Skocz do zawartości

Recommended Posts

50 cm to standardowo najkrótsze typowo przewody. Bardzo często wystarczyły by jeszcze krótsze odcinki. Producenci starają się często przekonywać aby kupować dłuższe przewody niż jest to potrzebne. Dopiero pewna długość ma dać dobroczynne działanie. Główny problem chyba polega na tym ze przy bardzo krótkich odcinkach różnice w brzmieniu z innymi kablami będą się zacierać.

Analogowe przewody RCA DNM RESON TCC45  są produkowane o długości 45 cm . Nie maja ekranu i wtedy mała ich długość jest bardzo wskazana.

Edytowano przez MobyDick

Zawsze można zrobić taki przewód o dowolnej długości :) . Wystarczą do tego 2 wtyczki, kawałek przewodu o impedancji falowej 75 ohm i lutownica.

To fakt, ale ostatnio zrobiłem IC analogowe na bazie jakiegoś monokrystalicznego drucika miedziowego i na jakis czas odechciało mi się robić następne ;)

Następne zrobię jak znajdę trochę tańsze wtyczki neutrika z ruchomą masą

Ruchoma masa jest zupełnie zbędna w sprzęcie domowym. Urządzenia należy podłączać i rozłączać gdy są wyłączone.

Wiem. Tutaj dla mnie to jest kwestia precyzji wykonania wtyczki. Nigdy z tymi wtyczkami neutrika nie maiłem problemu że wchodzą bardzo ciężko lub zbyt luźno. A tych złączy już trochę "przetestowałem" :(

Edytowano przez Fafniak

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się