Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w zakupie pierwszego stereo


Kkoni

Recommended Posts

Witam,

 

od kilku dni czytam fora zbieram informacje, z uwagi na fakt, iż  noszę się z zamiarem kupna pierwszego "poważnego" sprzętu audio stereo. Z tego co udało mi się wyczytać i wydaje się że spełnia moje wymagania to Yamaha rn602 i teraz pytanie jakie do tego kolumny czy na początek Pylon Pearl 25? czy coś innego?

 

budżet do 4k( jak najmniej).

Muzyka różna od rock polo po dubstep, dnb.

Następnym krokiem będzie kupno odtwarzacza CD chyba ze w tej cenie uda się zaproponować jakiś sensowny inny komplet. Nie byłem jeszcze na żadnych odsłuchach, mam zamiar to zrobić po świętach.

1.Kwota na zakup zestawu jak już pisalem okolo 4k

2. zakładam, że sprzęt będzie nowy

3. obecnie  posiadam   logitech z906,

4. pokój ok 20m2 - prostokat.

5. chciałbym aby dobrany zestaw posłużył mi przez kilka lat,

na razie planuje podłączenie do TV, spotify...

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

 

EDIT

Pylon odpadają, żona nie pozwoli mi wstawić takiego koloru :) (chyba że są czarne?)

przeglądając jeszcze dalej natrafiłem na ampli Onkyo tx-8250, jak on się ma do Yamahy?

 

Kolumny to :

Melodika BL30 

STX Electrino 150 

może uda się wydrapać na 

Tannoy Mercury 7.4

 

im dalej w las....

wszystkie głośniki jakie oglądałem to były podłogówki, przeczytałem topic S4Home odnośnie podstawkowe vs podłogowe i zaczynam się zastanawiać nad podstawkowymi, znalazłem Dali Zensor 3 z standami za 999zł sztuka, dobra cena?

im więcej czytam tym mniej zdecydowany jestem.

 

Edytowano przez Kkoni
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zacznę od elektroniki. Tak naprawdę to masz do wyboru trzy konkurencyjne amplitunery - wspomniana przez Ciebie Yamaha R-N602, Onkyo TX-8250 oraz Pioneer SX-N30AE. Onkyo i Pioneer to urządzenia bliźniacze. Poza pewnymi różnicami w wyposażeniu (wszystkie amplitunery są sieciowe, ale Yamaha ma dodatkowo swój firmowy system Music Cast, Onkyo i Pioneer natomiast stawiają na systemy otwarte Google Chromecast i DTS Play:Fi), urządzenia różnią się brzmieniem. Yamaha jest bardziej ofensywna, dynamiczne, wyraźniej podkreśla skraje pasma. Onkyo i Pioneer są równiejsze, bardziej dokładne, analityczne. Ceny podobne, wybór jest kwestią gustu. Do każdego z amplitunerów dokupisz także dedykowany odtwarzacz CD.

Kolumny - na pewno Pylon Audio Pearl to dobra opcja, to bezpieczny wybór, kolumny łatwe do wysterowania, uniwersalne. Producent daje Ci wybór kolorystyki, tak więc spokojnie możesz dobrać wybarwienie pod Twoje pomieszczenie. Natomiast w założonych pieniądzach jest jeszcze kilka równie ciekawych propozycji, chociaż raczej trochę droższych. Na pewno wspomniane STX Electrino 150 (to akurat tańsze, ale warte zainteresowania), Melodika BL40 (w stosunku do 30 jest dużo lepsza), na pewno lepsze Tannoy Mercury 7.4 szczególnie jeśli doceniasz równiejszy, pełniejszy, bardziej naturalny charakter dźwięku. Jeśli lubisz bardziej charakter ofensywny, brzmienie cieplejsze, relaksujące, dobrze sprawdzi się Indiana Line Nota 550X. 

Wspomniałeś o monitorach, to też dobra droga, chociaż w danym budżecie kupisz monitory wyższej klasy, ale musisz się liczyć z pewnym minimalnym kompromisem w ilości basu. W tym przypadku zaproponowałbym Ci Monitor Audio Bronze 2, bardzo dobre i niedrogie Indiana Line Tesi 261 czy już ze zdecydowanie wyższej półki klasowej System Audio Saxo 5 lub Phonar Veritas M2 Style.

Jak widzisz jest tego dużo, zapraszam na odsłuchy i wycenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Cześć,

Yamaha RN 602 ale z melodika bl40mkII.

Pożyczę ci ten sprzęt i zobaczysz sobie. Ale moim zdaniem to połączenie najbardziej sprosta twoim oczekiwaniom. 

Piotrek

Zestaw fajny ale jednak troszkę  przekracza mój budżet :) 

 

Zastanawiałem się nad Yamaha z Dali Zensor 3 z standami.

 

Jutro, jeśli mi się uda pojade na odsłuch Yamahy i Onkyo z Zensorami, Melodika i Pylonami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Nie wiesz ile kosztuje a już mówisz że przekracza. Zensory też mamy też ci mogę pożyczyć. Na pewno mniej basu więcej środka i góry. 

Jak wybierzesz słuchając obu konstrukcji to i tak będzie dobrze.

Piotrek

Byłem sluchalem, 

Yamaha rn602  z:

Melodika bl40 mkII

oraz

Polk audio tsx 330t

Słuchałem różnego typu muzyki, Ale chyba lepiej mi pasowały polki, wyrazniejsze instrumenty i wokal, tak mi się wydaje.

Nie miałem okazji posłuchać onkyo tx 8250 niestety i nie było zensor 3 od dali. Pan odradzil mi pylony mowiac że w porownaniu do melodiki i polk wypadna poprostu slabo. Będę odwiedzał jeszcze jakiś salon. Macie jeszcze jakieś propozycje?

Pytnie jak z yamaha będą graly indiana line tesi 560 mkII i czy warte sa uwagi?

Edytowano przez Kkoni
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na odsłuchu spodobały Ci się kolumny Polk Audio, spójrz także na ofertę kolumn Magnat. Będzie może trochę bardziej twardo, mocno, ale także wyraźnie i dynamicznie. Indiana Line to bardziej ciepłe i gęste granie, może to być atrakcyjna dla Ciebie konfiguracja z Onkyo. Podobnie jak Pylon Audio, którego na pewno nie odrzucałbym. Myślę, że warto także posłuchać świetne, bardzo energetyczne, szybkie monitory Focal Chorus 706.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana Line Tesi 561 z Yamaha rozumiem nie będą już tak dobrze się zgrywały? nie widzę nigdzie u mnie takiego zestawu niestety zęby sprawdzić z Onkyo, albo są kolumny albo jest Onkyo. Pytanie jeszcze o Onkyo 8150 oraz 8250, jakie są różnice? czy na 8150 również można odpalac Tidal, Spotify etc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana Line Tesi dobrze zgrywa się z amplitunerami Yamaha, ale jest to raczej miękki charakter dżwieku. Basu jest dużo i schodzi bardzo nisko, natomiast może mu trochę brakować kontroli. Moim zdaniem lepszym połączeniem z Indiana Line jest Onkyo lub Pioneer.

Onkyo TX-8150 jest już nieprodukowane od wielu miesięcy. Musi być naprawdę dobra cena, żeby warto byłoby go kupić. „8150” obsługuje natywnie tylko Spotify.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, mam nadzieje na kolejne odsłuchy i mam zamiar słuchać:

Yamaha rn602

Onkyo tx8250

z

Melodika BL40

Polk audio tsx330t

Tannoy Mercury 7.4

Indiana Line Tesi 560

 

niestety, nigdzie u mnie nie ma w jednym salonie IL tesi i onkyo, na tą chwilę po odsłuchu yamaha i polka, melodika. Zestaw Polk z yamaha wygrywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą drogą do odpowiedniego wyboru systemu jest możliwość porównania możliwie największej ilości sprzętu i kolumn w jednym momencie, w identycznych warunkach na tym samym materiale muzycznym. Po takim odsłuchu jesteś już w stanie wybrać najbardziej dopasowany do Twojego gustu system, który oczywiście wtedy można wypożyczyć i sprawdzić jak zagra w Twoim pomieszczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego trzeba? To raptem trzy pary kolumn i niekoniecznie któraś rzuci Cię na kolana :)

Pośpiech w tych kwestiach to akurat zły doradca. Posłuchaj jak największej ilości zestawów, wytypuj co Ci się podoba w brzmieniu a co odrzucasz a potem dostaniesz więcej propozycji, bo już można będzie przewidzieć co może trafić w Twoje gusta. Na koniec wypożycz faworytów do domu i sprawdź spokojnie co Ci tam zagra najepiej. Wałkowane tu do oporu i sprawdzone na sobie. Raz, że wybierzesz w pełni świadomie, dwa, że kupując u firm z forum, pewnie zaoszczędzisz sporo w stosunku do cen z salonów w Twoim mieście i wreszcie trzy, dostaniesz sprzęt, który faktycznie gra dla Ciebie najepiej. Inaczej zadowolisz się półśrodkami i ryzykujesz to, że wydasz ciężko zarobione pieniądze na coś co nie zagra Ci adekwatnie do poniesionych kosztów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane Onkyo/ Pioneer gra ciut twardziej, chłodniej, nieco "analityczniej" od Yamahy, która gra wbrew pozorom przyjemną ciepłą średnicą, i mniej technicznym, a bardziej mięsistym basem od tamtych, góra jest z wieloma informacjami co do instrumentów, ale nie metaliczna.  Tak więc zależy jakie masz oczekiwania względem  finalnego brzemienia całości zestawu no i gust, bo łącząc twardo i precyzyjnie grające kolumny  z Onkyo może być męcząco przy długim słuchaniu, zaś np. nieco luźno grające Tesi z Yamahą może być za miękko, ale to wszystko kwestia własnego i sobie znanego punktu odniesienia o czym pisał Q21 . Tak więc dany piecyk i np 3 zestawy kolumn, a potem zmiana piecyka i znów te 3 zestawy kolumn. Potem zmiana na kolejne kolumny, bo 3 to mały wybór... pamiętając też o tym samym repertuarze muzycznym i tych samych ustawieniach głośności tonów( najlepiej na pure direct) i głośność podobna, bo jak coś gra głośniej to ma lepszą dynamikę i w 90% wypada atrakcyjniej nawet jak jest nazwijmy to "średnie" .

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o czym pisze kolega. W pewnym momencie jeśli zaczyna się czytać więcej j wybierać wie ej to dostaje się głupa. Bo tego jest za dużo i nie da się realnie tego wszystkiego sprawdzić. Bo zanim się to zrobić wejdą nowe modele :P

Moim zdaniem tu zgadzam się z kolegami posłuchaj jak najwięcej w jednym miejscu. I niestety jak pójdziesz do innego miejsca to nie wiesz czy mniejsza ilość basu jest wina kolumn czy pomieszczenia. 

No niestety.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, słuchałem tego co pisalem wcześniej. Polk z Yamaha to raczej to czego chce, zonie też się podoba. Tannoy też fajny ale w polkach slychac fajnie każdy instrumen, w tannoy jest podobnie ale nie aż tak wyraznie. Także chyba padnie na Polk audio tsx 330 z yamaha rn602. Chyba że sa jeszcze jakieś propozycje?:)

 

 

Edit.

W sumie polki to jedyne kolumny które miały bass reflex z przodu, czy to mogło mieć aż taki wplyw na odsłuch?

Edytowano przez Kkoni
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego że macie podobne odczucia jak ja z żoną co do Polków u nas po paru odsłuchach do finałowej trójki przeszły 1-Tannoy Mercury 7.4, 2-Heco Aurora 700 i 3-Polk Audio Signature S55.

Tannoy-fajnie grały,ale brakowało nam trochę góry.

Heco-tutaj brakło mi szczegółów w instrumentach i bas mi się nie podobał.

Polki-nasz zwycięzca, żona jak usłyszała Celine Dion odpłynęła,takie zespoły jak Enigma,Pink Floyd bajka. Góra, średnica i dół wszystko czytelne, fajnie słyszalne instrumenty jak po paru kawałkach już wiedziałem że to jest to, moje uszy były usatysfakcjonowane.

My wybieraliśmy kolumny w przedziale cenowym 2000-4000 i jednak padło na droższe,u mnie gra to z Onkyo tx 8250 i na takim amplitunerze stereo przesłuchiwałem wszystkie kolumny.

Najważniejsze żeby to była Wasza decyzja,by muzyka dawała Tobie i Żonie miód na uszy.

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to Rp-260f, znacznie lepsze kolumny,tylko cena wyższa.Ciekaw jestem czy takie połączenie z Yamahą nie będzie zbytnio męczące przy dłuższym słuchaniu. Miałem okazję słuchać klipsh rp-260f z Onkyo i jak dla mnie góra była za ostra,ale tak jak większość pisze, trzeba posłuchać i sprawdzić na własnych odczuciach.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...