Skocz do zawartości

kino domowe 5.0 - stopniowa wymiana sprzętu


ciambor

Recommended Posts

Witam jako że jest to mój pierwszy post na forum. Założyłem wątek licząc na Waszą pomoc w przebudowie mojego KD gdyż można chyba powiedzieć że jestem trochę laikiem w tym temacie :)

Obecnie posiadam zestaw kina domowego 5.0: amplituner denon AVR1611 i kolumny Jamo S426 HCS3.

Przymierzam się do wymiany tego zestawu, przy czym w pierwszej kolejności kolumny z czasem amplituner. Pozostaję przy zestawie 5.0, zależy mi by kolumny były z tych mniejszych gabarytowo gdyż nie mam dla nich zbyt dużo miejsca. Zestaw gra w pokoju dziennym pow. 20m2 (jest to pokój wraz z aneksem kuchennym). Poniżej przedstawiam zdjęcie mojego "kącika" audio-TV. Na pewno kolumny bardziej pod kątem muzyki niż filmów.

Jak widać na załączonym obrazku, usytuowanie zestawu nie jest idealne - zwłaszcza ta kolumna w narożniku pokoju, niestety z przyczyn technicznych nie ma innego wyjścia. 

Mając na uwadze powyższe, zwracam się z prośbą o doradzenie na jakie kolumny zwrócić uwagę. Kwota jaką chcę przeznaczyć to 3-4k, ale jak w moim przypadku nie będzie różnicy pomiędzy kolumnami za 2 a 4tys to oczywiście nie będę przepłacał. 

Przy okazji proszę o info na jaki amplituner później się nastawić patrząc pod kątem kolumn - kwota jaką planuję przeznaczyć to 2.5-3k.

Pozdrawiam

salon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jest wiele ciekawych zestawów kolumn, które sprawdza się w kinie domowym, ale przy tym zapewnią dobrą jakość przy odsłuchu muzyki. Masz do wyboru na pewno Dali Zensor 5/1/Vokal, Monitor Audio MR6 w pakiecie (ale tu już musiałbyś się spieszyć, bo końcówka serii) lub najnowsze Monitor Audio Monitor 200, Indiana Line Nota 550X z pakietem center i efekty, może bardzo ciekawe Q Acoustics QA3050. Ja akurat, w Twoim salonie stawiałbym na Indiana Line lub Monitor Audio.

Amplituner wybierałbym pomiędzy Onkyo TX-NR676, Denon AVr-X2400H i Yamaha RX-V683. Każdy z nich sprawdzi się dobrze, różnice są w charakterze brzmienia. Onkyo jest uniwersalne, równe, dynamiczne, szybkie. Denon jest bardziej ciepły, miękki, plastyczny. Yamaha natomiast wyraźnie eksponuje skraje pasma. Dobrze sprawdzi się w kinie domowym oraz szybszych, mocniejszych gatunkach muzycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję, jak tak zacząłem przeglądać szczegółowo te kolumny to jeszcze zdałem sobie sprawę że ogranicza mnie dodatkowo miejsce dla kolumn "podstawkowych", na które mam przewidzianą półkę której głębokoścć wynosi 22cm - co jak się okazuje trochę komplikuje sytuację. Z przedstawionych propozycji to te Indiana Line na pewno pasują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw mam już kilka lat, i mimo że jest skromny i bez suba to jest różnica pomiędzy oglądaniem filmu w Stereo a w systemie 5.0. Samo miejsce TV i kolumn nie jest najlepsze stąd inwestowanie kasy w dobre stereo IMO mija się z celem.

Przy tym ciekaw jestem, czy przez to jak mam ustawiony TV i kolumny będzie zauważalna różnica w przypadku kolumna za np 2 czy 4 k? :)

@maverick2005 dzięki, ale te kolumny Tannoy trochę za duże gabaryty; Polk Audio fajnie wyglądają, ale suma kosztu ich zakupu robi się już spora

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ciambor napisał:

Samo miejsce TV i kolumn nie jest najlepsze stąd inwestowanie kasy w dobre stereo IMO mija się z celem

w tym układzie inwestowanie w dobre KD mija się jeszcze bardziej. A to kolumny się nie mieszczą, na sub'a to w ogóle nie ma miejsca. Moim zdaniem lepiej mieć parę kolumn, które zagrają naprawdę dobrze wszystkie pasma, niż obstawić się przestrzennym, ale jednak wybrakowanym dźwiękiem. W sumie kwestia gustu.

Co w ogóle w Twoim przypadku determinuje chęć zmiany? Jaki główny aspekt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, podobają mi się używane w Twoich postach porównania :) Te kolumny Melodika fajnie wyglądają i nie są duże gabarytowo patrząc na ten model BL320. 

Brak suba w kinie nie przeraża mnie jakoś mocno, jak już wcześniej wspomniałem więcej słucham muzyki niż oglądam filmów.

Mam już jakiś "obraz", muszę teraz znaleźć czas i wybrać się gdzieś na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer zawsze możesz wypożyczyć, zwróć też uwagę, że masz teraz promocję na Melodikę, do BL40 dostajesz gratis surroundy BL10 za 700zł. Dobry interes przy małym budżecie, a sprzęt już w standardowej cenie jest jednym z lepszych w swojej cenie

https://sklep.rms.pl/melodika-bl40-mkii-bl-40-mk2-nowa-wersja-kolumny-podlogowe-stereo-2szt

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...