Skocz do zawartości

Jakie można zadawać pytania na forum i jakie tematy poruszać


Fafniak

Recommended Posts

Po zamknięciu tematu "krytyka współczesnego rynku audio" i "Pragmatycy...." kolejny raz okazuje się że teoretyczna wolność wypowiedzi i przekonań , na tym forum nie istnieje.

W temacie "Antyszumowe zaślepki...." zabrałem głos dopominając się (nie po raz pierwszy) jakiś dowodów. W odpowiedzi usłyszałem historię o jakimś raperze który widział ze ziemia jest płaska. Przykro mi bardzo ale użytkownik który opisał tę sytuację sam sie"zaorał". Słuchanie i patrzenie to sa obserwacje na tym samym poziomie, naukowe badania (ziemia "jest okrągła") to już inna para kaloszy, nieprawdaż? 

W związku z tym zacytuję wpis moderacji i mam prośbę. Proszę o jasne sformułowanie że nie wolno dopominać się o badania, dowody które odnosiłyby się do realnych poziomów dla zjawisk które subiektywnie zaobserwowali audiofile. Jeżeli nie można to sprawa jest jasna i klarowna, zapewnienia o wolności wypowiedzi są nieprawdą a jeżeli można to ????

(dla jasności, bo widzę złą interpretację opisanego problemu "jajka". Odnosi się to właśnie do realnych poziomów wpływu na sygnał audio.  Przez analogię. Jeżeli rozbijamy jajko na płaskiej powierzchni to wpłynie ono na przepływ powietrza. Bedzie to jakaś wartość "x" ale jeżeli badamy cały samochód to takie jajko rozbite na masce ma tak znikomy wpływ na przepływ powietrza dla całej bryły auta że jest pomijalne.  Tak samo jest według mnie ze zjawiskami opisanymi przez audiofili, dlatego kolejny raz dopominam sie o badania bo w przeciwnym razie jest to poziom tego zacytowanego rapera - widzi ze ziemia jest płaska) - mam nadzieję ze jasno opisałem ?

16 godzin temu, RoRo napisał:

Jeden z uczestników dyskusji pomylił chyba fora, a na pewno sposób pisania i przez dłuższy czas będzie nieobecny na Forum.

A drugi się chyba "jajko po jajku" zbliża do tego momentu...

pozdrawiam

PS. Pare razy już wspominałem, że jak ktoś nie ma nic do powiedzenia a pisze chyba tylko po to by pisać lub robić na złość innym-to nie tędy droga i znowu stąpa po cienkim lodzie :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...