troszkę. Taki miałem nastrój świąteczny i na ziemie mnie sprowadziliście?

... ale z tym Sound Club to poczytam popatrzę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fafniak napisał:

A co do mnozenia przeszkód to piszę o mojej propozycji slepego testu u Ciebie i z zastosowaniem pasty miedzianej... to można wytrzeć więc w czym problem ?

Proszę, przejdź się najpierw do SoundClubu, ale bez pasty... Bo na to nie zezwolą. Posłuchaj, porównaj to i owo... Pogadaj z nimi. Mi nie wierzysz, to może zacznij raczej od nich.... Weź ze sobą dla porównań listwę Supry... Jeśli zastosują w następnych spotkaniach otwartych listwę z filtrem Schaffnera, a nie pewną listwę co to ma obudowę drewnianą, to będzie znaczyło, że to Ty ich przekonałeś do swoich racji a nie oni do swoich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wpszoniak napisał:

Odpowiedz mi na pytanie- jakie masz w swoim systemie interkonekty?

Bardzo dobre, DIY z kabla oscyloskopowego o niskiej pojemności i dobrym oplocie z miedzi (tłumienie >100dB).

Ale żeby nie było, że setupu Null testera nie można się czepić - wg mnie można: np. zamiast odtwarzacza Sandisk Sansa Clip (o ograniczonych bądź co bądź paśmie i dynamice) wziąć DACa o maksymalnej rozdzielczości bitowej i największej częstotliwości próbkowania jaki jest na rynku i powtórzyć testy kabli. W ogóle wziąć sobie różne DACi i potestować z różnymi kablami.

Wojtku, wydaje mi się, że każdą próbę kwestionowania grających kabli odbierasz bardzo osobiście. A pan Null tester nie twierdził (przynajmniej wedle mojej znajomości angielskiego), że wszystkie kable są takie same. Te które zmierzył - nie grają, ale otworzył drzwi do wiarygodnych porównań wszystkiego co można kupić.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wpszoniak napisał:

Posłuchaj, porównaj to i owo...

Trochę już różnych systemów posłuchałem :)

Wysyłasz mnie w miejsce gdzie 99% uczestników jest "po twojej" stronie mocy :) Jakoś nie mogę uwierzyć że dadzą zrobić rzetelny ślepy test. Jeżeli chociaż raz wczytałeś sie w opis takiego testu (? chociaż po Twoim tekście o szaliku zaczynam wątpić w to że czytałeś) to wiesz że taki test zajmuje czas i są dość rygorystyczne zasady co do prowadzącego test :)

Rozwaliłbym spotkanie ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inferno napisał:

... ale z tym Sound Club to poczytam popatrzę.

Zauważ, że dyskutujacy od paru chwil nawet nie zwrócili uwagi na inna jeszcze propozycję-  uczestniczenia w spotkaniach klubu  Audiokoneser.
Ma sens ta cała rozmowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za bardzo nie rozumiem jak działa ten null tester tzn. jak dał ile ? -100dB to była cisza , ale przy -80dB było słychać lekko muzykę tak więc nie wiem ,ale ja się nie znam :D

Fafniak weźmiesz paru innych "nie słyszących" by nie było przytłoczenia "słyszącymi" , na koniec zrobicie sparing dmuchanymi młotkami o to kto ma rację :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wpszoniak czytasz czasem co inni piszą ? Tak dokładniej?

Pisałem już kilka razy o tym że zmiany to ja słyszałem już nie raz - do momentu gdy nei zrobiłem sobie ślepych testów. Wysyłanie mnie na słuchanie(w sposób jawny) jak kabelki się różnią  jest dla mnei bez sensu. Wiem ze usłysze różnicę bo tego doświadczyłem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, Fafniak napisał:

Trochę już różnych systemów posłuchałem :)

Nie, raczej nie idź.... Po co? Skoro posłuchałeś  "trochę różnych systemów" to ten jeden raz (2 km od Ciebie) nic nie da....
Jeszcze raz potwierdza się to, że tu się dyskutuje nie w celu poznawczym lecz wkurzania innych li tylko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wpszoniak napisał:

Zauważ, że dyskutujacy od paru chwil nawet nie zwrócili uwagi na inna jeszcze propozycję-  uczestniczenia w spotkaniach klubu  Audiokoneser.
Ma sens ta cała rozmowa?

O tym Audiokoneser też poczytam, z tym że moje systemy w domu są takie zwyczajne i dla mnie efekt łoł może być tylko z powodu sprzętu. Ale na stówę napisze jak tam się pojawię posłuchać.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Ja mam propozycje, nie wiem co szanowne grono na to.

Skoro rozmawiacie ze sobą wciąż i są takie krucjaty to rozumiem że jedna i druga strona ma nadzieję że jej argumentacja trafi do tej drugiej. W takim razie najlepszym sposobem byłoby sprawdzenie takie organoleptyczne. ? może zorganizujemy wspólnie takie spotkanie.

” Słyszący” zaprezentują swoje sprzęty i magiczne sztuczki a „ niesłyszący” swoje ślepe testy itd..

Co wy na to???? Mówię serio..

Taki Świąteczny pomysł na pojednanie?

To chyba magia świat, bo własnie chciałem zaproponować coś podobnego. Porównanie dwóch systemów. Budżetowego i bez bajerów z drogim i dopieszczonym akcesoriami. Jest za, ale pod warunkiem, że będzie to porządnie zorganizowane od strony procedur testowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Inferno napisał:

O tym Audiokoneser też poczytam, z tym że moje systemy w domu są takie zwyczajne i dla mnie efekt łoł może być tylko z powodu sprzętu. Ale na stówę napisze jak tam się pojawię posłuchać.

Na pewno warto.

Po kolejnych doświadczeniach albo wsiąkasz albo nabierasz duuużego dystansu :D

3 minuty temu, Kraft napisał:

pod warunkiem, że będzie to porządnie zorganizowane od strony procedur testowych. 

już widać że nie da rady

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak, jak należy traktować twoje słowa?

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Czekamy na zgłoszenia !!!!

...gdy proponuję spotkania cykliczne w SoundClubie to wymyślasz co by było gdyby... A na koniec stwierdzasz, że i tak słuchaleś wystarczająco wiele systemów. A wiec rozumiem, że propozycja upadał zanim zaczęła żyć.

Następny przykład- twierdzisz, że słyszysz zmiany jakie wprowadzają kable, więc jaki jest sens tej wypowiedzi niżej?

I mamy o czym rozmawiać? Nie wydaje mi się, żebyśmy wspólny język znaleźli.

 

15 minut temu, Kraft napisał:

To chyba magia świat, bo własnie chciałem zaproponować coś podobnego. Porównanie dwóch systemów. Budżetowego i bez bajerów z drogim i dopieszczonym akcesoriami. Jest za, ale pod warunkiem, że będzie to porządnie zorganizowane od strony procedur testowych. 

I jak chcesz to zorganizować? Gdzie? W jednym pomieszczeniu? Ja mam takie dwa systemy- komp MiniMac +Pioneer A-5+NHT 1.5+okablowanie Ixos oraz ten dopieszczony, który znacie, bo wciąż go wypisuję pod recenzjami... Nie ma co tu w ogóle porównywać! Bardzo lubię i NHT 1.5 i szanuje dokonania firmy Pioneer ale to ma sie nijak do systemu gdzie akcesoria są droższe niż caly system audio, a nawet oba moje sprzęty podstawowe z obu systemów. Naprawdę wiem co piszę!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

Hołduję zasadzie, że gdzie wola, znajdzie się i sposób.

Ale po co? Nie wierzysz mi, że w chałupie gdzie od wielu lat słucham muzyki raz z jednego systemu a raz z drugiego, nie słyszę różnicy?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Fafniak napisał:

@wpszoniak namawiam na spokojne przeczytanie wszystkiego

Wiem że złość przesłania trochę widzenie ;)

Daleko mi do złości... Nie mamy o czym rozmawiać, bo sam sobie zaprzeczasz, a co dopiero mi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kraft napisał:

Jako najbardziej niedowidzący wezmę na siebie przygotowanie ślepych procedur. Trzeba tylko wykombinować komparator. Albo zrzucić się i kupić, albo zrzucić się i zrobić.

myślę że lepiej jest zrzucić się na zakup tgeo behringera czy cuś w tym stylu :)

Przed chwilą, wpszoniak napisał:

Daleko mi do złości... Nie mamy o czym rozmawiać, bo sam sobie zaprzeczasz, a co dopiero mi!

Rozumiem :)

Trudno , jeżeli czytanie ze zrozumieniem jest zbyt trudne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak, @Kraft, udowadniajcie sobie i innym (nie wiem ilu w te bajdy uwierzy), że system niedopracowany naprzeciw (jak to wyraził pięknie Kraft) systemom z "dopieszczonymi akcesoriami" będzie tak samo dobry (a w domyśle nawet lepszy). Pozostawiam Was w tej ułudzie, która jest mile widziana zwłaszcza sknerusom.
Pozdrawiam Was, życzenia świateczne w innym miejscu napisałem, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...