Skocz do zawartości

Taga Harmony 606 V3 jaki amplituner i subwoofer


Piotr Bielawa

Recommended Posts

Witam. Mam zamiar kupić swoje pierwsze kino domowe do salonu otwartego 25m2. Szukam amplitunera i subwoofera do kolumn Taga Harmony 606 V3. Na ampituner przewiduje wydać ok. 1650zl. Narazie znalazłem Yamahę RX v483, będzie to dobry wybór? Jaki wybrać subwoofer do tego zestawu? Budżet na subwoofer to 800zl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon AVR X1300W będzie ok? Z tego co czytałem, to ludzie pisza, że do tych kolumn najlepszy będzie ampituner 7.1. To prawda?

Mam jeszcze jedno pytanie: czy ten amplituner Denona nie będzie za mocny co do kolumn(amplituner 145wat, kolumny max. 120wat)? Kolega mówi, że mogą przez nadmiar mocy spalić się końcówki mocy. Czy to prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu tego nadmiaru nie będzie. nie bądź kolejną ofiarą marketingu. Poczytaj trochę, pogłęb temat. Owo wspomniane przez Ciebie 145wat, to może będzie przy jednym wysterowanym kanale. Już przy dwóch kanałach, mocy na każdy kanał będzie mniej, nie wspominając o obciążeniu wszystkich siedmiu (wg. testu 7x44W). Nie zapominaj, że cały czas mówisz o budżetowych amplitunerach

a skąd pomysł, że do tych kolumn będzie lepszy amplituner 7.1? Jakie argumenty?

 

EDIT: wspomniane przeze mnie 7x44W w teście dotyczy x1400, więc w 1300 może ich być jeszcze mniej

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem post na jakimś forum o audio i dostałem taką odpowiedź ? 

Zaraz przeszukam moją historię wyszukiwania

Znalazłem ten wpis na forum, ale niestety nie można zobaczyć komentarzy tego pana, ponieważ przed chwilą został wyrzucony z grupy za "świadome wprowadzanie ludzi w błąd, pisanie głupot i bzdur"

Mam jeszcze jedno pytanie: co dają podstawki kolumn w kształcie szpicu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

pomy

Dnia 18.03.2018 o 21:21, Piotr Bielawa napisał:

Witam. Mam zamiar kupić swoje pierwsze kino domowe do salonu otwartego 25m2. Szukam amplitunera i subwoofera do kolumn Taga Harmony 606 V3. Na ampituner przewiduje wydać ok. 1650zl. Narazie znalazłem Yamahę RX v483, będzie to dobry wybór? Jaki wybrać subwoofer do tego zestawu? Budżet na subwoofer to 800zl.

pomyśl o denon avr-x1400h można go teraz wyrwać w naprawdę dobrej cenie, ja go kupowałem jakiś tydzień temu za 1239 :) a sprzęcik zacny i gra mi z v3 przyjemnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
8 minut temu, lolekdrugi napisał:

bardzo słaby amplituner, szukaj lepiej czegoś z serii S np S650, S750 albo najlepiej z serii X.

rozumiem , to może

Yamaha MusicCast R-N303D

Yamaha MusicCast R-N402D

zapomniałem wpisać budżet , sorry ,na poczatek chciałbym się zmieścić w granicach 3500 tys. Głosniki są +/- 1500 , więc 2000 na ampli , myslalem jeszcze o glisnikach QUADRAL Quintas 6500 LE, ale tutaj wyczytalem ze do muzyki to lepsze te Tagi .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2020 o 19:39, JaZz napisał:

Bardzo kiepskie kolumny. 

Ja bym powiedział że bardzo kiepski AMP

Kolumny jak na cene to nie ma się absolutnie do czego przyczepić.

Dnia 1.01.2021 o 13:42, JaZz napisał:

Te tagi grają praktycznie samym nieznośnym środkiem. Nadają się tylko do filmu moim zdaniem. W podobnej cenie pojawiają się również quadral Quintas 6500, może warto ich posłuchać? Nie wiem ja nie słuchałem. Tagi miałem i żałuję każdej spędzonej minuty na słuchaniu na nich muzyki. 

Z czym je miałeś? Z ta Yamahą? Bo ja nie mam takich doświadczeń, mimo że mi osobiście też bliżej do Quadrala 6500 LE

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepska odniosłem się do:

Dnia 31.12.2020 o 19:13, Marcin73 napisał:

Denon AVR-X550BT

Taga 606V3 to moim zdaniem równo grające ciekawe kolumny w swojej cenie.

Za 1200-1300 zł po prostu uważam że są dobre. Za komplet 5.0

Jak mowie tez jestem zwolennikiem jaśniejszego żywszego Quadrala. Ale to jest 1200 zł za komplet 5 kolumn!

Są osoby które za to nie kupią kabla. A tu mamy komplet kolumn.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za porada kolegów szpeców , wybór poszedł na : Taga Harmony TAV-606 v.3 + Yamaha MusicCast RX-V4A + MAGNAT Monitor Supreme Sub 202A(sub za dwa miesiace) trzeba dozbierac :)

odsluchalem jedynie kolumny , ampli nie bylo , wiec przejscie z glosniczkow modecom , na  ten zestaw mysle ze bedzie udany.

Dzieki koledzy

Edytowano przez Marcin73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2021 o 11:11, Marcin73 napisał:

za porada kolegów szpeców , wybór poszedł na : Taga Harmony TAV-606 v.3 + Yamaha MusicCast RX-V4A + MAGNAT Monitor Supreme Sub 202A(sub za dwa miesiace) trzeba dozbierac :)

odsluchalem jedynie kolumny , ampli nie bylo , wiec przejscie z glosniczkow modecom , na  ten zestaw mysle ze bedzie udany.

Dzieki koledzy

Pozwolę sobie podłączyć się pod wątek.

Mam u siebie te kolumny z Denon X550BT. Zastanawiam się czy nie oddać ampli (mam jeszcze kilka dni, zakup przez internet). Tylko pytanie co wziać w zamian?

Wystarczy mi 2.0, choć wyjscie na sub dobrze byloby mieć. Chciałbym, żeby ampli miał HDMI ARC (uproszczone sterowanie pilotem TV).

Budżet ograniczony powiedzmy do 1500zł, w grę wchodzą używki (chociaż mam pewne opory). 

Pokój 35m2 + duży korytarz + kuchnia. Używane do filmu, gier, muzyki, bez audiofilskich zapędów.

Czego szukać?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Stolarz napisał:

Poszukaj własnego tematu na forum w temacie stereo licząc się z tym, że poradzą Ci sprzedać wszystko i kupić coś innego :>>>

mogę oddać, ale nie o to chodzi. Budżet nie z gumy, wymagania niewygórowane. Pytanie co w tych pieniądzach można kupić lepszego, czy też dokupić sub i temat odpuścić.

Wiadomo - zawsze można dokładać $, jednak w tej materii nie mam ku temu ani potrzeb, ani też ochoty 🙂 a z tego co widzę w budżecie 1200-1500 ampli, 1200 kolumny wybór jest co najwyżej w używkach...

Edytowano przez meruzak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi mieć HDMI, optyk wystarczy aby spiąć go z TV.

 

Z używkami zawsze jest ryzyko, jednak nie wykluczam. Nie wiem czy w Lublinie znajdę jakiś sensowny komis, ewentualnie zostaję zakup przez internet.

Jednak jeżeli jest szansa kupić ampli stereo wśród nowego sprzętu, a przy ty cenowo nie będzie znacząco droższy to wolałbym taką opcję.

Patrząc po parametrach dobrze wygląda Pioneer sx-n30ae, gdyby trafić go wśród używanego sprzętu uważam, że byłby dobrym rozwiązaniem. Jako nowy kosztuje >2000zł, nie wiem czy warto tyle dokładać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...