Skocz do zawartości

zestaw 5.1 pokój z aneksem kuchennym


MarcinKRK

Recommended Posts

Witam

W załączniku przesyłam projekt mojego pokoju z aneksem. Chciałbym do niego wstawić zestaw 5.1 jednak z moim ograniczonym budżetem +/- 3500 obawiam się że będzie ciężko dobrać taki sprzęt żeby fajnie to wszystko brzmiało. Zależy mi nie tylko na filmach ale też na dobrze brzmiącej muzyce gdyż w 70% jej słucham. w media markt słuchałem takiego zestawu i zastanawiam sie czy da radę w moim metrażu i ustawieniu (oczywiście po dokupieniu suba)

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe-yamaha-musiccast-rx-v483-czarny-ns-f51-ns-p51-orzech?gclid=EAIaIQobChMIjILuttX72QIVxqgYCh29uwaqEAQYAyABEgLJi_D_BwE&gclsrc=aw.ds

chętnie wysłucham waszej opinii i propozycji gdyż w temacie jestem laik i wiedzę swoją wygooglowałem :)

pozdrawiam2.thumb.jpg.b1db9fa5292e78a8c3bbaa9fb3e144c3.jpg

3.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega "nacioł"  się na taki zestaw...  powiem szczerze odpuść sobie  będziesz  tylko  żałował o ile amplituner może być to te głośniki już nie.  Jeśli stawiasz na muzykę zastanów się nad stereo w tym budżecie może już coś sensownego się kupi.  A odsłuch w takich warunkach  JAK  w Mm napewno Ci nie pomogą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOoo no widzisz. Czyli dobrze że zdecydowałem się zapytać. Zależy mi na 5.1 gdyż z córką oglądamy sporo filmów i fajnie by było mieć dodatkowe efekty do tego ale obawiam się że ta przestrzeń zabierze caly efekt. Kolumny z początku myślałem ta ta 606 v3 I do tego ampli + sb chyba ze macie jakieś lepsze propozycje nawet przekraczające budżet.

Wie ktoś może gdzie w Krakowie lub w okolicach jest możliwość fajnego odsłuchania zestawów nie w warunkach marketowych?. Z tych sklepów co do tej pory odwiedziłem to w większości zestawy były niepodłaczone I ciężko się dooprosić o prezentacje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga powinna być lepszym rozwiązaniem, ale szczerze zastanawiam się w ogóle nad zasadnością pójścia w 5.1

Nie da się ukryć, że w przedstawionym przez Ciebie ustawieniu nie ma to większego sensu. Absolutnym minimum, to albo umiejscowienie 3 i 4 po obu stronach kanapy, ale przesunięcie kanapy pomiędzy zaproponowane przez Ciebie 3 i 4 ;) 

Ale szczerze, zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad stereo.

 

Jest na forum kilka osób z branży, jeżeli jesteś z Krakowa, to np. do s4home z Oświęcimia masz nie daleko. Na pewno przygotują Ci tyle prezentacji, że bokiem Ci będzie wychodzić :) 

Spoko chłopaki, fachowe doradztwo, bez żadnego naciągania, a i cenowo przy tym wszystkim można być bardzo zadowolonym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta kanapa bedzie ustawiana na środku podczas ogladania. A największym problemem jest dla mnie powierzchnia. Jest parę tematów w tym przedziale cenowym więc na pewno bym coś wybrał ale nie do końca jestem pewien czy te tagi lub inne głośniki fajnie zagrają z aneksem czy to nie ma znaczenia i przy takim ustawieni I dźwięk nie będzie się roznosił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bardzo przeciętny i typowy zestaw z marketu. Druga sprawa w twoim przypadku nie ma mowy o ustawieniu systemu w kinie domowym.

Na pewno nie przy obecnym ustawieniu. Podobnie myślę jeśli chodzi o stereo. Budżet nie wielki ale i tak szkoda bo przy błędnie ustawionym systemie. Posiadanie dla czystego posiadania. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli radzisz żeby sobie całkowicie odpuścić?

byłem dzisiaj odsłuchać Denon AVR-X1400H +MONITOR AUDIO MR4 i powiem wam rewelacja tylko na moje ucho taga 606v3 chyba troszkę lepsza

taga tav-606v3 + yamaha rx-v483 (lub 683 chociaż opinia w sklepie była że na te kolumny to jest za duży amplituner) lub onkyo 676 o takim zestawie myślałem

tylko to ustawienie....

Edytowano przez MarcinKRK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...