Skocz do zawartości

Zestaw kina do 6000 zł.


Nathan

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Stoję przed wyborem kina domowego do pokoju o wymiarach 4,3 m na 4,3 m więc 18,5 m kwadratowego. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to powiedzmy max 6000 zł. (najlepiej w ratach 0% 20 lub 30 rat, aby lepsza połowa zaakceptowała wydatek ;) ). Wiadomo, że jak będzie taniej to lepiej ;)

Im więcej człowiek czyta, tym większy mętlik w głowie. Oczywiście chcę dokonać wstępnego wyboru kilku zestawów i udać się na odsłuchy.

Zestaw będzie wykorzystywany powiedzmy w ok. 60% do oglądania filmów i seriali a reszta to muzyka (głównie rock ale generalnie wszystko oprócz Disco Polo i techniawy ;) ), tv, gry z PCta.

Wstępny wybór amplitunera to Onkyo TX-NR676, chociaż wybranych kolumn posłucham jeszcze na  Denon AVr-X2400H i Yamaha RX-V683. Amplituner koniecznie w srebrnym kolorze.

Kolumny to osobny temat. Koniecznie białe wykończenie, najlepiej połysk, wszelkie drewnopodobne jasne okleiny raczej odpadają. Bass reflex najlepiej z przodu.

Z przeglądanych zestawów wybrałem wstępnie (część zestawów bez subwoofera, jest opcja dokupienia później, chyba że polecicie coś pasującego i mieszczącego się w budżecie):

- TAGA HARMONY CORAL F-80+C40+S-40 (High Gloss White) (promocja w polpak) - zestaw w tej cenie bez suba. Wizualnie świetne, recenzji w sieci mało, ale te, które czytałem pozytywne. No i pytanie, czy da się ustawić je bez dołączanych cokołów, czy da się wkręcić kolce bezpośrednio do kolumny.

- Jamo S 807 HCS + S 810 SUB - niestety nie wiem czy te drewniane wstawki podpasują kolorystycznie, trzeba zobaczyć na żywo.

- Wilson Raptor 7/3/Vocal - tu niestety boki nie są lakierowane, musiałbym zobaczyć na żywo jak to wygląda

- TAGA HARMONY TAV-606 SE - znowu boki bez lakieru, ale można dobrać subwoofer w zakładanym budżecie. Budżetowe rozwiązanie ;)

- Indiana Line Tesi 542 + 242 + 742 - również świetne wizualnie, tylko czy nie za małe. EDIT: policzyłem cenę za sztukę frontowych jako cenę kompletu. Niestety chyba poza budżetem.

- Roth OLI RA3/RA1/C30/KH30 (tu zestaw z subem) lub większe ale bez suba Roth OLI RA4/RA1/C30 - niestety bass reflex z tyłu, ale do rozważenia.

- Magnat Shadow 207 set - tutaj chyba ciężko będzie się zmieścić w budżecie, niestety bass reflex z tyłu, ale do rozważenia.

Każda porada i sugestia mile widziana. Nie wiem jeszcze, gdzie tego wszystkiego posłucham, ale będę kombinował. Czas mnie nie goni i chciałbym, aby to był dobry zakup. Wiem, że budżet nie za duży ale może coś się z tego wybierze co da radość słuchania.

A może dać sobie spokój z takim składaniem i pójść w jakieś fidelio e5 albo coś w stylu Heco Ambient 5.1 A ;):D

 

 

 

 

 

Edytowano przez Nathan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Za szeroko wybierasz już na etapie czytania. Samo odsianie produktów po cenie spowoduje że bedziesz miał 50 typów. Nie ogarniesz tego nigdy.

Po krotce Onkyo 676, Yamaha 683, Denon x2400 to odpowiedniki. Różnią się deczko dźwiękiem i funkcjami. Ale żaden nie jest zły ani wybitnie odstaje do przodu w stosunku do reszty. Ta sama klasa. 

Natomiast co do kolumn wybrałeś bardzo szeroko. I tu bez odsłuchu się nie uda. Początkowo słuchaj później wybieraj cena. Jeśli chcesz system kinowy to ważne aby miał subwoofer. Nie pomijaj go. 

Skąd jesteś? Możesz podjechać na odsłuch?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że szeroko wybieram. Chcę wytypować 3 zestawy do odsłuchania ale też proszę o porady bo na pewno są zestawy bardziej i mniej opłacalne w danym budżecie. Jestem z Jastrzębia-Zdroju więc do Oświęcimia mam 55km, pewnie się pojawię na odsłuchy.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...