Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 3000 zł


wed

Recommended Posts

Dzień dobry,

Pozwolę sobie rozpocząć kolejny wątek z nieśmiertelnej serii „co kupić”. Aktualnie użytkowany wzmacniacz Pioneer A676 przed tygodniem padł i chyba już pora dokonać planowanej od dłuższego czasu przesiadki na bardziej nowoczesny sprzęt, umożliwiający korzystanie z sieci (tidal).

Poszukuję zestawu z odtwarzaczem sieciowym i CD (koniecznie) oraz radiem – konfiguracja w zasadzie dowolna (może to być w jednym urządzeniu lub w kilku, max 3), ze wzmacniaczem albo amplitunerem stereo. Interesuje mnie sprzęt nowy.

Muzyka: 80% jazz i tu raczej trio/kwartet niż bigband, reszta spokojny rock/pop (Sting, Dire Straits).

Kolumny – Tannoy Mercury M1 i muszą zostać te – jak wspomniałem zepsuł mi się wzmacniacz i to ten kluczowy element muszę przede wszystkim wymienić. Zestaw (poza kolumnami) raczej docelowy, do zmiany dopiero w dalszej przyszłości.

Pomieszczenie – ok. 25-30 m., słucham muzyki zdecydowanie ciszej niż głośniej (w starym pioneerze głośność nie wychodziła poza 25%).

Budżet – ok. 3000 za całość.

Lokalizacja - Kraków.

 

Dotychczas zainteresowały mnie trzy opcje:

1.Pioneer NC-50dab – za przemawia sentyment do marki :) i recenzja na blogu stereoikolorowo , nie wiem jednak jak odczuwalna będzie zmiana rodzaju wzmacniacza (i jak/czy odczuwalna będzie przesiadka z A676).

2. Yamaha R-N602 + CD s300. - nie wiem czy to odpowiedni sprzęt do rodzaju muzyki, na model 803 raczej braknie mi budżetu. Możliwa byłaby też opcja ze wzmacniaczem 501 i CD/Net : CD-N301, ale nie wiem czy ten odtwarzać w działaniach sieciowych dorówna RN602.

3. Denon Pma720 +Dnp730 + CD520/720.

Oczywiście to jedynie wyliczenie przykładowa i jestem otwarty na inne sugestie.

Będę zobowiązany za wszelkie wskazówki,

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wygodną opcja jest Pioneer NC-50DAB, urządzenie jest w pełni wyposażone sieciową, ma odtwarzacz cd i bardzo przyzwoity wzmacniacz.

Dźwiękowo jednak lepszą opcją będzie wybór klasycznych segmentów tj. amplitunera sieciowego i odtwarzacza cd. Opcji jest kilka. Pierwszą jest Onkyo TX-8250 z odtwarzaczem C-7030 lub Pioneer SX-N30AE z PD-30AE. To podobne klasowo i brzmieniowo systemy. Alternatywą jest Yamaha R-N602 z CD-S300. Onkyo i Pioneer to spokojniejsze, bardziej dokładne, analityczne granie. Yamaha lepiej sprawdzi się w muzyce szybszej, dynamicznej ze względu na wyraźne wyeksponowanie skrajów pasma. Myśle, że u Ciebie lepiej sprawdzi się Onkyo lub Pioneer. Ciekawą alternatywą jest system Denon PMA-720AE / DCD-720AE / DNP-730AE. To bardziej ciepły, gęsty, plastyczny charakter brzmienia. To zestaw bardziej relaksujący, spokojny. 

Natomiast jeśli budżet nie jest ostateczny, spójrz na zestaw Marantz serii 6006, byłoby to rozwiązanie najbardziej optymalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję z odpowiedź.

W opisanej sytuacji Pioneer nc50-dab raczej odpadnie na korzyść systemu z amplitunerem/wzmacniaczem - jak sądzę nie będzie problemu z tymczasowym podłączeniem do tego pioneera sx-n30ae starego CD Pioneer Pd-s703 ? Onkyo z kolei wizualnie zupełnie mi nie podchodzi, więc z tej pary zdecydowanie Pioneer.

Ciężko mi przełożyć słowny opis brzmienia ( wyeksponowanie skrajów pasma itp.) na faktyczne odczucie więc pewnie się nie obędzie finalnie bez odsłuchu, ale chciałbym móc przyjść do sprzedawcy z konkretnymi propozycjami.

I od razu kolejne pytanie - czy zestaw Pioneer z klasycznym wzmacniaczem a30 z netplayerem N-30AE to lepsza opcja niż opisany amplituner SX-N30AE z PD-30AE?

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te „wyeksponowane skraje pasma” to najprostszym językiem więcej sopranu i basu. Przy takim amplitunerze musimy uważać z doborem kolumn żebyśmy tego nie spotęgowali, wtedy otrzymamy nieprzyjemny, męczący dźwięk.

Oczywiście możemy podłączyć starszy odtwarzacz cd, nie ma żadnego problemu. Zmiana amplitunera sieciowego na zestaw wzmacniacz i odtwarzacz strumieniowy to oczywiście duży skok jakościowy. Domyślam się, że zamiast odtwarzacza wolisz budżet podzielić na dwa oddzielne segmenty - popieram to, zresztą PD-S703 znam, sam używałem kiedyś i byłem z tego odtwarzacza bardzo zadowolony. Jeśli tylko laser działa, to świetny odtwarzacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha to był mój pierwszy wybór, niemniej po lekturze forów pojawiła się wątpliwość czy będzie odpowiadał rodzajowi preferowanej muzyki. A teraz dodatkowo czy sprawdzi się w konkurencji z zestawem klasyczny wzmacniacz+netplayer (opisane wyzej Pioneer lub Denon).

Co do odsłuchu to raczej ja bym przyjechał, będę miał mniejszą presję zakupową :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu kombinował inaczej. Funkcje sieciowe szybko tracą na aktualności, producenci wycofują aplikacje, chipsety się zmieniają. Szkoda w to inwestować. Weź najtańszy sprawdzony odtwarzacz o dobrej jakości, z wyjściem cyfrowym i do tego mocny wzmacniacz z przyzwoitym wejściem cyfrowym, który zostanie z Tobą na dłużej. 

https://sklep.rms.pl/nuprime-wr-100d-wr100d-odtwarzacz-strumieniowy-dlna-multiroom-allplay

https://sklep.rms.pl/onkyo-a-9150-a9150-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-60w

https://sklep.rms.pl/advance-acoustic-x-i75-xi75-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-75w

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję bardzo S4Home za możliwość odsłuchu - odpowiedział on na kilka pytań, stawiając za to nowe:)

Moim niewprawnym uchem nie usłyszałem istotnych różnić między Yamahą rn602 i Pioneerem s-x30ae, co więcej niewiele się one różniły od Yamahy 803 (803- dźwięk bardziej szczegółowy, 602- zuniwersalizowany do wspólnego mianownika, co w sumie nawet bardziej mi odpowiadało). Za to dużą różnicę natychmiast odczułem pomiędzy ww. amplitunerami, a zestawem ze wzmacniaczem + odtwarzaczem sieciowym (Pioneer n-30ae i a-20/denon 720), tak jak sugerował powyżej Q21.

Zdecydowanie zostaje zatem wersja z osobnym wzmacniaczem, do rozstrzygnięcia z jakim i czy odtwarzacz sieciowy w "segmencie" czy coś w stylu Yamaha wxad-10.

Jeszcze raz dziękuję za odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...