Skocz do zawartości

Bas w pomieszczeniu - film instruktażowy


Bartek Chojnacki

Recommended Posts

Witajcie, wraz z kolega odpalamy powoli cykl filmików instruktażowych dotyczących akustyki pomieszczeń. Obaj jesteśmy naukowcami, dziedzinę znamy całkiem nieźle, ale staramy się wszystko w miarę czytelnie i prosto wytłumaczyć - zapraszam na pierwszy odcinek dotyczący problemów z basem w pomieszczeniu. Mile widziane wszelkie uwagi :) w najbliższym czasie omówimy podstawową adaptację akustyczną pomieszczenia i znaczenie każdego elementu po kolei, zapraszamy do subskrybowania kanału!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

Witajcie, wraz z kolega odpalamy powoli cykl filmików instruktażowych dotyczących akustyki pomieszczeń. Obaj jesteśmy naukowcami, dziedzinę znamy całkiem nieźle, ale staramy się wszystko w miarę czytelnie i prosto wytłumaczyć - zapraszam na pierwszy odcinek dotyczący problemów z basem w pomieszczeniu. Mile widziane wszelkie uwagi :) w najbliższym czasie omówimy podstawową adaptację akustyczną pomieszczenia i znaczenie każdego elementu po kolei, zapraszamy do subskrybowania kanału!

 

I bardzo dobrze !

Co mi sie podobało

- to że jest na luzie

- brak fajerwerków operatorskich co przysłoniłoby realny przekaz.

Co bym zmienił/udoskonalił :

- jeżeli ma to mieć walor edukacyjny to według mnie warto by było robić swoiste podsumowanie. Czyli gdy jest mowa o realnych efektach ustawień to obok w okienku rzut pionowy pomieszczenia z pozycjami głośnika i mikrofonu?słuchacza) i powtórki tak aby różnice w dźwięku było jak najłatwiej wychwycić. Można dodać strzałki wskazujące na częstotliwości które są w tym momencie najważniejsze dla danej obserwacji. Powtórki z przełączaniem "sytuacja A / sytuacja B" - to według mnie konieczność.

Trzymam kciuki za kontynuację

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...