Skocz do zawartości

Antyszumowe zaślepki RCA i XLR... Warto je użyć?


Gość

Recommended Posts

30 minut temu, Kraft napisał:

Tu Kolega jest troszeczkę niekonsekwentny. Jest przeciwnikiem filtrów LC i RC, choć sam przyznaje:

"miałem możliwość testowania (za dużo powiedziane, bo szkoda na to było czasu), natomiast nigdy nie starałem się zdobywać do swojego systemu audio listew , które były wyposażone w filtry typu LC bądź RC"

Czyli można negować działanie czegoś, choć się tego nie przetestowało dogłębnie. Przynajmniej sobie Kolega przyznaje takie prawo.

Opacznie zrozumiałeś, albo ja napisałem niestety tak, że można to zdanie odczytać na dwa sposoby... Powtórzę więc- wielokrotnie miałem z takimi listawami do czynienia, ale opisywać mi się nie chciało, a nawet żałowałem czasu piświęconego na te próby.

Mam nadzieję, że to doprecyzowanie Ciebie drogi Krafcie zadawala (zapewne za dużo we mnie nadziei... Ale co tam, Kraft Tobie zawsze odpowiem, bo są już tacy wśród forumowych pisarzy, którym nie odpowiem bo czasu żałować będę jak tego pośsięconego na testy słabych listew.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Smerfciamajda napisał:

No właśnie o to pytałem.

Panie Wojtku, ja jestem sceptycznie nastawiony ale te zatyczki to już jest mistrzostwo świata.
Marketing poziom pro plus.

Panie Smerfciamajdo, niezależnie od Twojej opinii na mój temat, bo przecież 5 lat wstecz kupiłem 12 sztuk zaślepek Cardasa, co uważasz za kompletny idiotyzm z mojej strony, to ja się cieszę z lepszego dźwięku dzięki nim a Ty nie, bo nie kupiłeś tego "rekordu świata marketingu". I niech tak pozostanie... A myśl se co chcesz, ja w przciwieństwie do Ciebie WIEM  jaka jest rzeczywista wartość zaślepek, a Ty tylko przypuszczasz....

17 minut temu, Kraft napisał:

Zadowala mnie to w zupełności. A nawet się cieszę, bo taka rysa na Twoim wizerunku byłaby niemiła dla oka.

Kraft, ale farmazonisz! Przeca za chwilę powstaną następne 4 albo 40 stron i wszyscy zapomną co tu między nami się działo... Zapomną co się gadało i o czym.... Chyba, że znowu mnie zapytasz o to samo, bo z Twoją pamięcią też różnie bywa (bo nie podejrzewam Ciebie o niecne cele gdy, dla przykładu, pytasz kolejny raz o wykres, którego kiedyś nie dostałeś)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Smerfciamajda napisał:

Ci co kupują twierdzą ze jest zmiana taka lub inna wiec niech kupują i twierdzą.

 

Ciekawe jak technicznie ta zaślepka działa, na czym się opiera teoretycznie tzn. co się ulatnia ze wzmacniacza przez otwarte RCA?

 

Z mojej lampy na pewno ulatnia się ciepło:) A tak na poważnie, to do fal RFI, EMI chyba nie jesteś sceptycznie nastawiony? Są? Są. Mają niekorzystny wpływ, wprowadzając zakłócenia? Mają. 'Więc' takie otwarte gniazdo RCA, czy XLR działa jak antena i ściąga te destrukcyjne fale, a tego nie chcemy. Co więc możemy zrobić? Zatkać gniazdo. Proste jak seks, prawda?:) To ma nasze klocki przynajmniej w części ochronić przed niechcianymi RFI, EMI i to ma być słyszalne. I jest słyszalne. Choć jak na razie ja wole słuchać ze zwiększonym udziałem fal.:) Czyli bez kapsli. Jak widzisz nikogo nie namawiam do zakupu, ani nie sypię ochów i achów. Potestuję więcej kapsli, będę miał głębsze rozeznanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ta agresja?

Końcówki RCA działają jak antena? Ok

1. W jaki sposób taka zatyczka również z metalu dotykając metalowej końcówki ma ją ochronić? No jak to działa?!?

2. Ja wiem ile one są warte, jest tam cena.

W filmiku Pan od zatyczek zakłada je na końcówki gniazda oscyloskopu. Gniazd które są złączami do sond pomiarowych. Nie wiemy jaki jest poziom tych zakłóceń pokazywanych na oscyloskopie i jak zostały one zredukowane poprzez te zatyczki. Magia przekazu TV. Wierzy y w to co nam pokazują.

Jaki mają wpływ zakłócenia na gniazda które w danym momencie nie są używane, czyli nie są aktywne, nie działają jako wejście bo są nie używane?

Jeśli są tak podatne na zakłócenia tzn ze np podpinając CD do In1 i słuchając CD równolegle włączymy gramofon do wejścia Phono, to ten gramofon powinien generować zakłócenia pomimo nieaktywnego wejścia. Albo odwrotnie CD powinno zakłócać prace wejścia Phono.

Tak na prosty chłopski rozum bo tu na pomiary czy dane nie ma co liczyć.

Można się wyżywać. Zapraszam.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

I jeszcze dopisz bo nie strzymam.
Nigdzie nie napisałem ze to idiotyzm.
Jak Pan wymaga precyzji wypowiedzi to proszę mi nie „imputować” czegoś czego nienapisalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Fafniak napisał:

Co do głupoty wpisów... staram sie trzymać poziom :D

Więcej luzu !

To proszę mi wytłumaczyć jaką wartość merytoryczną ma żart, który w rolę EMI i RFI wpisuje CIA, FBI i CBA?

40 minut temu, Fafniak napisał:

hmmm o ile pamiętam to raczej chodziło o to żeby nie dostało sie tam FBI CIA I CBA.... ?No do insajda wzmacniacza... ?

A o luzie należy tu na forum (póki co) zapomnieć, bo kiedy złośliwości są mylone z żartami to zaczyna być mało przyjemnie.

17 minut temu, Smerfciamajda napisał:

W filmiku Pan od zatyczek zakłada je na końcówki gniazda oscyloskopu. Gniazd które są złączami do sond pomiarowych. Nie wiemy jaki jest poziom tych zakłóceń pokazywanych na oscyloskopie i jak zostały one zredukowane poprzez te zatyczki. Magia przekazu TV. Wierzy y w to co nam pokazują. 

A masz jakiś inny pomysł (a dokładniej- lepszy) na zmierzenie w jakim stopniu zaślepki oganiczają wpływ szkodliwych fal radiowych?

Mam wrażenie, że z Wami niedowiarkami jest tak- brak pomiarów? To oszustwo! Są pomiary... Hmmm... Kiepskie są, bo robili to w firmie, która produkuje przedmiot badany, bo technicznie można zapewne inaczej próby przeprowadzić....

A ja zapytam tak- po co Wam pomiary rzedstawiać skoro i tak nie macie zamiaru kupować? Dalej sięgnę- po co tu się w tym wątku wypowiadacie skoro nie wierzycie w ich działanie. Nie ma co dyskutować o czymś czego nie ma, prawda?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Smerfciamajda napisał:

1. W jaki sposób taka zatyczka również z metalu dotykając metalowej końcówki ma ją ochronić? No jak to działa?!?

Hmm. Gniazdo ma budowę otwartą - ściąga RFI, EMI i wpuszcza do wnętrza urządzenia. Zaślepka ma budowę zamkniętą- często jest wypełniona dodatkowo teflonem- zamyka gniazdo i po sprawie. RFI nie pohulają tak jakby chciały, bo są jeszcze przecież otwory wentylacyjne w obudowie, którymi mogą dostać się do wnętrza urządzenia. Jest to więc ochrona częściowa. Cała obudowa urządzenia działa przecież jak antena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, TheNaturath napisał:

Cała obudowa urządzenia działa przecież jak antena....

No tak, zaślepki RCA/XLR to tylko jedna z linii obrony. Masz rację, że istnieje wiele możliwych dróg zaśmiecania sygnału elekrycznego, ale nie robiąc nic na pewno nie poprawimy sytuacji.;

4 minuty temu, Fafniak napisał:

Matko...!!! To trzeba jakąś blachą obić otwory wentylacyjne !!!! I zalać teflonem z silikonem !!!!

I położyć na to drewno tekowe

Długo tak jeszcze będziesz śmiecił w wątku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś z ciekawości Oyaide do Rca i te do gniazd zasilających, tak żeby sprawdzić, nie jest to jakiś majątek. Żeby uszczelnić piec zatkałem wszystkie otwory. Nie wydarzyło się nic spektakularnego. Nic mi się nie poprawiło, nic nie pogorszyło, zostały. Za jakiś czas wyciągnę może wtedy coś usłyszę, zwłaszcza że wiele się u mnie zmieniło od tamtego czasu.

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_osacat=0&_odkw=Oyaide+rca&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=Oyaide+rca+caps&_sacat=0

Są z tych które u pszoniaka nie robiły roboty ale eksperyment jest eksperyment.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że mój post nie zostanie uznany za śmiecenie. Czy już rozważaliśmy kwestię, czy w eksperymencie Cardasa z filmiku gniazda, które zatyka są załączone, czy nie załączone? Zaślepki służą do zabezpieczania gniazd odłączonych, które mają przerwane połączenie z resztą toru. Jeśli Cardas przykłada swoje zaślepki do załączonych gniazd, to z doświadczenia niewiele wynika. Czy to jest gdzieś jednoznacznie wyjaśnione?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 18.12.2018 o 20:16, Kraft napisał:

Czy już rozważaliśmy kwestię, czy w eksperymencie Cardasa z filmiku gniazda, które zatyka są załączone, czy nie załączone?

Coś Ci Kraft doradzę- napisz do firmy Cardas i zapytaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że mój post nie zostanie uznany za śmiecenie. Czy już rozważaliśmy kwestię, czy w eksperymencie Cardasa z filmiku gniazda, które zatyka są załączone, czy nie załączone? Zaślepki służą do zabezpieczania gniazd odłączonych, które mają przerwane połączenie z resztą toru. Jeśli Cardas przykłada swoje zaślepki do załączonych gniazd, to z doświadczenia niewiele wynika. Czy to jest gdzieś jednoznacznie wyjaśnione?


Ale ja to opisałem w moim z wcześniejszych postów.


Ale to przecież nie ważne.

Ciekawe co dały by zatyczki z drewna ściganego w pełni księżyca pod góra Fuji.

Jeśli ta walka z zakłóceniami jest tak istotna to dlaczego audiofile nie zamykają swoich sprzętów w szafkach ekranowanych?
Może to jest kolejny produkt audio - specjalny stolik-klatka izolująca od wszelkiego rodzaju zakłóceń.

Klatka Faradaya Audiofila za 20k$

Pytam poważnie o idee klatki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pboczek napisał:

Kupiłem kiedyś z ciekawości Oyaide do Rca i te do gniazd zasilających, tak żeby sprawdzić, nie jest to jakiś majątek. Żeby uszczelnić piec zatkałem wszystkie otwory. Nie wydarzyło się nic spektakularnego. Nic mi się nie poprawiło, nic nie pogorszyło, zostały. Za jakiś czas wyciągnę może wtedy coś usłyszę, zwłaszcza że wiele się u mnie zmieniło od tamtego czasu.

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_osacat=0&_odkw=Oyaide+rca&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=Oyaide+rca+caps&_sacat=0

Są z tych które u pszoniaka nie robiły roboty ale eksperyment jest eksperyment.

Widzisz. U ciebie bez zmian, u wpszoniaka nie zrobiły roboty, u tego Pana też nie zrobiły: http://www.6moons.com/audioreviews2/oyaide/2.html

Jak wynika z recenzji, wytłumiły dźwięk, podobnie jak moje Valaby, a te Oyaide są nieco bardziej wyrafinowane niż Valab. Jak widać nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Bez uprzedniego wytestowania, nie można być pewnym efektu jaki wniesie nawet głupia zaslepka. Ciężkie jest życie audiofila. Cały czas pod górkę:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Smerfciamajda napisał:

Ciekawe co dały by zatyczki z drewna ściganego w pełni księżyca pod góra Fuji.
Jeśli ta walka z zakłóceniami jest tak istotna to dlaczego audiofile nie zamykają swoich sprzętów w szafkach ekranowanych?

Klatka Faradaya Audiofila za 20k$

No naprawdę nigdy nie przypuszczałbym, że można takie bajdy wymyślać na temat zaślepek... Od przypuszczeń aż tu roi i do tego z bajek wziętych.
I na co tu odpowiadać? Przeca Smerfciamajda zna nawet cenę klatki Faradaya... Ale zapomniał, że na nic te 20K$ bo ona nie zabezpiecza przed falami RFI ani EMI jeno przed polem elektrostatycznym, ale to nic.... Co to za różnica dla takiego audiofila jak Smerfciamajda, przeca tu nie chodzi o dowiadywanie się czegoś ino na zaspokojeniem swojego ego (które podpowiada- jam tu najmądrzejszy.... Co oni tam w tym Cardasie wiedzą... Nic, ino po forsę wyciągają swoje łapy burżujskie)

8 minut temu, TheNaturath napisał:

 Jak widać nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Bez uprzedniego wytestowania, nie można być pewnym efektu jaki wniesie nawet głupia zaslepka. Ciężkie jest życie audiofila. Cały czas pod górkę:)

Oczywiście nic nie zastąpi wlasnego przećwiczenia problemu, choć mogę podpowiedzieć co nieco:  doświadczenia wyniesione z dwóch kompletnie różnych systemów podpowiadają, że Cardasy są najpewniejsze i korzystnie wpływają na system audio.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fafniak napisał:

To raczej niech "ktoś" ci wyciągnie - będziesz miał pewnosć że to nie ułuda... 

Jasne, ja tylko tak. Po indywidualnych odsłuchach z kolegami, wiem kto z moich znajomych coś słyszy, z kim można słuchać zmian zestawu, z kim muzyki, a kogo do słuchania w ogóle nie warto zapraszać. Słyszących audiofilskie bzdury jest ponad 20%, 60% tylko do słuchania muzyki. Z racji moich niedoskonałości słuchowych, zawsze z kimś konfrontuje to co mi się wydaje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kraft napisał:

To Ty zamieściłeś ten filmik. Dziwię się więc, że uważasz szczegóły pokazu za niewarte omówienia. Czyli nie ważne, co tam się dzieje, tak?

A co tu omawiać? Ja nie muszę, bo przecież 5 lat je już używam, a wy po prostu obejrzyjcie. Filmy sa po to by je oglądać, czyż nie? A jakby tego filmu nie było to co by się zmieniło? Ja nie słyszałbym co słyszę? A u Was co by się zmieniło? Nadal, jak nie mieliście tak nie mielibyście zamiaru kupować. Wiem.... Gadanie nic nie kosztuje, a szkoda, bo z torbami byście poszli.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Smerfciamajda napisał:

Jeśli ta walka z zakłóceniami jest tak istotna to dlaczego audiofile nie zamykają swoich sprzętów w szafkach ekranowanych?
Może to jest kolejny produkt audio - specjalny stolik-klatka izolująca od wszelkiego rodzaju zakłóceń.

Drogi Smerfciamajdo nie jesteś na bieżąco. Już dawno takie rzeczy wymyślono i wytworzono. O Synergistic Research TRANQUILITY BASE słyszał? Cena jak wszystko w przypadku tej zakręconej firmy jest, jakby to ująć.... fajna.:) Ale, kombinuj dalej. Jesteś coraz bardziej twórczy. Kto wie, co z tego wyniknie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojtku to był osobisty atak na mnie i tak to odbieram.

Czepia się Pan szczegółów a sam wali ogólnikami. Pisze Pan o szczegółach a w innych sprawach polega na ogólnikach.

Generalnie pływanie i pływanie i pływanie...

Ani jednej odpowiedzi, ani jednego konkretu tylko nerwówka i odbijanie piłeczki.

Ja nie wspomniałem nigdy ze jestem audiofilem, nigdy. Nie widzę tego u siebie, nie odczuwam potrzeby bycia audiofilem.
Lubię słuchać muzyki a ze nie wierze w bzdury? Jestem gorszy od audiofila?
Jestem gorszy od Pana?
Jeśli ten cały audiofilizm jest sposobem na poprawianie sobie ego to współczuje tym, którzy w to wierzą.

No to dalej jak już szczegółowo:
A na jakiej podstawie wyceniono zatyczki?
A na jakiej zasadzie działają?
A jakie jest ich tłumienie i czego dokładnie?
Poproszę jakieś liczby a nie tylko filmik.
W TV tez pokazują filmiki i ja się nie nabieram.

Chyba ze znowu magia.

Wiec skoro magia to dlaczego nie z drewna? W sąsiednim wątku jest dyskusja o drewnie i jego cudownych właściwościach. Tu się już nie sprawdzi? Skoro się nie sprawdzi to dlaczego? Może da się to podeprzeć liczbami albo pomiarami te niesprawdzenia ?
Czyli jednak można by zmierzyć? Koło się zamyka.
Mam „we zadku” czy ktoś rok upije czy słyszy. Wkurza mnie coś innego ale szkoda mi pisać bo i tak zrozumienia nie będzie.

Hipokryzja poziom profesjonalny.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smerfie , nie wiem jaki masz sprzęt , ale wierz mi ,że przy lepszym wzmacniaczu jest parę tematów które mogą mieć wpływ na mniejsze łapanie "dziadostwa" z otoczenia, dlatego pytam czy ktoś sprawdzi 1 puste wejście chinch bez zatyczek i z zatyczkami czy przy takim samym podkręceniu volume pojawią się szumy ?

U mnie puste wejście najwięcej syfu łapie , natomiast przy ampli kd onkyo to nawet nie ma tego tematu , natomiast jakość brzmienia między sprzętami to przepaść chociaż efekt 5.0 na przedniej ścianie się pojawia :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Smerfciamajda napisał:

No to dalej jak już szczegółowo:
1. A na jakiej podstawie wyceniono zatyczki?
2. A na jakiej zasadzie działają?
3. A jakie jest ich tłumienie i czego dokładnie?
4. Poproszę jakieś liczby a nie tylko filmik.

W TV tez pokazują filmiki i ja się nie nabieram.

Chyba ze znowu magia.


Mam „we zadku” czy ktoś rok upije czy słyszy. Wkurza mnie coś innego ale szkoda mi pisać bo i tak zrozumienia nie będzie.

Hipokryzja poziom profesjonalny.

Mogę zrozumieć to, że nie chcesz być postrzegany jako audiofil, ale w tym układzie pojąć nie mogę Twoich żądań by odpowiadać na konkretne pytania typu:

1. " A na jakiej podstawie wyceniono zatyczki?" Nie znam odpowiedzi, bo nie jestem pracownikiem działu sprzedaży firmy Cardas.

2. " A na jakiej zasadzie działają?" Na to pytanie nie odpowiem bo musiałbym użyć trybu przypuszczającego, a skoro tego nie znoszę u innych to i od siebie wymagam by go nie używać.

3. " A jakie jest ich tłumienie i czego dokładnie?" Tłumienie szumu RFI i EMI, po resztę odpowiedzi zwróć sie do firmy Cardas, bo nawet jak ją podali to jej nie pamiętam, bo nie muszę jej pamiętać, jako że nie jestem przedstawicielem firmy Cardas.

4. Nie mam tego typu danych, wiec prośby nie spełnię.

"Hipokryzja poziom profesjonalny." Tak? A gdzie ona? Może w tym, że mam zatyczki i wcale nie zamierzam ich sprzedawać?

"Mam „we zadku”"  I ja mam, jeno coś innego, ale tego nie ujawnię, choć mnie wkurza jak i Ciebie. (przy okazji-  jeśli "szkoda Ci pisać" to po co czas pisaniem zużywasz? A mnie czas na czytanie Twoich pytań, które i tak są niepotrzebnie formułowane skoro na odpowiedzi i tak nie czekasz... Mam [je] „we zadku”

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...