Skocz do zawartości

Kino domowe 3500-4000 zł


kazkas55

Recommended Posts

Podaj proszę więcej informacji. Przede wszystkim jak duże jest pomieszczenie odsłuchowe, jakie będzie wykorzystanie systemu (filmy, koncerty, muzyka, gry). 

Kino domowe z zasady to system wielokanałowy, jeśli chcesz zbudować zestaw, na którym posłuchasz muzyki, ale także obejrzysz film czy koncert z płyty Blu-Ray, to lepszym rozwiązaniem jest zakup dobrego amplitunera dwukanałowego z odtwarzaczem oraz parą kolumn. Natomiast (tu musisz się określić) jeśli zamierzasz w przyszłości dokupić dodatkowe kolumny (przynajmniej głośnik centralny i efektowe oraz ewentualnie subwoofer, który w kinie domowym jest bardzo ważny), to taki zestaw musimy zbudować na bazie amplitunera wielokanałowego.

Na koniec temat doboru sprzętu - jeśli będziesz także słuchał muzyki, podaj proszę więcej szczegółów - jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za niejasności, nie jestem obeznany w temacie dlatego zwracam się o pomoc. Zestaw ma być przy telewizorze, będzie miał różne zastosowania, najwięcej będę oglądać filmy, lecz także będzie przeznaczony do muzyki, najrzadziej gier. 

59 minut temu, Q21 napisał:

Podaj proszę więcej informacji. Przede wszystkim jak duże jest pomieszczenie odsłuchowe, jakie będzie wykorzystanie systemu (filmy, koncerty, muzyka, gry). 

Kino domowe z zasady to system wielokanałowy, jeśli chcesz zbudować zestaw, na którym posłuchasz muzyki, ale także obejrzysz film czy koncert z płyty Blu-Ray, to lepszym rozwiązaniem jest zakup dobrego amplitunera dwukanałowego z odtwarzaczem oraz parą kolumn. Natomiast (tu musisz się określić) jeśli zamierzasz w przyszłości dokupić dodatkowe kolumny (przynajmniej głośnik centralny i efektowe oraz ewentualnie subwoofer, który w kinie domowym jest bardzo ważny), to taki zestaw musimy zbudować na bazie amplitunera wielokanałowego.

Na koniec temat doboru sprzętu - jeśli będziesz także słuchał muzyki, podaj proszę więcej szczegółów - jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.

 

2 godziny temu, Markcox napisał:

cześć, to potrzebujesz kolego kino, czy jednak stereo?

nie dość, że podałeś szczątkowe informacje, to jeszcze nawzajem się trochę wykluczają

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Q21 napisał:

ok, ale czy zamierzasz rozbudować system o dodatkowe głośniki w przyszłości? Jak duże masz pomieszczenie, podaj proszę więcej informacji, najlepiej odpowiedz proszę w punktach, tylko wtedy będziemy w stanie przedstawić Ci kilka konkretnych propozycji

 

5 godzin temu, S4Home napisał:

Dalej nie wiadomo. Po prawej strony u góry masz jak pisać pierwsze posty. Przeczytaj to. 

Jeśli chcesz od nas porady to musisz nam powiedzieć co chcesz. Bo samo chce audio to odpowiedź jest dobra masz....

Piotrek

Dobrze już poprawiam

1. Mogę przeznaczyć 3500-4000 zł

2. Sprzęt ma być nowy

3.Sprzęt będzie podłączony do telewizora, 70% oglądanie filmów, 25% muzyka, 5% gry

4. Posiadam PS4 i telewizor Full HD, planuję za parę miesięcy ulepszyć najprawdopodobniej do 4K. Nie planuję dokupić więcej sprzętu audio czy video

5. Salon ma około 30m2

6.Słucham różnej muzyki, lecz głównie elektroniczna i rap

7.Nie planuję rozbudowywać zestawu. Za podaną cenę chciałbym mieć coś na kilka lat

8. Muzyki słucham głównie Spotify, filmy Netflix z PS4 (później pewnie Netflix z telewizora), ewentualnie z USB.

9. Chciałbym aby w cenie znalazł się też odtwarzacz Blu Ray 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszystko wiemy, dzięki.

Jeśli masz PS4, to lepiej pieniądze z Blu-Ray przeznacz na lepszy amplituner i głośniki, konsola sprawdzi się bardzo dobrze w roli źródła. 

Zestaw zbudowałbym na bazie amplitunera Yamaha R-N602 oraz kolumnach Monitor Audio MR6 lub najnowszej polskiej konstrukcji Pylon Audio Pearl 27. Jeśli budżet możesz trochę zwiększyć, spójrz na Polk Audio Signature S55, kolumny prawdopodobnie w najbliższych tygodniach będą trochę tańsze po zmianie oficjalnej dystrybucji. Każda z propozycji to system uniwersalny, który dobrze sprawdzi się w kinie domowym, ale także pozwoli na przyjemny odsłuch muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Q21 napisał:

Teraz już wszystko wiemy, dzięki.

Jeśli masz PS4, to lepiej pieniądze z Blu-Ray przeznacz na lepszy amplituner i głośniki, konsola sprawdzi się bardzo dobrze w roli źródła. 

Zestaw zbudowałbym na bazie amplitunera Yamaha R-N602 oraz kolumnach Monitor Audio MR6 lub najnowszej polskiej konstrukcji Pylon Audio Pearl 27. Jeśli budżet możesz trochę zwiększyć, spójrz na Polk Audio Signature S55, kolumny prawdopodobnie w najbliższych tygodniach będą trochę tańsze po zmianie oficjalnej dystrybucji. Każda z propozycji to system uniwersalny, który dobrze sprawdzi się w kinie domowym, ale także pozwoli na przyjemny odsłuch muzyki.

Zapomniałem jeszcze dodać, że nie mam zbytnio miejsca na głośniki podłogowe, lecz mam dużo miejsca na tradycyjne, stojące na komodzie. Chciałbym znaleźć jakąś taką dobrą propozycję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę duże pomieszczenie jak na kolumny podstawkowe, ale OK. Jeśli nie ma innej opcji.

W takim razie jeśli miałby taki system dobrze zagrać, zbudowałbym go na kolumnach marki Heco serii Victa Prime 302 lub Magnat Tempus 33. Obydwa monitory oparte są na dużych 17cm przetwornikach basowych. Większy problem jest z subwooferem, jest duże pomieszczenie i przydałby się mocny sub. Na pewno warto spojrzeć na ofertę Klipsch, ewentualnie Magnat.

Drugą opcją jest kompletny system Jamo S 803 HCS z subwooferem S 810 SUB. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/28/2018 o 14:11, S4Home napisał:

Witaj,

No jest dużo lepiej. Odtwarzacz BD kup za 250-300 zł. Szkoda więcej kasy na niego.

A jeśli mają to być, a muszą przy takiej powierzchni, monitory. To proponuję Tempusy 33 od Magnata. Dalej idąc set oparty o monitory Polk Audio Rti A5 a reszta z serii TSX.

Zapraszam na odsłuchy.

Piotrek

 

Dnia 3/28/2018 o 08:19, Q21 napisał:

Trochę duże pomieszczenie jak na kolumny podstawkowe, ale OK. Jeśli nie ma innej opcji.

W takim razie jeśli miałby taki system dobrze zagrać, zbudowałbym go na kolumnach marki Heco serii Victa Prime 302 lub Magnat Tempus 33. Obydwa monitory oparte są na dużych 17cm przetwornikach basowych. Większy problem jest z subwooferem, jest duże pomieszczenie i przydałby się mocny sub. Na pewno warto spojrzeć na ofertę Klipsch, ewentualnie Magnat.

Drugą opcją jest kompletny system Jamo S 803 HCS z subwooferem S 810 SUB. 

Raczej myślę o monitorach podobnej wielkości jak te Magnaty, ewentualnie mogę dołożyć 100 zł na jakieś lepsze. A co do amplitunera to Yamaha R-N602 byłby tu najlepszym wyborem? Oglądałem w podobnej cenie Onkyo 636, jak się sprawdza w porównaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo TX-NR656 to amplituner wielokanałowy, Yamaha R-N602 natomiast jest urządzeniem dwukanałowym. Brzmieniowo Yamaha jest urządzeniem wyraźnie lepszym, Onkyo natomiast ma możliwość podłączenia dodatkowych kanałów i stworzenia pełnego kina domowego. Jeśli chcesz pozostać przy dwóch głośnikach, zdecydowanie Yamaha. Jeśli system dwukanałowy i chcesz Onkyo, masz modem TX-8250.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tv masz full hd, a zamierzasz ulepszyć do 4K. Nie bardzo to rozumię. To są rózne matryce w telewizorach i nie da sie ulepszyc hd do 4k. 4k ma cztery razy wiecej pikseli niż full hd. Tego nie da sie zrobić zmianą softu. Chcąc mieć 4k musisz zmienić tv. A dalej piszesz że nie planujesz dokupowania sprzętu. Ogólny galimatias.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rega napisał:

Tv masz full hd, a zamierzasz ulepszyć do 4K. Nie bardzo to rozumię. To są rózne matryce w telewizorach i nie da sie ulepszyc hd do 4k. 4k ma cztery razy wiecej pikseli niż full hd. Tego nie da sie zrobić zmianą softu. Chcąc mieć 4k musisz zmienić tv. A dalej piszesz że nie planujesz dokupowania sprzętu. Ogólny galimatias.

Ulepszyć- zmienić. To chyba nie wymaga tłumaczenia.

7 godzin temu, Markcox napisał:

stereo = dźwięk dwukanałowy (2 kolumny)

kino = dźwięk wielokanałowy (np. 5.1, 7.1, 5.1.2 etc.)

czyli w tym przypadku "resztę" tj. centralny, surroundy i subwoofer

 

odnoszę wrażenie, że w dalszym ciągu kolego nie wiesz czego szukasz i poruszasz się trochę po omacku

Jestem nie bardzo obeznany w tych tematach, dzięki za info. Nie mam zbyt wiele miejsca na wszystko więc jeśli objętościowo wszystko nie zajmuje aż tyle miejsca to skusiłbym się na jakiś subwoofer. Jednak chcę to wszystko kupić za jednym razem i max 4000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

No to kupisz za jednym razem. Oj zdrowie ydowanie nie wiesz jak ugryźć temat

Próbuję jakoś, bo dalej potrzebuję pomocy, skupmy się, jeśli możliwe, na sprzęcie.

Jeszcze obmyślę, czy lepiej będzie budować kino czy stereo. Chciałbym jeszczę porady.

Jeśli stereo, to najlepszy będzie amplituner Yamaha R-N602, Onkyo TX-8250, czy jeszcze jakiś inny? I jakie głośniki najlepsze do stereo aby zmieścić się w takiej cenie? 

Jeśli kino to Onkyo 636 wraz z Magnat 673 byłby najlepszym wyborem czy jeszcze coś innego?

Dziękuję za odpowiedzi i ponownie przepraszam, że popełniam tyle błędów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również. Niestety pisze z fona czasem w aucie i tak jest :P

Jeśli stereo to najlepszy obecnie to rn803 od Yamahy. Chyba że patrzymy już drożej to arcam sr250.

Yamaha 602, Onkyo 8250 i Pioneer sxn30 ae to odpowiedniki. Ta sama klasa różnica w graniu. Wybór uzależniony od kolumn. 

Kinowo set na quantum, widziałem. Robiłem i jest dobrze. Trzeba to tylko umiejętnie rozłożyć. 

Czy chcesz stereo czy kino nikt ci nie pomoże. Prześpij się z tym i wróć z męska decyzja. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4/4/2018 o 07:58, S4Home napisał:

Ja również. Niestety pisze z fona czasem w aucie i tak jest :P

Jeśli stereo to najlepszy obecnie to rn803 od Yamahy. Chyba że patrzymy już drożej to arcam sr250.

Yamaha 602, Onkyo 8250 i Pioneer sxn30 ae to odpowiedniki. Ta sama klasa różnica w graniu. Wybór uzależniony od kolumn. 

Kinowo set na quantum, widziałem. Robiłem i jest dobrze. Trzeba to tylko umiejętnie rozłożyć. 

Czy chcesz stereo czy kino nikt ci nie pomoże. Prześpij się z tym i wróć z męska decyzja. 

Piotrek

Zdecydowałem się na stereo, a mianowicie Yamahę 602. Miałbym 2 pytania. Jakie głośniki do tego dobrać? Wspomnę, że amplituner będzie podłączony do telewizora i że szukam głośników podstawkowych do ok. 1100 zł. I drugie pytanie to jak będę mógł amplituner podłączyć do TV, kablem optycznym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam, na wstępie przepraszam za wykopanie tego wątku a śmieszkom  z góry dzięki za złoty szpadel 😉
Zamierzam kupić kolumny podstawkowe i w związku z tym że wspomniano tu o nich , pomyślałem że nie będą otwierał nowego wątku tylko podepnę się tutaj, otóż będą to jedne z :

Dnia 29.03.2018 o 14:32, kazkas55 napisał:

Victa Prime 302 lub Magnat Tempus 33

Pokój 20m2, akustyczny koszmar, wymagania: no żeby to jako tako zagrało .
Posiadałem kiedyś Pioneer a407r i Monitor Audio BX2 i było sympatycznie, to już historia. Niestety, budżet pozwala na razie tylko na kolumny, wzmacniacz stereo później .
Proszę o odpowiedź/podpowiedź które będą lepsze i jaki wzmak ewentualnie polecacie do nich, zależy mi na jako takim basie ale żeby góra też nie rozczarowywała.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...