Skocz do zawartości

Jakie słuchawki zamiast AKG K240 MKII z odrobinę silniejszym basem


Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad wymianą słuchawek AKG K240 MKII. Ogólnie ich dźwięk bardzo mi odpowiada z tym że jednak do muzyki której najczęściej słucham (rock progresywny, melodyjny, soft itp, ale też elektronika choć tutaj akurat jest lepiej) brakuje im trochę basu. Chodzi o to że brakuje tych najniższych częstotliwości oraz takiej głębi i uderzenia bębnów perkusji. Wszystko to jest ale jednak trochę jakby schowane z tyłu, natomiast na pierwszy plan wybija się pozostała część pasma. Takie mam odczucia, być może ktoś ma inne, chętnie posłucham wrażeń. Czytałem dużo opinii o tych słuchawkach i czasem faktycznie zarzucano im zbyt oszczędny bas jednak były to pojedyncze głosy więc stwierdziłem że może jednak są przesadzone (część osób lubi mocno przebasowione słuchawki więc tutaj faktycznie mogli się zawieść). Zdecydowałem jednak je kupić gdyż bardzo zachwalano ich scenę i szczegółowość (wg mnie słusznie) jak na taką cenę. I tutaj faktycznie nie mogę się przyczepić, scena, szczegółowość, wysokie, średnie uważam że są bardzo dobre, no może gdyby minimalnie ocieplić ich brzmienie to też byłoby dobrze ale z drugiej strony nie chciałbym stracić za dużo na szczegółowości. Być może jest to kwestia napędu. Ja używam wzmacniacza słuchawkowego opartego o układ TPA6120, dokładnie taki. Nie mam niestety innego wzmacniacza na porównanie. Podłączone bezpośrednio do laptopa ze zintegrowaną kartą brzmią podobnie (w kwestii ilości basu) bądź jeszcze "słabiej".

Czy zatem znalazłyby się jakieś słuchawki o podobnym brzmieniu z minimalnie większą ilością basu? Jeśli chodzi o cenę to najlepiej żeby nie kosztowały sporo więcej od 240-stek, czyli tak 300-400 zł, ewentualnie 500 jeśli naprawdę warto dopłacić. Mogą być również półotwarte ale mogą też być zamknięte. Otwartych raczej nie chce. 

A może rozwiązaniem jest jednak inny wzmacniacz słuchawkowy?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że warto próbować innych słuchawek i innej elektroniki. O ile AKG K612 to wyższy model lecz niekoniecznie dobry kierunek poszukiwań, to K271 jest tylko odmianą zamknięta serii K200 i są to słuchawki o innych cechach niż lepsze z mniej przestrzennym dźwiękiem. Ich obecna wyższa cena wynika raczej z mniejszej popularności. Radziłbym raczej wypróbować Creative Aurvana Live 2. Są to słuchawki  bardziej uniwersalne i lepiej sprawdzające się w muzyce rockowej i są znacznie mniej wymagające jeśli chodzi o ich napędzenie. Są produkowane przez Fostexa ( firmę znaną ze sprzętu studyjnego ) dla Creative. Można je ostatnio kupić wyjątkowo tanio. Nie znam cech brzmieniowych wzmacniacza słuchawkowego który masz. Myślę że warto brać pod uwagę DAC/AMP-y słuchawkowe mobilne do laptopa takie jak SMSL M2 lub M3. Jeśli potrzeba więcej basu to najlepiej jest użyć do tego celu korekcji dźwięku przy użyciu oprogramowania w komputerze. Trzeba to robić jednak z spora rozwagą, bo przesada może tu więcej popsuć niż poprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...