Skocz do zawartości

Antyszumowe zaślepki RCA i XLR... Warto je użyć?


Gość

Recommended Posts

1 minutę temu, wpszoniak napisał:

A skąd wiesz, że facet ma rację? Ja wiem co innego (już wspominałem, że producenci dbają i o kierunkowość przewodników nie wspominając o tym, że interkonekty mają połączony ekran tylko od strony źródła i tym samym są kierunkowe. Ale co my tam wiemy...)

Swoje RCA też tak robię( jeszcze nigdy nie usłyszałem różnicy) widocznie mam zbyt słaby system albo nic nie słyszę :D

Wybór wersji pozostawiam Tobie :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fafniak napisał:

Swoje RCA też tak robię( jeszcze nigdy nie usłyszałem różnicy) widocznie mam zbyt słaby system albo nic nie słyszę :D

Wybór wersji pozostawiam Tobie :D

Mi pozostawiasz wybór? Jeśli IC jest koncentrycznym kablem to nie ma wyboru- musi być tak jak wyżej napisałem.

A przy okazji- czy kabel zasilający też łączysz na zasadzie- "obojętne, bo i tak nie słyszę różnicy?" Bowiem w kablu zasilającym jest podobnie- ekran łączy się z masą tylko od strony schuko, a od strony IEC się odcina.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam propozycje, nie wiem co szanowne grono na to.

Skoro rozmawiacie ze sobą wciąż i są takie krucjaty to rozumiem że jedna i druga strona ma nadzieję że jej argumentacja trafi do tej drugiej. W takim razie najlepszym sposobem byłoby sprawdzenie takie organoleptyczne. ? może zorganizujemy wspólnie takie spotkanie.

” Słyszący” zaprezentują swoje sprzęty i magiczne sztuczki a „ niesłyszący” swoje ślepe testy itd..

Ja pomimo tego że jestem trochę  sceptyczny to chętnie bym posłuchał takiego dopieszczonego zestawu.

Bo teraz to trochę wyglada jak próba fizycznej konfrontacji dwóch sąsiadów stojących naprzeciwko siebie na balkonach?

Ja chętnie zrzucę się na taką imprezę. Wtedy nawet jak ktoś ma jakieś przyjaźnie z różnymi sklepami czy znajomymi mającymi coś super mógłby jakoś wypożyczyć ...

Ja oprócz kasy na zrzutkę deklaruje pomoc w ewentualnym przewozie, mam takiego 9 osobowego busa którym normalnie wożę crossowki synów na tor ale audio tez można przetransportować. 

Co wy na to???? Mówię serio..

Taki Świąteczny pomysł na pojednanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inferno napisał:

Bo teraz to trochę wyglada jak próba fizycznej konfrontacji dwóch sąsiadów stojących naprzeciwko siebie na balkonach?

Nie raz zapraszałem, nie raz mnie odwiedzano (myślę o tych forumowych znajomościach)... Nie boje sie konfrontacji. Malo tego, organizowane są spotkania w salonach audio np w salonach SoundClubu, vide niżej).... Problem w tym, że jak przychodzi co do czego to raczej Ci tzw "niesłyszący" wolą pozostać niesłyszącymi.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Inferno napisał:

Bo serio mi się to z tymi sąsiadami kojarzy, jeden do żony mówi stojąc na swoim balkonie

- Trzymaj mnie Halinka bo mu przywalę

a ona

- Kazik ale miałeś zawał i nie morzesz się denerwować !?

No coś w tym stylu....

Ale potem jak już się umawiają zeby browara zrobić to jeden nagle gwałtownie potrafi 'zaniemóc' :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wpszoniak napisał:

Nie raz zapraszałem, nie raz mnie odwiedzano (myślę o tych forumowych znajomościach)... Nie boje sie konfrontacji. Malo tego, organizowane są spotkania w salonach audio np w salonach SoundClubu, vide niżej).... Problem w tym, że jak przychodzi co do czego to raczej Ci tzw "niesłyszący" wolą pozostać niesłyszącymi.

 

 

To ja tu nowy i o takich jeszcze nie słyszałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Inferno napisał:

To ja tu nowy i o takich jeszcze nie słyszałem

A widzisz.... To nie tak jest jak zwykłeś sądzić.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Inferno napisał:

To ja tu nowy i o takich jeszcze nie słyszałem

Bo znam lepsze metody, mniej inwazyjne. Poza tym nie wyobrażam sobie nakładania pasty miedziowej na srebrne przewodniki.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wpszoniak napisał:

A widzisz.... To nie tak jest jak zwykłeś sądzić.

Ale ja nikogo nie sądzę tylko pomysł szczery absolutnie i nie podstępny poddałem pod dyskusje 

A ta miedź to nie z mojej strony....

Nie wiem o co chodzi nawet

☹️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Inferno napisał:

Ale ja nikogo nie sądzę tylko pomysł szczery absolutnie i nie podstępny poddałem pod dyskusje 

Inferno, ten pomysł jest realizowany od miesięcy, a w przypadku mojego domu (jest całkiem gościnny) nawet lata całe. Moje obecne najsilniejsze realne przyjaźnie zawdzięczam właśnie forum.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie idea fajna ale jak sobie wyobrażacie wykonanie? Rozmontowanie zestawu, przewiezienie, znalezienie pomieszczenia..., nikt na to nie pójdzie. Jak sobie tylko pomyślę o tym że miałbym gdzieś zabrać swoje graty i na nowo je ustawiać, przechodzą mnie ciarki. Moc roboty!

Spotkanie w Soundclubie to jest to, ewentualnie spotkania u forumowych Kolegów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fafniak napisał:

Tia... @wpszoniak , mnożenie przeszkód

W tym soundclubie da się zrobić rzetelny ślepy test ?

Jesteś z Warszawy, prawda? Przejdź się do warszawskiego salonu SoundClubu, powołaj się na mnie i zapytaj... Pozwolą ani chybi.... Ino se swój szalik weź, bo oni bez ślepych testów słyszą wystarczająco dużo, więc mogą nie mieć akcesoriów typu- szalik na oczy, worek na głowę, itp

mogę też Was skontaktować z szefem klubu Audiokoneser, który organizuje cykliczne spotkania:

 

16 minut temu, Fafniak napisał:

Tia... @wpszoniak , mnożenie przeszkód

Możliwości w Warszawie masz mnóstwo żeby wyjść z zaczarowanego kręgu "niesłyszących" i ja Ci tu je na tacy daję.... Mi zarzucasz, że mnożę przeszkody? Czy Ty jesteś poważny?

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie sobie żartować z pana Null testera, ale zrobił urządzenie, za pomocą którego można przeprowadzić ślepy test każdego interkonekta bez zasłaniania oczu. I to jest fajne - da się zmierzyć różnice w kablach w czasie rzeczywistym.
I można się złościć, tupać nogami, zaklinać rzeczywistość, ale różnica w sygnałach poniżej 100dB to jdla każdego elektronika jest tak blisko zera, że go nie trzeba przekonywać, że da się ją usłyszeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wpszoniak napisał:

Ino se swój szalik weź, bo oni bez ślepych testów słyszą wystarczająco dużo, więc mogą nie mieć akcesoriów typu- szalik na oczy, worek na głowę, itp

Czy ty jesteś poważny ?

 

A co do mnozenia przeszkód to piszę o mojej propozycji slepego testu u Ciebie i z zastosowaniem pasty miedzianej... to można wytrzeć więc w czym problem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wallace napisał:

Możecie sobie żartować z pana Null testera, ale zrobił urządzenie, za pomocą którego można przeprowadzić ślepy test każdego interkonekta bez zasłaniania oczu. I to jest fajne - da się zmierzyć różnice w kablach w czasie rzeczywistym.
I można się złościć, tupać nogami, zaklinać rzeczywistość, ale różnica w sygnałach poniżej 100dB to jdla każdego elektronika jest tak blisko zera, że go nie trzeba przekonywać, że da się ją usłyszeć.

No OK.... Nie żartujmy sobie. Po co? Odpowiedz mi na pytanie- jakie masz w swoim systemie interkonekty? Ja w każdym razie wybierałem na słuch i to nie jeden raz (dla siebie i na prośbę różnych przyjaciół).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak chyba z Krakowa ;)

@audiowit Ja tam wiem ,że kable mają wpływ na łapanie tego co w pomieszczeniu , już wspominałem jak "cienki" badziewny hdmi kabel łapał zapalanie światła w łazience restartując amplituner ... na innym lepiej izolowanym kablu tego nie było , i tak samo teraz zakupiłem póki co taki zasilający z wyjściem w bok (by mieć mniej odsunięty stolik od ściany) , jest dłuższy poskręcany i trafo zasilające przy gnieździe jakby lekko głośniej "chodziło" ,ale też po ~2godzinach słuchania się lekko wycisza , więc jest przyszłościowo pole do poprawy.

Natomiast filmik z tym null testem , to tam sam typek pokazywał i co było słychać jak ruszanie kablem w inne miejsce ma wpływ także to daje do myślenia o "syfie" w otoczeniu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było kilku forumowiczow i nie tylko. Nie wstydzę się swojego systemu, mowię o jego niedomaganiach.

Nie przewiozę 150-180 kg sprzętu. Gdyby byl w kartonach to nawet do busa by nie wszedł. No może....jakos by się upchnelo. 2 razy na odsluchy wiozlem kolumny. 35kg kazda i lakier wysoki polysk...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...