Skocz do zawartości

Dźwięk do soundbara z komputera i projektora


PePE_x

Recommended Posts

Hej.

Ponieważ dopiero co dołączyłem do forum, witam wszystkich.

Czytałem już co nie co na temat spięcia kompa z zestawem audio jednak nadal jestem w kropce. Nadmienię, że jestem laikiem, więc prosze o wyrozumiałość jak coś pokręcę.

 

Co mam?

Komputer. Płyta główna Asus P8B75-M. 

Karta dźwiękowa zintegrowana. Jest też dodatkowo karta Sound Blaster X-fi xtremegamer ta jednak odmawia współpracy pod win10.

Zestaw głośników 5.1 Sounblaster na biurku

Dodatkowo ma być:

- najprawdopodobniej projektor Sony VPL-HW65ES (HDMI, Ilość wejść VGA, RS232, USB typu A) 

- soundbar JBL 5.1 (Wyjście HDMI ze zwrotnym kanałem audio: 1 Wersja HDMI HDCP: 2.2, Wejścia audio: 1 analogowe, 1 optyczne, Bluetooth 

 

O co loto? 

- Plan jest taki by komputer podpiąć pod projektor HDMI (karta graficzna GRX760 z 1 wyjściem HDMI i 1 Display Port) 

- dźwięk podpiąć pod sounbar z komputera

- do tego do karty dźwiękowej zintegrowanej podpięty jest mikrofon oraz zestaw 5.1 głośników na biurku a pod niego słuchawki. 

 

I tu pojawia się problem jak to zrobić?  Brak na płycie wyjścia optycznego, brak dodatkowego portu HDMI. 

Co sadzicie o tym, by zakupić dodatkową kartę dźwiękową (działającą pod WIN10) i z niej po złączu optycznym wysłać sygnał do soundbara, po hdmi do projektora, w kartę wpiąć 5.1 zestaw na biurko i mikrofon?

Jest jeszcze jeden problem. Na płycie głównej królują złącza PCI-E 16 (dłuuugie szyny) natomiast współczesne karty dźwiękowe na PCI-E 1. Szukałem przejściówek - brak (jedyne PCI-E 1 na płycie jest już zajęte). Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać? 

Niestety na dźwiękówkach za bardzo się nie znam. Lekko poraziła mnie cena topowych kart dźwiekowych Sound Blastera. 1000-1500 za kartę to no... co tu mówić. Tyle nie dam za nie. 

Macie jakieś typy kart innych producentów?

Aaa. Można by na upartego po bluetooth puścić sygnał  do sounbara tylko co wtedy z jakością no i karta z tą funkcją ma kosmiczną cenę. 

Poprosze o pomoc w kwestii  jak to "zgrać" i jeśli ktoś ma typy jakichś rozsądnych cenowo urzadzeń to również poproszę o sugestie. Budżet: do 500 zł.

Które z rozwiązań zagwarantuje najlepszą jakość dźwięku 5.1 z Soundbara? 

Dziękuję z góry za pomoc. 

 Piotrek

Edytowano przez PePE_x
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem pytanie. 

Soundbar JBL 5.1 to jego nazwa. Ma odpinane tyły, środek i oddzielny subwoofer. Jakość tego dźwięku mnie zadowala jak i budżet nie pozwala na nic innego. 

Kwestia jak to spiąć?  

Już mi podpowiedziano:

Z karty graficznej HDMI do soundbara i z soundbara do projektora dalej HDMI.

Zrobił się tylko mały problem. Z soundbara do projektora na okrętke jest 13m...buuu i co z tym fantem? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...