Skocz do zawartości

Kolumny do kina domowego na denon X2400 (okazjonalnie muzyka rock/metal)


/dev/null

Recommended Posts

Poszukuję kolumn do skompletowania kina domowego z amplitunerem denona X2400. Na początku chcę zakupić same fronty podłogowe w budżecie do ok. 2000zł, aby później powoli skompletować zestaw kina do końca. 

Pomieszczenie 25m2 (w załączniku wizualizacja szafki, przed którą chcę postawić głośniki). Szerokość szafki to 3,6m. Za szafką kamień na ścianie (tak, wiem, akustyka...). 

Kino domowe miałoby być wykorzystywane w większości (około 75%) do filmów, ale chciałbym również móc posłuchać na nim muzyki rockowej, metalowej i klasycznej. Jeśli chodzi o muzykę, to nie wiem czy to jest jakieś porównanie, ale bardzo szanuję sobie brzmienie muzyki na słuchawkach Grado, jeśli kolumny dostarczą mi podobną przyjemność ze słuchania muzyki to będę zadowolony. Nie jestem audiofilem, ale nie chciałbym płakać przed głośnikami włączając swoją ulubioną muzykę. 

Nie byłem jeszcze na odsłuchu, na razie zbieram informacje na temat kolumn którymi mógłbym być potencjalnie zainteresowany. 

Czy dla takich wymagań jest ktoś w stanie mi coś doradzić?

z1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze będą wyglądały kolumny postawione przed szafką? Jeśli jest to na razie w fazie projektu, pomyśl o zastosowaniu szafki węższej i postawienia kolumn po bokach. Może to będzie pewien minus dla warunków akustycznych, ale w kwestii wyglądu będzie znacznie lepiej.

Jeśli mamy amplituner Denon AVR-X2400H, to do szybszych i mocniejszych gatunków muzycznych musimy zastosować kolumny raczej twardsze, szybsze, jaśniejsze. Na pewno dobrą opcją będzie Magnat Quantum 675. Jeśli budżet możesz trochę zwiększyć, jeszcze lepszą opcją będzie model Quantum 725. Dobrą opcją będzie także najnowsza konstrukcja Monitor Audio Monitor 200 oraz Dynavoice DF-5. A rozważasz dobre monitory? Jeśli tak, to spójrz koniecznie na Focal Chorus 706 oraz Polk Audio RTi A3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka już stoi, niestety nie przemyślałem tego wcześniej i tak już musi zostać. Zastanawiałem się czy monitory czy podłogowe, jednak doradzano mi że brzmienie z podłogowych będzie dużo lepsze (bez dodawania od razu subwoofera), dlatego mam zamiar rozstawić je po bokach szafki - tragedii nie będzie. Jednak nadal jeszcze jestem otwarty na monitory, choć obawiam się że mogą wizualnie równiez nie powalać ze względu na to że na takiej powierzchni mogą wyglądać trochę biednie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja postawiłbym ładne, białe monitory, które bardzo dobrze wkomponują się wizualnie w Twoje pomieszczenie. Może będzie trochę mniej basu, ale bez przesady, za to będą to kolumny wyższej klasy, obiektywnie oferujące wyższą jakość dźwięku. Spójrz na pewno na Magnat Quantum 753 w kolorze białym piano, troszeczkę droższe Dynaudio Emit M20.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady.

Udało mi się wybrać na odsłuch, żeby już cokolwiek stestować, poznać swoje upodobania i zdecydować pomiędzy podstawkami i podłogowymi.

Po odsłuchu nastąpiła we mnie jeszcze jedna ważna zmiana - chcę słuchać muzyki. Na pewno więcej niż 20%. Przypomniałem sobie co to znaczy słuchać muzyki na dobrym sprzęcie i tak jakby wszystko do mnie wróciło, więc na pewno chcę się skupić na tym, żeby czuć dobrze brzmienie metalowe i mocno rockowe z połączeniu z denonem. 

Walka podstawki vs podłogowe może nie była do końca wyrównana bo porównywałem Zensor 1 z Zensor 5, ale Zensor 5 według mnie zjadły jedynki. Jeśli tak miałaby wyglądać różnica między podłogówkami i podstawkami to zdecydowanie idę w podłogówki. Jednak na tym etapie jeszcze się nie poddaję, będę chciał usłyszeć coś więcej.

Kolumny jakie jeszcze sprawdzałem to Pylon pearl 25, jednak ich brzmienie nie przypadło mi do gustu, było jakby... zbyt suche, monotonne. Grały bardzo czysto, ładnie, ale chyba nie tego szukam.

Zensor 5 bardzo mnie urzekły, co prawda nie miałem okazji posłuchać swojego gatunku muzycznego bo nie było nic takiego na stanie, ale na pewno będę chciał na nich usłyszeć coś mocniejszego, żeby upewnić się czy to jest na pewno to. Dźwięk był na prawdę ciekawy, mam wrażenie że nie do końca naturalny, jednak to co słyszałem bardzo mi przypasowało, do tego mam wrażenie że są baardzo szczegółowe, co również bardzo przypadło mi do gustu. Cenę dostałem dobrą, więc jeśli nie znajdę nic lepszego to podejrzewam że się na nie zdecyduję.

Jestem zdumiony jak dużą różnicę można odczuć pomiędzy kolumnami w brzmieniu między sobą i będę na pewno chciał usłyszeć coś więcej, by móc podjąć ostateczna decyzję. Intrygują mnie te Magnaty i Monitor Audio, mam nadzieję je przetestować no i spróbować jeszcze jakieś podstawki, dając im dalej szansę. 

Edytowano przez /dev/null
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2018 o 22:32, mkk napisał:

M20 do ampli kina domowego ? Dlaczego chcesz /dev/null krzywdę zrobic ? :D

No i to jaka :P

Powiem ci tak. Nie przemyślana szafka totalnie. I teraz tak. Jeśli wybierzesz monitory to owszem da się dobrać dobre, duże i ładne ale to nie będzie tanie.

Kef LS60, magnat quantum 753, kef r300, monitor audio silver 100. To ci zagra. I pełnym dźwiękiem i basem i emocjami. 

Jeśli podłogowki no to w takim nowoczesnym salonie będzie to wyglądać źle. Kolumny musiały by być wysunięte na tyle żeby używać jeszcze szafki. 

Czy nadal myślisz na ampli kina domowego?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przemyślana, pluję sobie w brodę teraz że nie pomyślałem wcześniej, no ale nic więcej z tym teraz nie zrobię. Jedyne co bym chciał, to nie popełnić drugiego błędu i nie kupić czegoś co nie będzie grało.

Załączyłem zdjęcie jak to wygląda w rzeczywistości, kolumnę podłogową z lewej strony chcę ustawić między biblioteczką a szafką lekko wysuwając kolumnę do przodu, a z prawej strony poświęcić szafkę i zastawić jedne drzwiczki. imageproxy.php?img=&key=a0dd6cd1479d3e2d

Amplituner kina dalej zostaje, bo jednak potrzebuję HDMI i sprzężenia całości ze sprzętem video.

Z podanych podstawkowych jedynie Magnat Quantum 753 w obecnym budżecie bym upchnął, jednak nie wiem czy gdzieś uda mi się je odsłuchać. Monitor Audio powinien móc obsłuchać, chętnie porównam jak wypadają z Zensorami 5.

 

IMG_20180324_080120.thumb.jpg.e13d8011943a0d4a06b73d1573282f20.jpg

Edytowano przez /dev/null
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz że zaproponowanymi przez Ciebie podstawkami jestem w stanie nadgonić brzmienie podłogówek?

Wiem, że najlepiej odsłuchać a jeszcze lepiej u siebie w domu, jednak mieszkając w "puszczy" mam ograniczone pole manewru i chcę wzbogacić się o jak największą ilość informacji, zanim zdecyduję się na kolejny krok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam ja mam podobną sytuację z szafką i moje podłogówki postawiłem na szafce , troszkę to dziwnie wygląda ale gra super lepiej niż monitory które miałem dodam że ja nie odczułem żadnej różnicy w odsłuchu na podłogówkach stojących na szafce a stojących na podłodze...Podłożyłem tylko pod kolumny mały dywanik tak aby nie stały na gołej szafce i dzwięk jest super...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, arturvita napisał:

Witam ja mam podobną sytuację z szafką i moje podłogówki postawiłem na szafce , troszkę to dziwnie wygląda ale gra super lepiej niż monitory które miałem dodam że ja nie odczułem żadnej różnicy w odsłuchu na podłogówkach stojących na szafce a stojących na podłodze...

A słuchasz tych podłogówek na stojąco??? Jak daleko jesteś od kolumn i jaka jest powierzchnia pomieszczenia?

Na jakiej wysokości masz głośnik wysokotonowy oraz głowę-jest duża różnica?

Jakie masz podłogówki i z jakimi monitorami porównywałeś?

Pozdrawiam

PS. Trochę to dziwne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...