Skocz do zawartości

DAC do zestawu dylemat / pytanie.


janko28

Recommended Posts

Witam Szanowne grono i jeszcze raz proszę o radę .

Mam zestaw kolumny Kef IQ7 wzmacniacz i CD  Roksan Kandy K2 .

Wypadało by rozszerzyć zestaw o odtwarzacz sieciowy i DAC 

wymagania  :    odtwarzanie radia z netu , odtwarzanie plików flac z dysku, pendriwa oraz z sieci domowej,  ale jeszcze wypadało aby miał wejście cyfrowe do współpracy np. z telewizorem.

przejrzałem neta i znalazłem np

Pioneer  N-50 (co prawda starszy model nie ma na pokładzie wifi ale to łatwo rozbudować i FAT32 ale to nie problem) zerkałem na N-30 ale brak wejść cyfrowych

Cambridge audio streamer magic 6 i tu raczej wszystko na pokładzie.

proszę o sugestie i może jakieś jeszcze alternatywy .

budżet 1500 +.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety większość szczególnie tańszych odtwarzaczy strumieniowych nie ma aktualnie wejść cyfrowych. Znowu postęp w rozwoju odtwarzaczy sieciowych i ograniczenia w aktualizacji starszych modeli kierują uwagę na urządzenia nowsze. Nawet jeśli teraz straszy odtwarzacz satysfakcjonuje Cię pod względem wyposażenia i kompatybilności, prawdopodobnie za rok czy dwa jego ograniczenia mogą być znaczące. 

Moim zdaniem znacznie lepszą opcja jest wybór dobrego, nowoczesnego odtwarzacza strumieniowego wyposażonego w wyjścia cyfrowe i dokupienie odpowiedniego przetwornika, który poza odbiorem sygnału z odtwarzacza (zakładam, że zewnętrzny przetwornik zaoferuje wyraźnie lepszą jakość dźwięku niż ten w odtwarzaczu strumieniowym), daje także możliwość wprowadzenia sygnału cyfrowego z innych, zewnętrznych urządzeń. Dobrym zestawem może być Yamaha WXC-50 lub klasyczny odtwarzacz Yamaha NP-S303 oraz odpowiednio dobrany przetwornik.

Natomiast jeśli szukasz dobrego urządzenia, które będzie spełniało wszystkie funkcje, mamy jeszcze odtwarzacze Marantz NA8005.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

W tym budżecie możesz iść śmiało w n50 mówię o starszy model. Nie AE. Tego dostaniesz w takiej cenie, chyba.

Z kolei jeśli nie chcesz się pakować w coś co się teraz bardzo szybko zmienia to kup dobry dac który z czasem nie stanie się stary a dołożyć sieć przez coś innego. Yamaha wxad10, malinka, czy inny transport tani sieciowy.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...