Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo do 5000zł


MrRafi

Recommended Posts

Witam,
proszę o pomoc w wyborze mojego pierwszego zestawu stereo. Poniżej przedstawiłem założenia.

1. Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

Budżet wynosi +- 5000 zł, im mniej tym lepiej ;)

2.  Czy sprzęt ma być nowy, czy używany?

Interesuje mnie nowy sprzęt

3. Jaki jest sprzęt towarzyszący?

brak

4. Jaka jest powierzchnia pokoju?

pokój z aneksem kuchennym około 20m2 

5. Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy?

Interesuje mnie stereo.

6. Jakiej muzyki słuchamy?

Muzyczny miszmasz, przede wszystkim rocka, pop, trochę cięższych brzmień, muzyka filmowa. 

7. Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony?

Chciałbym mieć możliwość słuchania muzyki ze Spotify czy Tidala. Radio (dab+) - to byłby bonus. 
Złącze do podpięcia telewizora, port USB. 

8. Co sam wymyśliłem?

Zastanawiałem się nad zakupem amplitunera Yamaha r-n602 + heco aurora 700 lub ELAC DEBUT F6 - niestety yamaha średnio mi się podoba z wyglądu..
lub NAD c338 


Może jakieś inne propozycje?

Z góry dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha jest zajebista z wyglądu.

poza tym jezeli chcesz zmieścić się w 5000 i mieć dostęp do tidala, spotify i radia to masz do wyboru tylko rn602 i Onkyo 8250. Oba dobre. Heco Aurora 700 na pewno będzie dobrym wyborem, ale są jeszcze magnaty, elaci, Indiana Line. Jedz do salonu i niech podłączają po kolei co się mieści w budżecie do tych dwóch ampli. 

 

DF02A54E-3943-439A-821C-D68DB72ADEE8.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się zmieścić w 5 tys i mieć dostęp do Tidala, Spotify itp , to masz do wyboru wszystko co kosztyuje do 4300 + 

https://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-hi-fi/yamaha-musiccast-wxad-10.html 

Nie widzę sensu ograniczania się tylko do ampli sieciowych. Tak samo zresztą nie widzę sensu kupowania nowego sprzętu . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Byłem dzisiaj w salonie na odsłuchu amplitunerów stereo: Yamaha r-n602 oraz Onkyo tx-8250 z głośnikami Tannoy Mercury 7.4, Melodika BL40 MKII, Pylon Audio Sapphire 25 oraz Heco Aurora 700.

Oba urządzenia przypadły mi do gustu. W mojej ocenie (laika) najlepiej z tymi amplitunerami zagrały kolumny:

miejsce 1 Melodika BL40 MKII

miejsce 2 Heco Aurora 700

miejsce 3 Pylon Audio Sapphire 25

miejsce 4 Tannoy Mercury 7.4

Muszę przyznać, iż białe głośniki Heco wyglądają obłędnie. Jeśli chodzi o walory dźwiękowe to są prawie na równi ze zdobywcą 1 miejsca Melodika BL-40:) 

Oczywiście proszę pamiętać, że są to subiektywne odczucia.

 

 

 

 

Edytowano przez MrRafi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Heco Aurora 700 może jak najbardziej zostać w Twojej konfiguracji. Jeśli możesz minimalnie zwiększyć budżet, spójrz jeszcze na flagowy amplituner Yamaha R-N803D, jest lepszy niż „602” i Onkyo. Taki zestaw powinien Cię w pełni usatysfakcjonować, brzmieniem zbliżysz się do szybkości i dynamiki kolumn Melodika przy zachowaniu dobrego wypełnienia, plastyki Heco. 

A słuchałeś wzmacniacz NAD C338? Urządzenie ma wbudowany Google Chromecast, czyli masz także funkcjonalność sieciową. Nie wspomnę już o NAD C356 BEE z np. Yamaha WXAD-10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Q21 napisał:

Myślę, że Heco Aurora 700 może jak najbardziej zostać w Twojej konfiguracji. Jeśli możesz minimalnie zwiększyć budżet, spójrz jeszcze na flagowy amplituner Yamaha R-N803D, jest lepszy niż „602” i Onkyo. Taki zestaw powinien Cię w pełni usatysfakcjonować, brzmieniem zbliżysz się do szybkości i dynamiki kolumn Melodika przy zachowaniu dobrego wypełnienia, plastyki Heco. 

A słuchałeś wzmacniacz NAD C338? Urządzenie ma wbudowany Google Chromecast, czyli masz także funkcjonalność sieciową. Nie wspomnę już o NAD C356 BEE z np. Yamaha WXAD-10.

Rozbawiłeś mnie w tym pierwszym zdaniu xD Myślę ze heco moze zostać ... Ktoś odsłuchał a Ty mowisz ze moze zostać. Dobre. Sprawy BL40 nie dodaje bo każdy chce zarobić:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj i tego i tego, sam ocenisz czy warto. Dla mnie warto ale są osoby którym całkowicie wystarcza rn 602. Jeżeli chodzi o kolumny to droższe nie znaczy lepsze, tym bardziej 1000zl nie jest kwota którą by robiła ogromną różnice w jakości dźwięku, jeżeli pasują ci bl40 po co je zmieniać. Wypożycz oby dwa ampli oraz bl40, odsłuchasz w warunkach domowych, będziesz wiedział które zostawić i kłopot rozwiązany :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrRafi napisał:

Drodzy forumowicze, mam pytanie czy warto dołożyć tego "tysiaka" do yamahy r-n803d (przy kolumnach melodika bl40). Czy lepiej pozostawić wzmacniacz yamaha r-n602 i dołożyć do lepszych głośników?

 

Ja zmieniłem rn 602 na 803 i czuje różnicę. 803 gra mocniej, pełniej. Różnica jest słyszalna ale 602 z kolumnami heco aurora 700 też sobie dobrze radzi. Jak masz kasę dokładaj jak chcesz wydać tysiaka na coś innego to kupuj 602 też będziesz zadowolony. U mnie gra to w salonie 26 m2 otwartym na 10m2 kuchnie.

20180317_093544.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kolega dobrze napisał. Musisz to sprawdzić. Różnica w cenie jest. Wiele osób twierdzi że tysiaka nie dołożą. Dokładnie tyle samo uważa że zdecydowanie dołożą. I faktycznie tak jest. Jeden i drugi model sprzedaje się bardzo dobrze. Na pewno między rn803 a rn602 nie ma aż takie różnicy jak między rn602 a rn402.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...