Skocz do zawartości

Antyszumowe zaślepki RCA i XLR... Warto je użyć?


Gość

Recommended Posts

O matko....

Ostatni raz...

Uznaję (czy jak wolisz nie słyszę) wpływu na prawidłowo zbudowane urządzenie audio. Tym samym uznaję że w typowym otoczeniu jest ono zbyt mikroskopijne aby wpływac na dźwięk w systemie. Takie jako na masce i pomiar wspólczynnika Cx - kapujesz ?

To nie ma nic wspólnego z wiedzą. Nasze doświadczenia są inne

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wpszoniak napisał:

A wiesz jestem zaintrygowany! Ale żeby jasność była pełna, bo przecież czytają Was tysiące audiofili,  to może Krafcie drogi sprecyzuj do jakiego stopnia będzie bogaty ten system z "dopieszczonymi akcesoriami"? A może zechciałbyś napisać jakie to one będę (te akcesoria) i gdzie je znajdziecie? Nie mogę wyjść z podziwu, że Kraft z Fafniakiem się spotkają gdy Kraftowi za daleko do poznańskiego salonu, bo skorzystać z ich zaproszenia, a Fafniakowi za daleko do salonu warszawskiego, choć mieszka w Warszawie. Jestem nie tylko pełny podziwu, ale i pełny nadziei, że Wam się to przedsięwzięcie uda, w każdym razie życzę jak najszybszego nadejścia przyszłego roku.

Omówimy to jak przyjdzie czas w osobnym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fafniak napisał:

O matko....

Ostatni raz...

Uznaję (czy jak wolisz nie słyszę) wpływu na prawidłowo zbudowane urządzenie audio. Tym samym uznaję że w typowym otoczeniu jest ono zbyt mikroskopijne aby wpływac na dźwięk w systemie.

Masz problem z logiką wypowiedzi, bądź zbyt mało czasu poświęcasz na przemyślenia tego co zamierzasz napisać... Ot choćby zupełnie niepotrzebne przypuszczenia co do sympatyzowania obustronnego pomiędzy mną, a RoRo. Poza tym, wracając do RFI/EMI Twoja opinia (raczej przypuszczenia) jest błędna, a o tym mogą coś powiedzieć na przykład osoby odpowiedzialne za rejestracje koncertów w sali NOSPR (bądź innej sali gdzie nieodpowiedzialni słuchacze nie wyłączają telefonów komórkowych). Była o tym mowa w  tym wątku, ale przecież Ty nawet nie potrafisz czytać uważnie swoich postów, a co dopiero napisanych przez innych.

7 minut temu, Kraft napisał:

Pisząc "omówimy" miałem na myśli uczestników testu.

No tak też pomyślałem, bo logiczniejsze jest to żeby najpierw doprowadzić do sytuacji kiedy będzie możliwe spotkanie, bo w innym przypadku zastanawianie się nad doborem akcesoriów i ich ewentualnym zdobywaniem może być zadaniem zużywającym na darmo tak potrzebną (np do pisania) energię.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wpszoniak napisał:

Poza tym, wracając do RFI/EMI Twoja opinia (raczej przypuszczenia) jest błędna, a o tym mogą coś powiedzieć na przykład osoby odpowiedzialne za rejestracje koncertów w sali NOSPR (bądź innej sali gdzie nieodpowiedzialni słuchacze nie wyłączają telefonów komórkowych)

Jestem zafascynowany tym jak potrafisz przenosić problemy nie uwzględniając skali zjawiska :)

A właściwie skali i realnych źródeł problemu (bo zakłócenia z telefonów są oczywistością)

 

Ale z mojej strony pass

Pomiędzy nami jest horyzont zdarzeń ;)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, Fafniak napisał:

A właściwie skali i realnych źródeł problemu (bo zakłócenia z telefonów są oczywistością

No to jaka ta skala jest wg Ciebie? Bo dla mnie RFI/EMI stanowią duży problem, a jeśli dla realizatorów transmisji z NOSPR'u te fale są źródłem zniekształceń to jaka ta skala jest? Dla Ciebie zapewne mała, albo nawet pomijalna... Wiem dlaczego, ale co dla Ciebie ma małe znaczenie to dla innych ma znaczenie kolosalne.... Taka to już między nami różnica w postrzeganiu audio problemów. Tak czy siak nie wolno bagatelizować szumów wywołanych przez RFI/EMI (przynajmniej tu się zgadzamy ze sobą).

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj...

Chodzi o to że sala NOSPRu (budynek) to kawał "mebla" ;) ludzie z telefonami komórkowymi wchodzący do środka nawet pewnie nie wiedzą jak bardzo telefon zwiększa moc emisji by utrzymać jakiś rozsądny kontakt z bTSem. Nie mam pojęcia  jak to się procentowo przedstawia ale doskonale wiem jak szybko zużywa się bateria w telefonie przy całym dniu pracy w filharmonii . To właśnie jest związane ze wzrostem mocy emisji

Teraz tą wzmocnioną emisję telefonu pomnóż x 700 osób (?) - chcesz powiedzieć że podobne warunki masz w domu ?

edytka - pomijam sytuację gdy w czasie koncertu zabrzmi nagle "TNT" AC/dC ustawiony jako dzwonek ;)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ładny widok z okna. Jestem w stanie z kilku kilometrów dostrzec padający deszcz. Czy to znaczy, że możliwym jest, żebym dostrzegł z tej odległości również pojedynczą kroplę? To widać te krople deszczu, czy nie widać?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft ja nie wiem co Ty możesz dostrzec, za to wiem doskonale ile moje ucho potrafi wychwycić niuansów brzmieniowych. Niech to będzie za odpowiedź.
Naprawdę wolę od teoretyzowania wymianę doświadczeń. 
Za 10 minut w stacji Mezzo odbędzie się koncert "The here and after" (Jun Miyake)... Pooglądajmy i posłuchajmy raczej to co międzynarodowa ekipa Japończyka nam zaoferuje (mam ich płytę, więc ciekawym występu).

Pozdrawiam Was, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie kłóćcie się bo mi już kot od tych dyskusji usnął.

Spójrzcie lepiej na legendę MC2300. Dostałem kiedyś takie cudo w stanie agonalnym i po 2 tyg walki udało się - pięknie zagrał aczkolwiek to raczej jest spawarka a nie końcówka mocy. Pomijam fakt, iż można na takim klocku zrujnować sobie kręgosłup. No i te wycieraczki.

WP_20160731_19_47_02_Pro.jpg

WP_20160319_20_34_04_Pro.jpg

WP_20160408_19_09_52_Pro.jpg

WP_20160408_19_10_03_Pro.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elektron6, mam wrażenie, że Ty szukasz po prostu okazji żeby siebie promować. A nie lepiej założyć wątek klubowy? Ten nazywa się "Antyszumowe zaślepki RCA i XLR... Warto je użyć?" dla przypomnienia. To, że czasami się rozjeżdżamy nie daje przyzwolenia na to żebyś i Ty swoje dokładał a zwłaszcza wtedy gdy nas upominasz. Są też wątki vintage'owe bodaj...
Pozdrawiam Ciebie, WP

P.S. Ze "sprzętu", który tu prezentujesz podoba mi się najbardziej kot.

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, elektron6 napisał:

Panowie nie kłóćcie się bo mi już kot od tych dyskusji usnął.

Spójrzcie lepiej na legendę MC2300. Dostałem kiedyś takie cudo w stanie agonalnym i po 2 tyg walki udało się - pięknie zagrał aczkolwiek to raczej jest spawarka a nie końcówka mocy. Pomijam fakt, iż można na takim klocku zrujnować sobie kręgosłup. No i te wycieraczki.

WP_20160731_19_47_02_Pro.jpg

 

Najlepsza "pułapka" na kota :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wpszoniak napisał:

Ten nazywa się "Antyszumowe zaślepki RCA i XLR... Warto je użyć?" dla przypomnienia.

No właśnie, słuszna uwaga.
A czy ktoś spróbował odpowiedzieć na moje pytanie i policzył (lub sprawdził w sieci) jaką częstotliwość ma fala o długości 4mm? Przypomnę, że taką średnicę ma wewnętrzny kontakt w niezaślepionym gnieździe RCA, którym mogą wnikać zakłócenia radiowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, wpszoniak napisał:

@elektron6, mam wrażenie, że Ty szukasz po prostu okazji żeby siebie promować. A nie lepiej założyć wątek klubowy? Ten nazywa się "Antyszumowe zaślepki RCA i XLR... Warto je użyć?" dla przypomnienia. To, że czasami się rozjeżdżamy nie daje przyzwolenia na to żebyś i Ty swoje dokładał a zwłaszcza wtedy gdy nas upominasz. Są też wątki vintage'owe bodaj...
Pozdrawiam Ciebie, WP

P.S. Ze "sprzętu", który tu prezentujesz podoba mi się najbardziej kot.

 

Stop stop stop ja nie muszę się promować - już dawno jestem wypromowany:), także uznajmy, iż jest to tylko wrażenie.

Ale fakt w tym wątku nie wrzucam już żadnych zdjęć nie na temat - przyjmuję feedback:)

Innego wątku raczej nie założę - brak czasu - od stycznia sporo pracy to i na forum nie będzie czasu.

A kot - fakt ma powodzenie.

15 minut temu, wallace napisał:

No właśnie, słuszna uwaga.
A czy ktoś spróbował odpowiedzieć na moje pytanie i policzył (lub sprawdził w sieci) jaką częstotliwość ma fala o długości 4mm? Przypomnę, że taką średnicę ma wewnętrzny kontakt w niezaślepionym gnieździe RCA, którym mogą wnikać zakłócenia radiowe.

75 GHz aż 75 Ghz :)

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elektron6, bardzom rad, że tak znakomita postać jest wśród nas, więc tym bardziej jest mi żal nie nie będziesz chciał mieć tu na forum "swojego kącika". Jestem zauroczony sprzętem vintage (naprawdę). Bywam u przyjaciół, którzy jak Ty mają zgromadzony sprzęt wyłącznie starszy niż młodszy "masowo" (to chyba wynik pasji) i też zaniedbujący (tak to określę) akcesoria wspomagające (choćby zaślepki) tylko.... Nie tak jak Ty opowiadasz o swoim systemie audio, oni mają fajnie i nic ponadto. Przyjemnie mi się u nich słucha (zwłaszcza na bazie gramofonu) mniej więcej tak jak "cudzych" trzasków z płyty winylowej, bo gdy ja używałem gramofonu to ich ścierpieć nie potrafiłem.
Pozdrawiam (też kota), WP

36 minut temu, elektron6 napisał:

75 GHz aż 75 Ghz :)

Aż 75 GHz... Nie wiem co sugerujesz używając słowa "Aż"...

Fale o tej częstotliwości mieszczą się  w zakresie  EHF (Extremely high frequency) to  fale pasma radiowego obejmujące częstotliwości: 30-300 GHz i długości 10-1 mm. Stosowane są między innymi w łączności satelitarnej (np dla usług HughesNET)

Obrazek lepiej może odda na czym taka usługa polega:

VSATptp.png.219c53a37b1c56f347e0c261364f6ea4.png

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, elektron6 napisał:
37 minut temu, wallace napisał:

A czy ktoś spróbował odpowiedzieć na moje pytanie i policzył (lub sprawdził w sieci) jaką częstotliwość ma fala o długości 4mm? Przypomnę, że taką średnicę ma wewnętrzny kontakt w niezaślepionym gnieździe RCA, którym mogą wnikać zakłócenia radiowe.

75 GHz aż 75 Ghz :)

dokładnie, i tego rzędu częstotliwości (i wyższe) zaślepka pomoże tłumić.
A więc stosując zaślepki RCA wyraźne zmniejszenie wpływu zakłóceń radiowych na wejście naszego wzmacniacza odczujemy na pewno w pobliżu pracujących urządzeń mikrofalowych (np. radaru)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, elektron6 napisał:

Słowo "aż" odnosi się do porównania 75GHz versus pasmo akustyczne do 20kHz. To daje do myślenia...

Daje do myślenia raczej to, że Ty (i paru jeszcze) nie słyszy tego, że zniekształcenia pochodzące od RFI/EMI są degradujące dla dźwięku systemu audio.... Ale, ostatecznie każdy z nas wybiera dźwięk jaki mu odpowiada (albo uważa za doskonały)

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, elektron6 napisał:

Tak tylko gdzie teraz szukać radaru w Polsce (coraz mniej wojska:)). Będę w pracy w styczniu spróbuję poszukać specjalistyczną aparaturą pomiarową tego sygnału 75 GHz (zapewne rzędy pojedynczych uV...) w paśmie powiedzmy do 50KHz.

Gdyby tak ściśle odbierać to co tu wypisujesz to antena radiowa dla fal długich musiałaby mieć długość fali czyli- od 10 km do 1 km. A jakoś tak jest, że i drucik miedziany długosci 10cm pomaga w odbiorze stacji radiowej (to napisałem dla łatwiejszego zrozumienia problemu)

A zresztą, mierz sobie co tam chcesz.... Ja i tak słyszę co słyszę, a Ty nie musisz.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas certyfikacji urządzeń w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej pomiary emisji zakłóceń radiowych (EMI) wg nowej normy przeprowadza się obecnie do 6GHz, wcześniej było do 1GHz. W środowisku domowym (z tego co mi wiadomo) nie spotkamy nic powyżej 5GHz (WiFi).

Edytowano przez wallace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wiem - można użyć anteny o 10 - krotnie mniejszej długości ale będzie również mnoejszy zysk anteny.

Fakt te 4mm może i przechwycić sygnał np. 2 GHz ale zaindukowane zakłócenia nie będzie miało na przykład 2uV a 0,2 uV, zatem wpływ na sygnał audio jest znacznie mniejszy..według mnie żaden.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wpszoniak napisał:

A zresztą, mierz sobie co tam chcesz.... Ja i tak słyszę co słyszę, a Ty nie musisz.

Myślę że to jest najważniejsze wyznanie :)

Niezależnie od tego czy masz w domu 700 telefonów komórkowych czy radar 9no np. nastawiony na nowości) to Ty słyszysz a inni... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...