Skocz do zawartości

AMPLITUNER HARMAN vs JBL


Maniek1977

Recommended Posts

Witam,

Jestem kompletny laik. Potrzebuje zestawu do kina domowego 5.1 oraz słuchania muzyki plus amplituner koniecznie ze spotify.

Amplituner wybrałem: AMPLITUNER HARMAN/KARDON AVR 151S

Kolumny: poradzono mi JBL ES 80, ale nie wiem co jeszcze dać z przodu. 

Mam pociągnięte kable głośnikowe na tył. Pytanie czy takie kable podłącze do AVR 151S?

Czy dwa przednie i centralny podłącze przez hdmi? Jakie wybrać? 

A może macie jakiś inny pomysł do 4000 tysiecy? 

Pozdrawiam,

Maniek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Maniek1977 napisał:

A dlaczego temat dowcip? 

Chyba dlatego ze twoje pytania sa troche bez sensu.

Przez HDMI dziwiek nie idzie wiec tak nie podlaczysz,

Kable na tyl - to zalezy jakie kable :) ale jak maja dwie zyly to jakos to bedzie dzialac :)

 

Do tego podajesz kolumny podlogowe i do tego z zestawu stereo :)

wiec musisz sie troszke lepiej okreslic - jak kino to jest to zestaw raczej 5.1 - jak chcesz uzywac tych kolumn JBL to musisz kupic wzmacniacz stereo.

 

A co najwazniejsze to przeczytaj jak pisac posty i jakich informacji nie podales.

 

Edytowano przez eryk2kartman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłe kable głośnikowe dwużyłowe do dwóch tylnych kolumn, poprowadzone w kanale. Rozumiem, podłączam je pod wyjścia głośnikowe. Czy do AMPLITUNER YAMAHA MUSICCAST RX-V483, poprostu podłączam te kable czy jeszcze muszę dokupić jakieś końcówki? 

Czy głośniki przednie i subwoofer też przez kable głośnikowe dwużyłowe czy można użyć na wyjcie jakieś inne kable? 

IMG_20180328_094943.jpg.acec61e092f37730af9edbc92e643dc8.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, wszystkie kolumny głośnikowe podłączasz takim dwużyłowym, ale nie pierwszym lepszym, min. z (prawie) czystej miedzi.

ja u siebie na fronty i centralny mam 2 x 2,5mm, na surroundy spokojnie wystarczą 2 x 1,5mm. Do ampli również możesz wpiąć to gołym przewodem, możesz, ale nie musisz stosować żadnych końcówek

co do subwoofera, to zależy o jakim konkretnie modelu mówimy, ale tu przeważnie wchodzi kwestia kabla RCA -> RCA, albo RCA -> 2xRCA (tzw. Y). RCA tzw. cinch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Markcox napisał:

dokładnie tak, wszystkie kolumny głośnikowe podłączasz takim dwużyłowym, ale nie pierwszym lepszym, min. z (prawie) czystej miedzi.

ja u siebie na fronty i centralny mam 2 x 2,5mm, na surroundy spokojnie wystarczą 2 x 1,5mm. Do ampli również możesz wpiąć to gołym przewodem, możesz, ale nie musisz stosować żadnych końcówek

co do subwoofera, to zależy o jakim konkretnie modelu mówimy, ale tu przeważnie wchodzi kwestia kabla RCA -> RCA, albo RCA -> 2xRCA (tzw. Y). RCA tzw. cinch

Marckox, jestem laik i teraz jest dla mnie wszystko jasne. Dziękuję za wyczerpującą instrukcję. 

16 minut temu, S4Home napisał:

Ten kabel ze zdjęcia to jago kojarzę z allegro. To nie jest miedziany kabel nawet. Tylko chyba aluminiowy. Szkoda, że taki już masz. ale na przody kup coś lepszego.

No i zostawmy ten set Harmana z JBL.

Ten o którym psiałem wyżej, na Twoje potrzeby będzie aż nad to.

 

Piotrek

 

Kable mam w kanale ( peszel ), zawsze mogę wymienić i przeciągnąć inne. Kabel kupowałem w Warszawie na wolumenie ale chyba masz racje to jakaś mieszanka aluminium i miedzi, bo żyła z jednej strony jest miedziana ale z drugiej strony jest srebrna. Pewnie zostanę przy Yamaha i Jamo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maniek1977 napisał:

jestem laik

ja to rozumiem, każdy kiedyś był - nikt z tym się nie rodzi ;)

9 minut temu, Maniek1977 napisał:

zawsze mogę wymienić i przeciągnąć inne

to zrób to koniecznie. Na jakie - dostałeś info powyżej. Jeszcze jedna kwestia. Staraj się, żeby do lewego i prawego kanału z pary, przewody były tej samej długości. Unikaj sytuacji, w której np. do lewego surround'u przewód będzie liczył 5 metrów, a do prawego 15

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...