Skocz do zawartości

Ukryta ściężka dźwiękowa w filmie


tonikk

Recommended Posts

Mam pytanie "niesprzętowe", ale może nie jest całkiem nie na temat. Mam kolekcję Columbo i chciałem poogladać edukacyjnie film po angielsku. Z menu filmu (przed startem) można wybrać język: polski, rosyjski i czeski, ale ewidentnie odtwarzacz BD (Pioneer DP170) nie potrafi zmienić ścieżki podczas odtwarzania (przycisk audio na pilocie albo function informuje tylko że jest oddtwarzana ścieżka np 2/4). Nie potrafię zmusić go do odtworzenia ścięzki angielskiej bez dubbingu?? Dlaczego?? Z ciekawości włożyłem płytę do komputera i VLC Media Player bez problemu pozwala na odtworzenie także ścieżki angielskiej. 

 

Czy to sa jakieś uwarunkowania prawne czy niedoskonałość mojego BD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda ze ścieżek wybrana na początku działa - PL/CZ/RU. W czasie trwania filmu zmiana jest nie możliwa. 

W innych filmach ścieżki zmienia się naciskajac przycisk "audio" każde przyciśnięcie daje kolejną ścieżkę, lub też poprzez przycisk "funcion" i wybór opcji dźwieku i strzałki. 

Na Columbo to nie działa sprawdzałem na kilku płytach... no nie mogę sprawdzić na innym odtwarzaczu bo mam tylko ten.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest ewidentny!! Nie czytasz uważnie. Na początku filmu można wybrać język polski, rosyjski, lub czeski. Angielskiego nie ma w opcji startowej. Ale na płycie jest bo - jak pisałem - na komputerze można odtworzyć bez problemu (poza ww.) również angielski. Dotyczy to całej serii Columbo - sprawdziłem kilka z ponad 70 odcinków. ;)

Nie jest to problem życia i śmierci, ale ciekawy...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...