Skocz do zawartości

Kino domowe do pokoju 10m2 za ok 10-15tys


dzieciol

Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie poszukuje kina domowego do pokoju ok 10m2 (3,6x3,0)(twarde ściany z żelbetonu) za ok 10-15tys, cały sprzęt będzie się znajdował na dłuższej ścianie. Kino będzie używane do muzyki, filmów i gier z konsoli, ale najwięcej będzie muzyki. Jeżeli chodzi o gatunki nie mam konkretnych preferencji, słucham poprostu tego co mi się spodoba. Lubię dobry bass, poprostu dobre jebnięcie (sorry za wyrażenie). Wiem, że czeka mnie odsłuch ale chcę mieć jakieś wstępne informację bo przecież nikt mi nie zacznie puszczać wszystkich głośników po kolei. Muzyka będzie puszczana głównie ze spotify i zakupiona z iTunes, filmy to Netflix, Apple TV i MacBook a gry PS4. Sprzet tylko i wyłącznie nowy. Mam nadzieję że podałem wystarczająco informacji :)

 

P.S.

Głośniki surround chciałbym powiesić na ścianie do której przylegać będzie sofa co przy tak małym pokoju rozumie się chyba samo przez się :)

P.S. 2

W tej cenie chciałby żeby się zmieścił też subwoofer a sam przedział cenowy nie jest sztywny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, dzieciol napisał:

Lubię dobry bass, poprostu dobre ...

Mam nadzieję że podałem wystarczająco informacji :)

Nie podałeś wystarczających informacji - choćby tego, czy jakiś element może być używany (np. kolumny) i co ma zawierać ten zestaw (np. czy również odtwarzacz?). Poniżej masz informację, co powinien zawierać pierwszy post.

No a jeśli sprzęt będzie głównie wykorzystywany do słuchania muzyki - to warto zastanowić się nad sprzętem stereo, który (w podobnej cenie) zagra lepiej niż zestaw kina domowego.

Zerknij też na podobne tematy - nie tylko w dziale KINO DOMOWE, ale i w STEREO.

Pozdrawiam
PS. A poza tym po polsku piszemy "bas" (albo niskie tony), a nie "bass" (to po angielsku). No i lepiej napisać np. "dobrze przywali basem" niż to co napisałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że sprzet musi być nowy (mogłem edytować post po twojej odpowiedzi a nie zauważyłem). Zestaw bez odtwarzacza, tak jak napisałem odtwarzanie z laptopa, netflixa, spotify itd.. Interesuje mnie raczej kino domowe, ponieważ zależy mi na dźwięku przestrzennym w grach i filmach, mimo tego że najwięcej słucham muzyki. Szukałem na tym forum i w Google i znajdowałem sprzęt w innych cenach lub do innych wymiarów pokoju.

Edytowano przez dzieciol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś rozsądnie doradzić przy tak małym pomieszczeniu i tak "dużym" budżecie by nie przesadzić ;)  Jak zaproponujemy zbyt duże kolumny to będziesz mieć "chaos" , a jak zbyt małe to możesz narzekać na brak "jebnięcia"... Jest szansa wrzucić jakiś plan pomieszczenia (nawet z painta) by było wiadomo jakie sprzęty wymiarowo itd.

Czy bierzesz pod uwagę stereo 2.1 (czyli wspomagane subwooferem) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem temat jest bardzo prosty. Za punkt wyjścia można przyjąć taki zestaw: YAMAHA RX-V683 + MAGNAT QUANTUM 725 5.1 . Jeśli ma być lepiej i drożej to należy zmienić subwoofer na Velodyne lub REL-a ( mieszczące się w budżecie ) , można tez amplituner zmienić na wyższy model. Wtedy będzie można pod niego w przyszłości podłączyć dodatkowe końcówki mocy na fronty do stereo lub wzmacniacz stereo z wejściem na końcówkę mocy.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pomieszczenie będzie dedykowane tylko temu systemowi to nie widzę problemu w jego wielkości. Wręcz odwrotnie. Jest szerszy wybór systemu. 

Zacznę od amplitunera. Tu moim zdaniem wyznacznikiem jest Onkyo 820 lub marantz sr5012. Niżej bym nie schodził. Jeśli chodzi o kolumny to podobnie jak poprzednik sądzę że quantum 723 będą dobrym wyborem . Ale bez suba do kompletu. Dalej obstawial bym set na monitor audio silver 100 i tyłach FX! Miodek!!

Co do suba to porponuje stereo rel t5i a bardziej kinowy velodyne eqmax10.

 

Wszystko i nas odsluchasz. Możemy też wypożyczyć ci zestawik do domu na odsłuchy :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. to co Ci napisałem z podłączonymi kolumnami frontowymi do wzmacniacza stereo z odpowiednim wejściem ( lub końcówek mocy zewnętrznych ) do amplitunera kd. Wzmacniacz stereo radził bym dobierać ostrożnie i raczej używany bo wtedy możesz kupić znacznie lepszy za określona kwotę. Dlatego zostawił bym to na później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...