Skocz do zawartości

Zestaw zielonego melomana. 2 Źródła dźwięku 1 głośniki


Recommended Posts

Witam wszystkich! Uprzejmie proszę o pomoc :)


Zależy mi na możliwie jak najlepszej jakości dźwięku (z basem) z 2 źródeł.
Źródła to komputer i Gramofon z wbudowanym przedwzmacniaczem. Wyjście z Gramofonu to standardowe 2 chinche.
Nie chcę żadnego przełączania kabli przy zmianie z komputera na gramofon. (raczej jakiś przełącznik :P) 
Moja wiedza jest naprawdę marna w tej dziedzinie. Mam póki co głośniki komputerowe z wejściem mini jack ale nie są one tutaj wyznacznikiem, ponieważ nie są z wyższej półki.
Jeśli jakościowo lepiej wypadają klasyczne kolumny + wzmacniacz to chętnie w to zainwestuję (Tylko czy to się podłącza pod komputer oczekując dźwięku w dobrej jakości i basu???o.O

Chciałbym też aby w tym "czymś"(nie wiem czy to ma być wzmacniacz czy panel audio czy DAC. Możliwie jak najmniejszy budżet :D) było wyjście na słuchawki. W zamiarzę chciałbym aby stało to na biurku, niedaleko monitora.
Pytanie do was. Co jest najlepsze do opisanego przezemnie przypadku? Wzmacniacz + jakieś kolumny stereo? Czy jakieś inne zewnętrzne karty dźwiękowe/muzyczne z magicznym wejściem AUX na gramofon (Z czym się nie spotkałem) i do tego głośniki komputerowe z mini jackiem?

Proszę o przykładowe oferty czy zestawy takiego sprzętu audio.

Z góry bardzo dziękuję osobom chcącym poradzić!!!
POZDRAWIAM

Edytowano przez Agnostyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy ile chcesz zainwestowac, wydaj mi sie ze przede wszystkim potrzebujesz jakis DJ mixer. Taki mixer ma kilka wejsc i mozesz podlaczyc pare zrodel na raz, oczywiscie zalezy od mixera, sa 2, 3, 4 kanalowe.....

No i pewnie tez potrzebowalbys jakiegos wzmaciacza i glosnikow ewentualnie jakas gotowa wierza ale na poczatek glosniki tez beda graly.

 

Sam mam podobny zestaw, 1 kanal to komp z podlaczona konsola DJ na USB a drugi kanal to gramofon.

Potem mam DAC miedzy mixerem a wzmacniaczem ale to dopiero niedawno zainwestowalem wczesniej mialem podlaczone bezposrednio do wiezy i tez smigalo.

 

Napisz ile chesz wydac to pomyslimy co dokladniej kupic

 

Aha jeszcze jedno, jak oba zrodla nie musza grac w tym samym czasie to mozesz nie inwestowac w mixer, kazdy wzmaciacz ma kilka wejsc wiedz jedno moze byc komp a drugie gramofon - tymbardziej ze ma juz przedwzmacniacz:)

Edytowano przez eryk2kartman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie sprecyzowałem. 

Nie zależy mi żeby oba źródła grały jednocześnie. Wręcz chciałbym żeby dało się zmieniać źródło dźwięku przełącznikiem czy przyciskiem. 

 

Budżet hmm nie wiem czy 2 tys które mam wystarczą bo same wzmacniacze widzę że kosztują drożej. 

Jeśli da się zbudować sensowną jakość dźwięku z takim budżetem to super. A jak nie to dozbieram. 

DJ mixer chyba nie będzie konieczny ponieważ nie zależy mi ani trochę na graniu jednocześnie dwóch źródeł na raz. 

 

 

Dodam że pomieszczenie ma około 12-14 metrów ^2

Edytowano przez Agnostyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja, mixer w takim przypadku jest zbedny.

2k to nie az tak malo zebyc cos kupic, chociaz w tym przedziale to pewnie bardziej oplaca sie kupic cos uzywanego jakos dzwieku pewnie Cie zaskoczy :) oczywiscie w pozytywnym sensie :)

Wszystko tez zalezy czego oczekujesz od takiego wzmacniacza, polaczenie sieciowe, bluetooth itp.

Do tego musisz troszke sprecyzowac jaki dzwiek lubisz . Mysle ze na 14m2 to to kolumny tylko podstawkowe najlepiej na jakichs standach.

 

Edytowano przez eryk2kartman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie słucham muzyki cięższej (metal, hard rock itp), ale różnorodności też czasem wpadną. 

Nie oczekuję żeby wzmacniacz był sieciowy. Ma poprostu dostawać sygnał z komputera i gramofonu. I odtwarzać go jak najwierniej niejednocześnie. 

Bardzo zależy mi na wyjściu słuchawkowym 

Nie obraziłbym się gdyby można też było podłączyć pod to moje głośniczki komputerowe (mini Jack) póki nie uzbieram funduszy na głośniki stereo. 

 

Poza tym mam pytanie. Jak współgrają głośniki komputerowe (które są przecież aktywne - podłączone do prądu. Czyli mają swój własny wzmacniacz) i wzmacniacz zewnętrzny? Można łączyć w ten sposób? Chyba że podłączyłbym je pod te wyjście słuchawkowe. ?

Edytowano przez Agnostyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz bawić się z kolumnami aktywnymi (mającymi własny wzmacniacz) i wydać jak najmniej, to kup takie które mają dwa wejścia:podłączysz pod jedne komputer a pod drugie gramofon i wydasz ok.500zł (albo więcej).

A najlepiej jak kupisz sobie wzmacniacz lub amplituner i zwykle kolumny.

Nie ma sensu byś kupował wzmacniacz i podłączał do niego komputerowe kolumienki.

Pozdrawiam

PS. Poczytaj trochę inne wątku w STEREO o zestawach za 2 tysiące, to się podszkolisz :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiej powierzchni jak Twoja to raczej kolumny podstawkowe.

Za 2 tysiące spokojnie kupisz niezły używany zestaw wzmacniacz (lub amplituner - jeśli będziesz słuchać radia) z kolumnami podstawkowymi. Jeżeli ma być zestaw nowy, to też się da - ale będzie trochę gorzej grał.

Pozdrawiam
PS. Podaj więcej informacji - zgodnie z "Pierwszymi postami". Bo jest za mało danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...