Skocz do zawartości
SaruSc

Stereo do pokoju 11m2 za ok 10tys

Recommended Posts

Tak jak w temacie szukam stereo do małego pokoju (ok 11m2) za ok 10tys. Muzyka to głównie pop, dance, rock i house ale w sumie słucham prawie wszystkich gatunków, wiec sprzęt musi być w miarę uniwersalny. Chciałbym żeby kolumny miały dobry i mocny bas. Jeżeli chodzi o źródło muzyki to głownie Spotify i CD. Sprzęt ma być nowy.

Cześć,

Oczywiście tylko monitory.

Ale system da się dobrać na prawdę dobry.

Atoll in80 +CD 50 + wxad10 oraz kolumny magnat quantum 753, studio 16 Hz canto one. 

Alternatywa Yamaha RN 803+cds300+ dali rubicon 2, magnat quantum 1009s.

Zapraszam do odsluchów.

Piotrek

wxad10 jakoś mi nie przypada do gustu, ponieważ chciałbym mieć możliwość przełączania muzyki pilotem a nie co chwile sięgać po telefon. Wiec dobrze żebym odtwarzacz miał pilota i wyświetlacz. 

Zapomniałem, że dobrze by było aby sprzęt mógł też odtwarzać radio internetowe

magnat quantum 1009s? chyba za duże i za drogie ?

Edytowano przez SaruSc

Atoll będzie OK, jedynie przy podłączeniu WXAD-10 od yamaha będziesz wykorzystywał wbudowane w odtwarzacz Yamaha przetworniki, które niestety są duży ograniczeniem jakościowym systemu. Wydaje mi się, że lepiej już zastosować w takim zestawie klasyczny odtwarzacz strumieniowy np. Onkyo NS-6130 lub Pioneer N-30AE. Jeszcze jedną opcją jest wybór yamaha NP-S303, do którego możesz w przyszłości dokupić zewnętrzny przetwornik. 

Moja propozycja jest trochę inna - system ze względu na Twoje preferencje muzyczne zbudowałbym na bazie wzmacniacza NAD C338. Urządzenie ma wbudowany google chromecast, tak więc bez problemu masz dostęp do serwisów streamingowych. Do tego odtwarzacz C568 oraz kolumny Dynaudio Excite X18 lub Buchardt Audio S300 MKII. Alternatywą jest spojrzenie w kierunku modeli poprzednich np. system na NAD C356 BEE i odtwarzaczu C516 oraz do tego dobry odtwarzacz strumieniowy. Elektronikę NAD możesz zastąpić także z dobrym skutkiem wzmacniaczem Cyrus One lub Naim Nait 5si. W tych przypadkach jednak będziemy musili szukać odtwarzacza innej marki, nie zmieścimy się w założonym budżecie.

1009s są świetnymi kolumnami. Magnat wprowadził nową serię 11. Jest deczko tańsza. Mamy na stanie zapraszam do odsłuchu. Wxad10 ma radio internetowe ale jasne jeśli potrzebujesz sterowania pilotem to wybór jest szeroki. Co nie znaczy lepszy :P

Piotrek

Sorrryyyyyy

Miało być quantum 1003s nie 1009s. Rozmawiałem o nich wcześniej. 

Bardzo dobrze że to znalazłeś. 

1003s. Te same podstawkowe. Modele 11 nie mają podstawkowego odpowiednika. Jeszcze nie.

Potwierdzam, Magnat Quantum 1003 S jest ok, ale w pokoju rzędu 11m2 możesz mieć problem z odsunięciem kolumny od tylnej ściany,
a w tej sytuacji potrzebujesz kolumny wentylowane do przodu. W twoim budżecie powinieneś rozważyć Focal Aria 906  https://k2audio.pl/focal-aria-906-p-277.html

Do napędzenia tych kolumn, zastosuj Block CVR-100+MKII  https://k2audio.pl/block-cvr-100mkii-p-558.html
i masz gotową recepturę na kompletny system ze Spotify, CD, radiem internetowym i odtwarzaniem plików w sieci domowej.
Brzmienie gęste i nasycone, z przyjemnym basem i bez "dudnienia" gdy ustawisz kolumny na półce, blisko tylnej ściany.

Dodatkowo całym systemem sterujesz za pośrednictwem telefonu, dedykowaną aplikacją, co jest bardzo wygodne.
Resztę środków przeznacz na dobre kable głośnikowe.

Ta konfiguracja jest w pełni sprawdzona, taki zestaw gra już u naszych kilku klientów w pokojach rzędu 12-16m2.

Wentylowane je nie specjalnie ma znaczenie. Rozmawiamy tu już o tym i obalamy ten mit. Nie jestem przekonany aby ten block był dobrym kompanem do arii. Ale może może. 

Sprawdzić w sumie warto. 

16 minut temu, S4Home napisał:

Wentylowane je nie specjalnie ma znaczenie. Rozmawiamy tu już o tym i obalamy ten mit. Nie jestem przekonany aby ten block był dobrym kompanem do arii. Ale może może. 

Sprawdzić w sumie warto. 

Z całym szacunkiem... Pozostawiamy wątek bez komentarza.

Doświadczenie przede wszystkim ;-)

Ze względu na remont nie miałem czasu na odsłuch, a teraz wyjechałem na 3tyg w delegację więc mam trochę czasu na dalsze dyskusje i lekturę :). Postanowiłem tymczasowo zrezygnować z odtwarzacza CD. Czytałem sporo o odtwarzaczach strumieniowych i zastanawiam się nad:

Atoll MS100

Cambridge Audio CXN v2

Pioneer N-50AE

Do tego wzmacniacz:

Atoll IN100SE

Marantz PM8005

Cambridge Audio CXA80

Z głośników czytałem pozytywne opinie o:

Monitor Audio Gold 100

Dali RUBICON 2

KEF R300

Co do DACa wystarczy mi ten w odtwarzaczach strumieniowych bo będzie wykorzystywany tylko do TV i YT. No i zapomniałem wcześniej wspomnieć, że zależy mi na AirPlay. Chciał bym wiedzieć jakie są wasze opinie o moich propozycjach i co do czego będzie najlepiej pasować.

P.S.

Jak widać budżet trochę wzrósł, a mianowicie do ok 15tys.

Edytowano przez SaruSc

Bierz Pionka i w tej kwestii nie sluchaj branży gdyby proponowala cos innego. W swojej cenie nie ma konkurencji i pożądny sprzęt. W koncu Pionier zrobil cos poządnego w dziedzinie dac. Streamer taki se ale jesli podlączysz dysk po kablu to gra wybitnie. Czyli mozesz sobie darować cd bo zripujesz swoje zbiory. Zresztą przy streamingu też daje radę ale już jest tylko bardzo dobry ;)

No właśnie chodzi o to że będzie używany głównie do Spotify, w 2 kolejności dysk, AirPlay itp. a DAC najmniej.

Edytowano przez SaruSc

To mozesz rozejżeć sie za czyms tanszym. Ale jak Ci zalezy na funkcjonalnosci, jakosci dźwięku i jakosci samego użądzenia to narazie nie ma konkurencji. Szkoda tylko, ze wersja AE jest tak znacznie droższa od A.

Witaj,

Powiem ci tak. Teraz wziąłeś już takie klocki do wyboru że nie ma tu złej decyzji. Owszem n50ar jest z nich najfajniejszy jeśli chodzi o streamery. Nie długo zamieszczenie jego test. Cxn też wypada dobrze jeśli chodzi o funkcje sieciowe. Jak mówił audiowit, zależy co chcesz czy sieć czy daca. 

Kolumny też zacny wybór , tylko każde grają inaczej. Kefy spokojnie, mocno basowo, ciepłej, z kolei rubicony nieco jaśniej, dokładniej. Absolutnie godne przesłuchania. 

Nie jeździj po salonach bo to ci nic nie da! Akustyka zmieni więcej niż wzmak i sieciowka razem wzięte. 

Tylko wypożyczenie sprzętu do domu da ci taką możliwość abyś realnie sprawdził różnice pomiędzy poszczególnymi elementami. 

Więc zachęcam do tego i zapraszam

Piotrek

Jak myślicie opłaca się kupić Pioneer N-70AE za 4999zl w ciemno bez odsłuchu zamiast tych powyższych, a potem dobrać resztę, bo jest do kupienia za 4999zl w RTVmax w Łodzi.

Nie warto.

Bo nie masz polskiej gwarancji. Przeczytaj opinie ludzi jak się później bujają z tym problemem. 

Warto go wziąć bo to swietny, wybitny odtwarzacz sieciowy. Warto jednak wynegocjować cenę w salonie który ma polska gwarancję!

Piotrek

A skąd wiesz, że nie ma polskiej gwarancji? 

@Edit

Ok już widziałem w opiniach sklepu na Ceneo 

Edytowano przez SaruSc

Sprzęt zakupiony, po odsłuchach stanęło na Atollu IN100SE, Pionieer N-70AE i Monitor Audio Gold 100. Sprzęt jest w trakcie wygrzewania więc opinie zdam troche później.

Dnia 8.04.2018 o 16:32, audiowit napisał:

Bierz Pionka i w tej kwestii nie sluchaj branży gdyby proponowala cos innego. W swojej cenie nie ma konkurencji i pożądny sprzęt. W koncu Pionier zrobil cos poządnego w dziedzinie dac. Streamer taki se ale jesli podlączysz dysk po kablu to gra wybitnie. Czyli mozesz sobie darować cd bo zripujesz swoje zbiory. Zresztą przy streamingu też daje radę ale już jest tylko bardzo dobry

No własnie ja ma taki zgryz, że albo do Pioneera N-50AE dokupie DAC (z regulowanym wyjściem np. Ject Pro Pre S2 digital) lub sprzedam Pioneera i kupie Cambridge CXN V2, który może robić za preamp. Cenow powinno wyjśc na to samo, ale co lepiej powinno zagrać? Wzmacniacz to NAD 356.