Skocz do zawartości

Doradźcie Pioneer XC-HM86D warto ?


Ja Ty

Recommended Posts

Witam, na wstępie chciałem zaznaczyć, że od kilku dni zastanawiam się nad zakupem zestawu audio i większość internetu odsyła na wasze forum, stąd też postanowiłem zadać Wam drodzy forumowicze pytanie, bo skoro google mnie tu co chwile odsyła, to chyba znaczy, że jesteście źródłem dobrych porad :) 

Nie jestem żadnym ekspertem ani audiofilem, a przez ostatnie 3 lata jedynym sprzętem jakim dysponuje były słuchawki (w sumie dalej są). 

Do rzeczy.

Przeszukiwanie internetu doprowadziło mnie do takiej konfiguracji :

Pioneer XC-HM86D+ Dynaudio Emit M20 i taki zestaw najtaniej znalazłem za dokładnie 4437 PLN.

Także budżet określimy na przedział 4-5k.

Chciałbym, aby sprzęt był nowy bo w założeniu ma posłużyć przez dobrych pare lat.

Powierzchnia pokoju to 24m2.

Jeśli chodzi o funkcje, to chciałbym żeby urządzenie miało funkcje sieciowe bo głównie muzyka będzie ze Spotify. Poza tym PC/PS4/TV i pewnie od czasu do czasu CD, dodatkowo myślę nad zakupem odtwarzacza winyli, ale nie wszystko naraz.

A rzecz równie istotna, to chciałbym aby wszystko dobrze współpracowało z szeroko pojętą muzyką w każdym wydaniu, od elektroniki przez jazz do klasyki ( Zastanawiam się czy to jest problem :D) 

Odnośnie sprzętu który wymieniłem wcześniej to nie miałem okazji go przesłuchać i na pewno będę chciał to zrobić, chciałbym jednak mieć jakieś rozeznanie i jednocześnie zastanawiam się czy za taką kwotę jest to dobry wybór ?

Z góry dziękuje za ewentualną pomoc i odpowiedzi.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ten Pioneer nie napędzi dynaudio. Wogole jest problem z tymi kolumnami. Bo jeśli chcesz osiągnąć tak dobre granie jakie piszą, to da się to zrobić ale wzmakiem za 5k i w górę. Dyabduio tak mają wszystkie! Więc one oczywiście grać będą ale nie na poziomie tego co mówią testerzy czy forumowicze. 

W tym przedziale cenowym jednak stawiał bym na yamahe RN 803 podparta kef q350 albo większymi magnatami 753. Silver 100 od monitor audio też całkiem ciekawy wybór. 

Możesz pożyczyć od nas sprzęt do odsłuchu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Dynaudio jest trudne do wysterowania, serie Emit jednak jest tu pewnym odstępstwem. Oczywiście nie są to kolumny, które zasili słabowity wzmacniacz albo podstawowy amplituner kina domowego, natomiast klasyczna dobra integra bez problemu sobie z nimi poradzi. Pioneer XC-HM86D niestety nie będzie dobrym uzupełnieniem kolumn Dynaudio. Jeśli już all-in-one, to spójrz na model wyższy NC-50DAB, będzie lepiej, ale to nadal kompromisy.

Moim zdaniem lepszą opcją będzie wybór dobrego amplitunera sieciowego i odtwarzacza CD. Może to być Yamaha z modelem R-N602 lub R-N803D, może Onkyo TX-8250. Ale moim zdaniem jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie wzmacniacz NAD C338. Urządzenie ma wbudowany Google Chromecast, który daje Ci dostęp do serwisów streamingowych. Możesz w takiej konfiguracji nawet na początku wykorzystać dowolny napęd CD czy BD gdyż wzmacniacz ma wejścia cyfrowe. I to jest dobre połączenie z Dynaudio. Jest jeszcze jeden bardzo ciekawy wzmacniacz, spójrz na Cyrus One.

Zapraszam na odsłuchy do naszego salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za porady, czyli np ten wzmacniacz Yamahy R803 dałby radę z tymi kolumnami, w gruncie rzeczy mogę wykorzystywać playstation jako odtwarzacz płyt, nie jestem jakimś wielkim fanem CD i tak jak pisałem docelowo będzie to gramofon.

Nie chcę za bardzo się ograniczać ale raz, że te Dynaudio mi się podobają wizualnie a dwa to świetnie opinie gdziekolwiek się nie zajrzy, więc w takim wypadku muszę się zastanowić nad innym wzmacniaczem i dalej jakoś chciałbym się zmieścić w tych 5k :)

Jeśli macie jakieś inne sugestie to chętnie jeszcze poczytam, chciałbym też zapytać jak to wygląda z tym umawianiem się na odsłuch, do Oświęcimia mam dosłownie rzut beretem, ale widzę że waszym sklepie nie macie sprzętu Dynaudio (chyba że jestem ślepy), mimo to chętnie bym posłuchał tego co proponujecie bo też wygląda całkiem fajnie, a do Łodzi to mimo wszystko nie jest jakoś daleko i przy takim wydatku nie widzę problemu, żeby zrobić sobie wycieczkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy serdecznie. Poza Dynaudio u nas masz praktycznie nieograniczony asortyment kolumn i urządzeń, wszystko możesz w komfortowych warunkach odsłuchać i porównać. Jeśli ma to być zakup na lata, naprawdę warto.

Wracając do systemu, to jeśli masz PlayStation które możesz wykorzystać jako napęd płyt, to bierz pod uwagę na pewno NAD C338, wspomniany Yamaha R-N803D, Cyrus One oraz Cambridge Audio CXA60.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...