Skocz do zawartości

Antyszumowe zaślepki RCA i XLR... Warto je użyć?


Gość

Recommended Posts

3 minuty temu, Fafniak napisał:

Tak jak tego że nie lubisz audiostereo bo tam nie tolerowano twoich opowieści z Narnii ?

Nie @Fafniak, to jest tak słabe, jak wpisy na przywoływanym przez Ciebie forum. Dlaczego tak piszesz? Nie tolerowano, bo głupole i chamy są.

Wątki wpszoniaka są jednymi z najbardziej interesujących i poczytnych na tym forum, czy ktoś słyszy czy nie. Dlaczego dorośli ludzie wciąż nie mogą uznać tego, że mamy różną wrażliwość zmysłową i predyspozycje? Wciąż ktoś tu domaga się jakiś dowodów, testów, bez jaj!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pboczek napisał:

Nie @Fafniak, to jest tak słabe, jak wpisy na przywoływanym przez Ciebie forum. Dlaczego tak piszesz? Nie tolerowano, bo głupole i chamy są.

Wątki wpszoniaka są jednymi z najbardziej interesujących i poczytnych na tym forum, czy ktoś słyszy czy nie. Dlaczego dorośli ludzie wciąż nie mogą uznać tego, że mamy różną wrażliwość zmysłową i predyspozycje? Wciąż ktoś tu domaga się jakiś dowodów, testów, bez jaj!

 

Oczywiście że mamy indywidualne predyspozycje. Ale dlaczego dorośli ludzie nie potrafią zrozumieć że w jakiś sposób trzeba odróżnić rzeczywistość i prawa fizyki od sugestii, a może nawet konfabulacji. I właśnie do tego służą testy prowadzące do dowodów. Tego jednak pewne środowiska boją się jak diabeł święconej wody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pboczek napisał:

Nie @Fafniak, to jest tak słabe, jak wpisy na przywoływanym przez Ciebie forum. Dlaczego tak piszesz? Nie tolerowano, bo głupole i chamy są.

Wątki wpszoniaka są jednymi z najbardziej interesujących i poczytnych na tym forum, czy ktoś słyszy czy nie. Dlaczego dorośli ludzie wciąż nie mogą uznać tego, że mamy różną wrażliwość zmysłową i predyspozycje? Wciąż ktoś tu domaga się jakiś dowodów, testów, bez jaj!

 

Oj nie przesadzaj.

Wątki Wpszoniaka dotyczące muzyki to kopalnia wiedzy. I nie zauważyłem aby ktokolwiek sie tam czepiał.

To jest jedna strona medalu

Druga to jest audiovoodoo

I o ile to nawet fajnie się czyta, to już rady Wpszoniaka polecające zmianę kabla zamiast budżetowych kolumn, czy to że w kablu zera zamieniają sie na jedynki to jest już problem.

A ostatni wpis gdzie słuchanie systemu bez ulepszaczy jest bezwartościowym słuchaniem w chałupie - jest już kuriozum.

Wybacz ale jeżeli to ma być "wzór" postępowania forumowicza audiofila to chyba gdzieś ktoś zabłądził.

Możesz ignorować pewne fakty ale zapędy w pewnych radach są już szkodliwe.

Pisze co myślę , kupuję kable, sprawdzam , sprawdzam rady o podstawkach pod kable i inne pierdoły - weryfikuję i pisze jak to z mojego punktu widzenia wygląda.

Wpszoniakowi nie podoba sie audiostereo bo jest tam zbyt wielu którzy trzeźwo myślą. Mało tego !!! Są tam moderatorzy którzy trzeźwo myślą.. no zgroza...

 

Co do adaptacji akustycznej - małymi krokami staram sie zmieniać to co mogę

 

edytka:

 

Ahhh Chcesz @Pboczek realnego wpływu tych opowiadań ? Przykładzik ?

https://www.audiostereo.pl/topic/142447-co-zmienić-ulepszyć-w-tak-dobrym-systemie/?page=1

Przeczytaj pierwszy post ?!?!?!!?!?!????!!!!!!!!

Ludzie - to jest PARANOJA

A jak poczytacie dalej to się mocno zdziwicie.

A tu na forum propozycje zmiany kabli żeby odnaleźć bas w pomieszczeniu gdzie kolumny są totalnie źle ustawione ?

Takich przykładów można mnożyć

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Wojtek chcial podyskutować o zaslepkach i zostal wyzwany od niespelna rozumu.

Mówiłem Wojtku , nie ma sensu. Ile % populacji słyszy, rozrożnia ma do tego narzędzia? Jeszcze musieliby chcieć usłyszeć. Ale wiesz jak jest...:)

Salonik znika, bo powstało nowe forum gdzie nie wpuszczają bylekogo. Wszyscy się przeniesli.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiowit napisał:

Fortepiano, i Ty to mowisz co nawet nie masz w domu stereo? !!! :)))

To juz jakaś patologia:))) ale jaja.

Jak to nasz wieszcz pisał " chłop zywemu nie przepusci"

Wieszcz, z szacunku dla Wieszcza, piszemy z dużej :) Wszak Wieszcz na kamieniu się nie rodzi. Nie, nie czepiam się. Chciałby tylko aby dbano o język Ojców. Poważnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Fortepiano napisał:

Potwierdzam, tam ( na wspomnianym forum) jest wielu którzy prezentują taki "styl" wpisów i nie nazwałbym ich trzeźwo myślącymi a raczej ograniczonymi przez zamknięcie się w swoich przekonaniach.  

A ci którzy słyszeli a po latach błądzenia przyszło oświecenie że wiara w to wszystko tobył duży błąd?

To kim są ?

 

 

Widzę niestety kolejny raz że to nie ma sensu - nie widzicie waszej szkodliwej działalności.

@RoRo - mam prośbę o usunięcie moich wpisów.

Zdania nie zmieniam

Ale o jedno PROSZĘ. @wpszoniak , @audiowit

i inni słyszący wszelkie gadżety

Zanim komuś z niewielką kasą polecicie zmianę kabelka jako remedium na słaby dźwięk, pomyślcie że te przykładowe 200 zł mógł spożytkować na dołożenie do lepszych kolumn, pochodzenie z kolumnami po pomieszczeniu, kupno dywanu itp.

 

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fafniak napisał:

A ci którzy słyszeli a po latach błądzenia przyszło oświecenie że wiara w to wszystko tobył duży błąd?

To kim są ?

 

 

 

 

Są otwarci na nowe doświadczenia . Aby nie błądzić najlepiej samemu usłyszeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Fortepiano napisał:

Są otwarci na nowe doświadczenia . Aby nie błądzić najlepiej samemu usłyszeć.

Otwarci na nowe doświadczenia po niepotrzebnym wydaniu furmanki pieniędzy? Ochłoń proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas to robimy. A Ty przytaczasz od roku jeden przyklad. Pewnie jeszcze wyrwany z kontekstu.

I zawsze jak się pojawia jakaś aferka na forum to jesteś jej prowodyrem. Przyklad. Nazwijmy to wątek konkurencyjny z zaslepkami :).

Kraft Cię nakręca, a Ty się dajesz zwodzić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Fafniak napisał:

Wpszoniakowi nie podoba sie audiostereo bo jest tam zbyt wielu którzy trzeźwo myślą. Mało tego !!! Są tam moderatorzy którzy trzeźwo myślą.. no zgroza...

 

Nie będę tolerował tego typu wypowiedzi! Co Ty zamierzasz tu sugerować? Co Ty możesz wiedzieć co było powodem parę lat wstecz (bodaj 4) mojego odejścia z tamtego forum (to o moim stosunku do AS i jego przyczyny)? 

Co Ty w końcu wiesz co mi się podoba, bądź nie podoba? Tu teraz Ci napiszę otwarcie (więc nie musisz odwoływać się do swoich bzdurnych przypuszczeń)- NIE PODOBA MI SIĘ To CO O MNIE WYPISUJESZ, a co zwalnia mnie z obowiązku bycia dla Ciebie uprzejmym.
Wiesz.... Jesteś jednym z Tych, z którymi nie che mi się dyskutować, bo i o czym? I dobrze byłoby, żebyś o mnie zapomniał, tak będzie lepiej dla mnie, dla Ciebie i tych, którzy to czytają.

Pozdrawiam, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, JacSantana napisał:

Otwarci na nowe doświadczenia po niepotrzebnym wydaniu furmanki pieniędzy? Ochłoń proszę.

przeczytaj mój wpis który rozpętał tą dyskusję to zorientujesz się o mojej pogladach do wydawania dużych pięniędzy na audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Fafniak napisał:

 

 

Ale o jedno PROSZĘ. @wpszoniak , @audiowit

i inni słyszący wszelkie gadżety

Zanim komuś z niewielką kasą polecicie zmianę kabelka jako remedium na słaby dźwięk, pomyślcie że te przykładowe 200 zł mógł spożytkować na dołożenie do lepszych kolumn, pochodzenie z kolumnami po pomieszczeniu, kupno dywanu itp.

Nie zamierzam nikomu kasy mierzyć (wypytywać czy go stać).... To następny raczej Twój problem niż mój. Głupszej prośby nie wiedziałem niż Twoja. Postów nie adresuję i nie będę- "to dla bogatych, a to dla biednych"....

 

8 minut temu, audiowit napisał:

A że odradzam kupowanie elektrosmieci, wywozonymi tysiacami ton do Afryki, to juz inna sprawa.

Proponuję zamknąć ten watek.

Sory Wojtku ale sam widzisz.

Masz racje, zresztą wcale mi na .... nie zależy (piszę nie tylko o tym wątku).
Pozdrawiam Ciebie, Wojtek

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wpszoniak napisał:

Nie zamierzam nikomu kasy mierzyć (wypytywać czy go stać).... To następny raczej Twój problem niż mój. Głupszej prośby nie wiedziałem niż Twoja. Postów nie adresuję i nie będę- "to dla bogatych a to dla biednych"....

Napiszę wprost, może dotrze. Robisz się coraz bardziej chamski. Mam wielką nadzieję że jednak nie jesteś nauczycielem, jak to kiedyś sugerowałeś. To tak z, ewentualnej, troski o potencjalnych uczniów.

P.S. Zmień datę "zawieszenia" w stopce gdyż ciągłe nią żonglowanie chwały Ci nie przynosi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wpszoniak napisał:

To następny raczej Twój problem niż mój. Głupszej prośby nie wiedziałem niż Twoja. Postów nie adresuję i nie będę- "to dla bogatych a to dla biednych"....

To poleć kolejny raz zakup kabli zamiast wymiany kolumn "marketowych" z poziomu 800-1200 zł za nowe... będziesz czuł się ok. - Twoja sprawa

12 minut temu, audiowit napisał:

Caly czas to robimy

uhm.... tia.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, JacSantana napisał:

Napiszę wprost, może dotrze. Robisz się coraz bardziej chamski. Mam wielką nadzieję że jednak nie jesteś nauczycielem, jak to kiedyś sugerowałeś. To tak z, ewentualnej, troski o potencjalnych uczniów.

P.S. Zmień datę "zawieszenia" w stopce gdyż ciągłe nią żonglowanie chwały Ci nie przynosi.

Mam w nosie Twoje uwagi... (bo chyba nie zrozumiałeś moich intencji. Chodzi mi tylko o to, że nie zamierzam nikomu do "kieszeni" zaglądać.) Niczego tez nie sugerowałem twierdząc (co jest zgodne ze stanem faktycznym), że jestem nauczycielem.

A propos daty zawieszenia: Ty uważasz, że to co ostatnio tu można wyczytać jest dyskusją? Jeśli tak, to się mylisz. Zawiesiłem jedynie udział w dyskusjach! I to robię., Ale chyba wolno mi bronić się przed insynuacjami np Fafniaka, prawda?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , proponuję ostudzić emocje , tak możemy się " naparzać" jeszcze rok i nic z tego i tak nie wyniknie.

3 minuty temu, wpszoniak napisał:

To następny raczej Twój problem niż mój. Głupszej prośby nie wiedziałem niż Twoja. Postów nie adresuję i nie będę- "to dla bogatych a to dla biednych"....

To co napisał Fafniak , zrozumiałem trochę inaczej i tu nawiązuję z kolei do wypowiedzi Audiowita o "narzędziach". Prosiłem już kiedyś / i uzyskałem od Audiowita sugestię za którą dziękuję np. co do kolumn, które mam zastosować w teście kabli zasilających/ o podawanie warunków tj. sprzętu, akustyki , narzędzi pomiarowych, nazw utworów , akcentów w tych  utworach na które należy zwrócić uwagę, by wychwycić zmiany wnoszone przez akcesoria i wszystkich tych niuansów, które mogą być słyszalne w bezpośrednim teście porównawczym. Nie można napisać wg. mnie jednoznacznie "zaślepki powodują takie i takie zmiany" , bez podania uwarunkowań. A jeżeli takowych nie ma ,to znaczy , że w obojętnie jaki system wepniemy to powinno "działać" ,a z tego co pisał @Kraft tak nie jest. Po za tym, sam producent też nie podaje jakie system musi mieć predyspozycje by było słychać , z czego wniosek , że ewidentnie u kolegi Krafta różnica w dźwięku powinna być natychmiast wychwycona.

Wojtek tu nie chodzi o dzielenie tematów na te przeznaczone dla ludzi bardziej czy mniej zamożnych ,ale na podanie tych właśnie " narzędzi".

Każdy będzie mógł wówczas sam zweryfikować czy wydać kasę czy nie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, audiowit napisał:

Fortepiano, i Ty to mowisz co nawet nie masz w domu stereo? !!! :)))

 

 

słuchaj, nie zdradzaj ludziom, że słucham w domu z głośników laptopa

Sam spróbowałbym zaślepek ale produkt Cardasa ma wg mnie cenę zdecydowanie za wysoką do kosztów jego wytwarzania. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomek4446 napisał:

Wojtek tu nie chodzi o dzielenie tematów na te przeznaczone dla ludzi bardziej czy mniej zamożnych ,ale na podanie tych właśnie " narzędzi".

No OK, to mogę zrozumieć. Tylko tu można narazić się jeszcze bardziej... Nie ma chyba dobrej recepty na zaproponowanie jakiegoś nowego produktu.... Najlepiej pisać wciąż o tym samym. 

8 minut temu, tomek4446 napisał:

Ale gniazdko do zasilacza w laptopie mam nadzieje rodowane , bo jak nie to nie mamy o czym gadać :) 

No i taki sarkazm jest tu potrzebny? Nie dość już tych lekcji, jakie tu odczytujemy? Po co dyskutować? O czym dyskutować?
Czy mnie się zdawało, że wcześniej przepraszałeś za swoje "żarty"?
Pozdrawiam, WP

P.S. Taaa...  Trza zamknąć wątek (i parę innych też).

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, wpszoniak napisał:

Mam w nosie Twoje uwagi... (bo chyba nie zrozumiałeś moich intencji. Chodzi mi tylko o to, że nie zamierzam nikomu do "kieszeni" zaglądać.) Niczego tez nie sugerowałem twierdząc (co jest zgodne ze stanem faktycznym), że jestem nauczycielem.

Nie dotarło :( Żegnam, z niekłamaną troską, i sukcesów życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...